Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Samsung slibuje 4K OLED TV

12.7.2014, Pavel Zubatý, aktualita
Poslední dobou to vypadá, že Samsung dal OLED TV takříkajíc k ledu. Důvodem mají být neúměrně vysoké výrobní náklady těchto přístrojů. Jako zjevení proto působí tvrzení korejského portálu ETNews, že ještě do konce roku Samsung vydá 4K OLED TV.
Už nějaký ten pátek se šíří zvěsti o konci výroby OLED TV Samsung. Jenže podle portálu ETNews to není tak úplně pravda. Jihokorejský gigant se údajně připravuje na uvedení 4K OLED TV. Stát se tak má ještě před koncem letošního roku. Je otázkou, co si o těchto protichůdných tvrzeních myslet. V minulém roce Samsung prohlásil, že ještě nějakou dobu potrvá, než jejich OLED TV budou dostupné širšímu okruhu zákazníků. Oproti původním plánům se tato doba ještě protáhla. Místo pozastavení výroby přišla neoficiální zpráva o 4K OLED TV. Není známo, jaké rozměry má mít ani kolik bude stát. Z technologického hlediska je přitom výroba takového přístroje proveditelná. Dokládají to prototypy, které společnost vystavovala v minulosti.

Možná se Samsung pouze snaží zabránit tomu, aby všechnu slávu shrábla LG. Cena 55“ OLED TV této značky začíná na 103000 korunách. Ještě letos mají k tomuto modelu přibýt 4K OLED TV s úhlopříčkou 65 a 77 palců. Před týdnem podobnou zprávu přinesla agentura DisplaySearch, aby vzápětí zmínku o 4K OLED TV smazala. Ještě předtím agentura tvrdila, že se Samsung pokusí prorazit s 55“ 4K OLED TV. Všechno mělo být načasováno s chystaným veletrhem IFA a pečlivě připravenou marketingovou kampaní Další informace by v takovém případě přinesla zářijová IFA 2014 konaná v Berlíně.

Zdroj: FlatpanelsHD