www.tvfreak.cz
>
>
>

Samsung se zbavil matoucí zkratky HDR+

Samsung se zbavil matoucí zkratky HDR+
, , aktualita
Ve specifikaci letošních televizorů od Samsungu už nenajdeme informaci o HDR+. To nemusí znamenat, že aktuální modely o tuto funkci přišly, ale zkratka se mohla zákazníkům plést s formátem HDR10+.
K oblíbeným
reklama
V polovině roku 2016 představil Samsung funkcí HDR+, která ovšem není dalším formátem vysokého dynamického rozsahu, jak by se mohlo na první pohled zdát. Místo toho jde o tzv. HDR upscaling, kdy je obsah v běžné kvalitě (SDR) pomocí algoritmu vylepšen na HDR s vyšším kontrastem i bohatšími barvami. Vzhledem k tomu, že většina dostupného obsahu se stále ještě objevuje v SDR, se jedná o poměrně zajímavou funkci. Jenže použitá zkratka HDR+ mohla být matoucí pro distributory i zákazníky.
 
 
Technologií, které mají označení HDR totiž existuje celá řada, především mohlo dojít k záměně s HDR10+. Jedná se o formát vysokého dynamického rozsahu, který Samsung se svými partnery představil před téměř dvěma lety. Proto byste ve specifikacích letošních televizorů od Samsungu nenašli zmínku o HDR+. Informoval o tom na Twitteru známý novinář John Archer z Forbesu. Není ovšem jisté, zda aktuální modely zcela přišly o schopnost konverze z SDR do HDR, nebo o její podpoře jihokorejský výrobce pouze přestal informovat.
 
 

HDR, HDR+, HDR10 nebo HDR10+?

  • HDR je univerzální označení pro high dynamic range, v překladu vysoký dynamický rozsah. Tato technologie umožňuje dosáhnout obrazu, který je podobnější tomu, co bychom viděli lidským okem.
  • HDR+ ve světě televizorů označuje technologii od Samsungu, která zvládne konverzi obrazu z SDR do HDR.
  • HDR10 je nejrozšířenější formát vysokého dynamického rozsahu. Podporuje jej naprostá většina televizorů podporujících HDR.
  • HDR10+ je „prémiový“ formát vysokého dynamického rozsahu, který podporují někteří výrobci. Od HDR10 se (spolu s Dolby Vision) odlišuje hlavně využíváním dynamických metadat, které obsahuje informace o jednotlivých scénách.
Zdroj: 4kfilme.de


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Telly začíná používat kodek H.265. Jakou přináší výhodu? Telly začíná používat kodek H.265. Jakou přináší výhodu?
Telly přináší zákazníkům své televize přes internet dříve avizovanou inovaci v podobě kodeku H.265. Zatím je dostupný pro uživatele set-top boxu. Pro sportovní fanoušky bylo připraveno několik programů s vyšším datovým tokem.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Samsung chce nalákat zákazníky. V létě vrací za nákup tisíce korun Samsung chce nalákat zákazníky. V létě vrací za nákup tisíce korun
Společnost Samsung spustila letní akci, díky které lze získat bonus ve výši až 50 tisíc korun. Zároveň pořádá cestovatelskou soutěž o zajímavé slevy a poukaz na ubytování v hodnotě tří tisíc korun.
Včera, inzerce, PR článek
Strong C620: další cenově dostupná 4K LCD TV na českém trhu Strong C620: další cenově dostupná 4K LCD TV na českém trhu
Na český trh nedávno dorazila novinka od značky Strong pro méně náročné diváky. Řada LCD TV, která zatím obsahuje jediný model 50UC6203, slibuje solidní obrazovou kvalitou, moderní design a podporu aplikací za rozumnou cenu.
12.7.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Nový soundbar LG GX byl navržen nejen pro OLED TV Nový soundbar LG GX byl navržen nejen pro OLED TV
LG přidalo do své nabídky další soundbar a tentokrát s ním potěší především majitele 65" GX OLED TV. Soundbar lze ovšem kombinovat i s jinými televizory. Ve výbavě nalezneme Dolby Atmos, DTS:X nebo několik možností připojení.
12.7.2020, aktualita, Jáchym Šlik
MicroLED TV od Samsungu se možná zpozdí. Dočkáme se letos? MicroLED TV od Samsungu se možná zpozdí. Dočkáme se letos?
Zdá se, že kvůli komplikacím se microLED TV od Samsungu možná nedostanou na trh v roce 2020, jak výrobce předpokládal. Objevují se totiž chyby při výrobě i vysoká cena. Samsung ovšem zůstává optimistický.
11.7.2020, aktualita, Jáchym Šlik