www.tvfreak.cz
>
>
>

Samsung se zbavil matoucí zkratky HDR+

Samsung se zbavil matoucí zkratky HDR+
, , aktualita
Ve specifikaci letošních televizorů od Samsungu už nenajdeme informaci o HDR+. To nemusí znamenat, že aktuální modely o tuto funkci přišly, ale zkratka se mohla zákazníkům plést s formátem HDR10+.
K oblíbeným
reklama
V polovině roku 2016 představil Samsung funkcí HDR+, která ovšem není dalším formátem vysokého dynamického rozsahu, jak by se mohlo na první pohled zdát. Místo toho jde o tzv. HDR upscaling, kdy je obsah v běžné kvalitě (SDR) pomocí algoritmu vylepšen na HDR s vyšším kontrastem i bohatšími barvami. Vzhledem k tomu, že většina dostupného obsahu se stále ještě objevuje v SDR, se jedná o poměrně zajímavou funkci. Jenže použitá zkratka HDR+ mohla být matoucí pro distributory i zákazníky.
 
 
Technologií, které mají označení HDR totiž existuje celá řada, především mohlo dojít k záměně s HDR10+. Jedná se o formát vysokého dynamického rozsahu, který Samsung se svými partnery představil před téměř dvěma lety. Proto byste ve specifikacích letošních televizorů od Samsungu nenašli zmínku o HDR+. Informoval o tom na Twitteru známý novinář John Archer z Forbesu. Není ovšem jisté, zda aktuální modely zcela přišly o schopnost konverze z SDR do HDR, nebo o její podpoře jihokorejský výrobce pouze přestal informovat.
 
 

HDR, HDR+, HDR10 nebo HDR10+?

  • HDR je univerzální označení pro high dynamic range, v překladu vysoký dynamický rozsah. Tato technologie umožňuje dosáhnout obrazu, který je podobnější tomu, co bychom viděli lidským okem.
  • HDR+ ve světě televizorů označuje technologii od Samsungu, která zvládne konverzi obrazu z SDR do HDR.
  • HDR10 je nejrozšířenější formát vysokého dynamického rozsahu. Podporuje jej naprostá většina televizorů podporujících HDR.
  • HDR10+ je „prémiový“ formát vysokého dynamického rozsahu, který podporují někteří výrobci. Od HDR10 se (spolu s Dolby Vision) odlišuje hlavně využíváním dynamických metadat, které obsahuje informace o jednotlivých scénách.
Zdroj: 4kfilme.de


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
GoPro Hero 8 má prý umět 4K při 120 fps GoPro Hero 8 má prý umět 4K při 120 fps
Na internetu se objevily uniklé informace, které prozrazují detaily o připravovaných akčních kamerách GoPro Hero 8. Novinka by dle nich měla umět natáčet 4K video až při 120 fps i podporovat nové příslušenství.
16.8.2019, aktualita, Milan Šurkala
Netflix chce pracovat s českými herci a studii, hledá zaměstnance Netflix chce pracovat s českými herci a studii, hledá zaměstnance

Nabídka pracovních pozic na streamovací službě Netflix prozradila zajímavou skutečnost. Hledají se totiž možnosti, jak spolupracovat s lokálními herci a studii ve Východní Evropě a Turecku, tedy včetně těch českých. 

11.8.2019, aktualita, Milan Šurkala
Matrix míří v USA znovu do kin Matrix míří v USA znovu do kin

Američtí diváci si po 20 letech budou moci znovu (někteří poprvé) užít legendárního sci-fi Matrix v kinech. Tam zanedlouho zamíří upravená verze s vylepšeným zvukem Dolby Armos a obrazem Dolby Vision. 

6.8.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Elektromobily Tesla budou streamovat YouTube a Netflix Elektromobily Tesla budou streamovat YouTube a Netflix
Infotainment elektromobilů Tesla se stále vylepšuje a po hrách Atari se tu objeví i podpora některých streamovacích služeb. Zatím se hovoří o tom, že by jeden z následujících updatů měl přinést streamování služeb YouTube a Netflix.
28.7.2019, aktualita, Milan Šurkala
TCL uvádí 4K televize EP64 a EP66 s umělou inteligencí TCL uvádí 4K televize EP64 a EP66 s umělou inteligencí
Výrobce televizí TCL přichází na český trh se dvěma novými řadami Smart TV, modely EP64 a EP66. Ty mají rozlišení UHD 4K, nechybí jim ani systém umělé inteligence AI-IN a také funkce Smart HDR.
27.7.2019, aktualita, Milan Šurkala