Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Samsung S9 – drobeček za ještě drobnější obnos

1.5.2013, Pavel Zubatý, aktualita
Jeden milión korun českých, to už je celkem slušný obnos. Můžete si za něj koupit zbrusu nové Audi A6, byt v Horní Dolní nebo třeba 85“ televizor Samsung S9 (pokud ještě něco přihodíte). Zato však má 4K, Smart TV a nadčasový minimalistický design.
Je to jen pár měsíců, co na CES 2013 představil Samsung svůj nový televizor řady S9, který se svými 85 palci patří k největším 4K televizorům na trhu. Vizuální zážitek lze údajně přirovnat ke sledování reálného děje z okna. Ultra-tenký rám a nejspíš i stojan televizoru byl vytvořen z blíže neurčených ušlechtilých kovů, které přístroji propůjčují vzhled nadčasového uměleckého díla. Ten má ostatně reprezentovat budoucnost domácí audiovizuální elektroniky.
O rozruch se Samsung S9 postaral již na CES 2013


Nechybí řada moderních technologií na vylepšení obrazu, jako kvalitní engine pro transformaci HD obsahu do 4K, firemní technologie Precision Black Pro na vysoce hlubokou čerň nebo Micro Dimming Ultimate využívající stovek zón lokálního stmívání. Nechybí vestavěná kamera ani 120W sestava reproduktorů. Ta je tvořena 2.2kanálovým systémem, který je umně zabudován do rámu. Celou „srandu“ pak pohání čtyřjádrový procesor, díky kterému na přístroji poběží nejen detailní obraz, čistý zvuk, ale také nejnovější televizní aplikace.

Za zmínku stojí třeba S-Recommendation pro doporučení pořadu podle vašeho vkusu. Přístroj totiž lze nejen ovládat hlasem, ale lze se jej i zeptat a nechat si doporučit pořad. Funkce S-Recommendation poté vyhodnotí dotaz podle Vámi sledovaných pořadů a z programu vybere to, co by Vás mohlo zajímat. Samozřejmostí je i ovládání gesty, rozpoznávání obličeje nebo obraz-v-obraze, který je rozšířený na streamování druhé obrazovky třeba do tabletu. Samsung UE85S9ST totiž využívá dvou tunerů DVB-T2/C/S2 doplněných analogovým tunerem. Dále zde lze najít trojici USB konektorů, čtyři HDMI porty, Wi-Fi, rozhraní MHL, digitální zvukový výstup nebo některé „historické“ konektory jako třeba SCART.
Reproduktory jsou zabudovány do stojanu


Všechno to ale má jedno velké ale, a to cenu. 84“ televizor s rozlišením 4K lze pořídit za podstatně nižší obnos (alespoň v zahraničí). Ten v případě Sony činí 800 000 korun (25 000 liber), 495 359 korun za televizor LG 84LM960V nebo pouhých 26 000 korun (1299 dolarů) za 50“ televizor Seiki (plus poštovné). V případě nového Audi R6 nebo Samsung UE85S9ST však jde o závratných 1 100 000 korun. A to ještě není na trhu 110“ verze, která má být uvedena někdy na podzim tohoto roku.

Zdroj: HDTVtest, Samsung