www.tvfreak.cz
>
>
>

Samsung se zbavil matoucí zkratky HDR+

Samsung se zbavil matoucí zkratky HDR+
, , aktualita
Ve specifikaci letošních televizorů od Samsungu už nenajdeme informaci o HDR+. To nemusí znamenat, že aktuální modely o tuto funkci přišly, ale zkratka se mohla zákazníkům plést s formátem HDR10+.
K oblíbeným
reklama
V polovině roku 2016 představil Samsung funkcí HDR+, která ovšem není dalším formátem vysokého dynamického rozsahu, jak by se mohlo na první pohled zdát. Místo toho jde o tzv. HDR upscaling, kdy je obsah v běžné kvalitě (SDR) pomocí algoritmu vylepšen na HDR s vyšším kontrastem i bohatšími barvami. Vzhledem k tomu, že většina dostupného obsahu se stále ještě objevuje v SDR, se jedná o poměrně zajímavou funkci. Jenže použitá zkratka HDR+ mohla být matoucí pro distributory i zákazníky.
 
 
Technologií, které mají označení HDR totiž existuje celá řada, především mohlo dojít k záměně s HDR10+. Jedná se o formát vysokého dynamického rozsahu, který Samsung se svými partnery představil před téměř dvěma lety. Proto byste ve specifikacích letošních televizorů od Samsungu nenašli zmínku o HDR+. Informoval o tom na Twitteru známý novinář John Archer z Forbesu. Není ovšem jisté, zda aktuální modely zcela přišly o schopnost konverze z SDR do HDR, nebo o její podpoře jihokorejský výrobce pouze přestal informovat.
 
 

HDR, HDR+, HDR10 nebo HDR10+?

  • HDR je univerzální označení pro high dynamic range, v překladu vysoký dynamický rozsah. Tato technologie umožňuje dosáhnout obrazu, který je podobnější tomu, co bychom viděli lidským okem.
  • HDR+ ve světě televizorů označuje technologii od Samsungu, která zvládne konverzi obrazu z SDR do HDR.
  • HDR10 je nejrozšířenější formát vysokého dynamického rozsahu. Podporuje jej naprostá většina televizorů podporujících HDR.
  • HDR10+ je „prémiový“ formát vysokého dynamického rozsahu, který podporují někteří výrobci. Od HDR10 se (spolu s Dolby Vision) odlišuje hlavně využíváním dynamických metadat, které obsahuje informace o jednotlivých scénách.
Zdroj: 4kfilme.de


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Číňané přišli o poslední díl Game of Thrones. Kvůli obchodní válce s USA Číňané přišli o poslední díl Game of Thrones. Kvůli obchodní válce s USA
Obchodní válka mezi Čínou a USA mělo nečekané důsledky pro čínské fanoušky seriálu Hra o trůny. Závěrečný díl si nemohli pustit legální cestou, neboť vlastník práv pro tamní trh jej zablokoval, a to údajně na žádost čínské vlády.
21.5.2019, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Pioneer a Onkyo budou mít nového majitele Pioneer a Onkyo budou mít nového majitele
Trh s audio produkty pro domácnost se v budoucnu zase o něco zmenší, tedy alespoň co se týče vlastníků. Americký gigant Sound United spolkne příslušnou divizi korporace Onkyo, která zahrnuje také značky Pioneer nebo Integra.
21.5.2019, aktualita, Jáchym Šlik
Steam Link konečně dorazil na Apple TV a iOS Steam Link konečně dorazil na Apple TV a iOS
S ročním zpožděním se na Apple TV, iPhony a iPady dostala aplikace Steam Link, která na uvedená zařízení umožňuje streamovat hry z počítače. Společnost Valve tak patrně vyřešila problém s Applem, kvůli které byla aplikace původně odmítnuta.
19.5.2019, aktualita, Jáchym Šlik
Wechip X88 Pro: levné multimediální centrum se 4K a Androidem Pie Wechip X88 Pro: levné multimediální centrum se 4K a Androidem Pie
V čínských e-shopech se nedávno objevil nový přírůstek mezi „TV boxy“ na architektuře ARM. Wechip X88 Pro stojí jen pár desítek dolarů, ale poradí si s rozlišením 4K UHD a využívá nejaktuálnější verzi Androidu.
18.5.2019, aktualita, Jáchym Šlik
Nová aplikace Apple TV a AirPlay 2 míří na televizory od Samsungu Nová aplikace Apple TV a AirPlay 2 míří na televizory od Samsungu
Apple vydal novou verzi aplikace TV, která sdružuje obsah z různých streamingových služeb a je dostupné také v ČR. Vůbec poprvé se navíc dostává na zařízení jiných značek, konkrétně na Samsung Smart TV.
16.5.2019, aktualita, Jáchym Šlik