Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Samsung se obává OLED z Japonska a Číny

13.3.2012, Pavel Zubatý, aktualita
Výkonný ředitel OLED divize Samsung sdělil deníku Korea Times, jaká podle něj bude budoucnost OLED a vůbec celého trhu s obrazovkami. Překvapit mohou jeho obavy z čínské a japonské konkurence právě na poli OLED panelů.
Výkonný ředitel Samsung Mobile Display Cho Soo-in má pod palcem vývoj a produkci OLED televizorů Samsung. V nedávném rozhovoru pro deník Korea Times prozradil, že se mu nelíbí postavení Samsungu v segmentu OLED. Jihokorejští giganti Samsung a LG sice nabídnou 55“ OLED TV už koncem tohoto roku, ale zároveň se Cho Soo-in obává výrobců obrazovek z Japonska a Číny. V prvním případě to může znít překvapivě. Výrobci ze Země vycházejícího slunce – Sony, Panasonic, Sharp ani Toshiba totiž nepředstavili žádnou novinku ve formě OLED TV.55" OLED TV Samsung


K tomu však Cho Soo-in dodává, že japonští výrobci mají konkurenční výhodu v materiálu OLED (použitém na výrobu OLED pixelů) a spolupráci (zřejmě společné projekty několika firem). Výrobci z Číny se pro změnu rychle mění do silných kolosů a těší se podpoře čínské vlády. Proto očekává nástup prvních čínských OLED panelů už v r. 2013, a to s plným nasazením. Prozatím jsou čínští výrobci obrazovek relativně malé firmy. Choo Soo-in však tvrdí, že ke změně rovnováhy sil může dojít už s přechodem z LCD na OLED. Samsung a LG vypustí své 55“ OLED televizory na trh už tento rok. Panasonic na své OLED TV pracuje, Sony plánuje značné investice do této slibné technologie a Sharp údajně ani ještě nezačal s plány na výrobu OLED.

Zdroj: FlatPanelsHD
reklama
reklama