www.tvfreak.cz
>
>
>

Samsung se zbavil matoucí zkratky HDR+

Samsung se zbavil matoucí zkratky HDR+
, , aktualita
Ve specifikaci letošních televizorů od Samsungu už nenajdeme informaci o HDR+. To nemusí znamenat, že aktuální modely o tuto funkci přišly, ale zkratka se mohla zákazníkům plést s formátem HDR10+.
reklama
V polovině roku 2016 představil Samsung funkcí HDR+, která ovšem není dalším formátem vysokého dynamického rozsahu, jak by se mohlo na první pohled zdát. Místo toho jde o tzv. HDR upscaling, kdy je obsah v běžné kvalitě (SDR) pomocí algoritmu vylepšen na HDR s vyšším kontrastem i bohatšími barvami. Vzhledem k tomu, že většina dostupného obsahu se stále ještě objevuje v SDR, se jedná o poměrně zajímavou funkci. Jenže použitá zkratka HDR+ mohla být matoucí pro distributory i zákazníky.
 
 
Technologií, které mají označení HDR totiž existuje celá řada, především mohlo dojít k záměně s HDR10+. Jedná se o formát vysokého dynamického rozsahu, který Samsung se svými partnery představil před téměř dvěma lety. Proto byste ve specifikacích letošních televizorů od Samsungu nenašli zmínku o HDR+. Informoval o tom na Twitteru známý novinář John Archer z Forbesu. Není ovšem jisté, zda aktuální modely zcela přišly o schopnost konverze z SDR do HDR, nebo o její podpoře jihokorejský výrobce pouze přestal informovat.
 
 

HDR, HDR+, HDR10 nebo HDR10+?

  • HDR je univerzální označení pro high dynamic range, v překladu vysoký dynamický rozsah. Tato technologie umožňuje dosáhnout obrazu, který je podobnější tomu, co bychom viděli lidským okem.
  • HDR+ ve světě televizorů označuje technologii od Samsungu, která zvládne konverzi obrazu z SDR do HDR.
  • HDR10 je nejrozšířenější formát vysokého dynamického rozsahu. Podporuje jej naprostá většina televizorů podporujících HDR.
  • HDR10+ je „prémiový“ formát vysokého dynamického rozsahu, který podporují někteří výrobci. Od HDR10 se (spolu s Dolby Vision) odlišuje hlavně využíváním dynamických metadat, které obsahuje informace o jednotlivých scénách.
Zdroj: 4kfilme.de


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
OLED TV do každé rodiny. Nejmenší model od LG by měl stát pod 1 000 eur OLED TV do každé rodiny. Nejmenší model od LG by měl stát pod 1 000 eur
Podle spekulace by mělo LG představit svůj první OLED televizor se 48" obrazovkou ještě v letošním roce. Hlavním lákadlem nejmenšího modelu by měla být cena, která se údajně dostane pod magickou hranici 1 000 eur.
16.3.2019, aktualita, Jáchym Šlik
Online videopůjčovna Rakuten TV vstoupí na český trh Online videopůjčovna Rakuten TV vstoupí na český trh
Služba pro streamování filmů a seriálů Rakuten TV oznámila velkou evropskou expanzi, která bude zahrnovat třicítku nových trhů včetně České republiky. Provozovatel také potvrdil spolupráci s dalšími výrobci televizorů a avizoval obsah v 8K rozlišení.
15.3.2019, aktualita, Jáchym Šlik
Apple představí konkurenta Netflixu už 25. března Apple představí konkurenta Netflixu už 25. března
Není žádným tajemstvím, že Apple připravuje svou vlastní službu pro streamování videa. K představení by mělo dojít ještě tento měsíc, ale originální obsah očekávejte až později. Co tedy nový konkurent Netflixu nabídne zpočátku?
15.3.2019, aktualita, Jáchym Šlik
Sony opravilo chybu blokující instalaci přehrávače Kodi Sony opravilo chybu blokující instalaci přehrávače Kodi
Sony odmítlo, že by záměrně blokovalo instalaci přehrávače Kodi ve svých televizorech s Android TV, údajně se jednalo o chybu. Po dvou měsících vydává opravnou aktualizaci, která by měla problém odstraňovat.
14.3.2019, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Philips plánuje další OLED TV na podzim, jednu bez Android TV Philips plánuje další OLED TV na podzim, jednu bez Android TV
Na internet unikl seznam Philips OLED TV, které by měly být představeny ve druhé polovině roku 2019. Jedná se o několik modelů v úhlopříčkách 55" a 65", podle očekávání většinou s Android TV. Až na jednu výjimku.
13.3.2019, aktualita, Jáchym Šlik