Samsung přináší dva soundbary s Dolby Atmos a DTS:X

Samsung přináší dva soundbary s Dolby Atmos a DTS:X
, , aktualita
HW-N950 a HW-N850 jsou označení dvou nových soundbarů od Samsungu, které podporují prostorový zvuk. Kromě technologie Dolby Atmos, kterou jsme mohli vidět už u předchozích modelů, tentokrát nechybí ani DTS:X.
reklama
Samsung během léta v tichosti představil druhou generaci svých soundbarů s podporou Dolby Atmos. Obě novinky navíc přidávají podporu konkurenční technologie prostorového zvuku DTS:X, která (stejně jako Dolby Atmos) místo předem definovaných audio kanálů rozděluje zvuk podle aktuální konfigurace a místnosti. Zvuk soundbarů byla vyladěn ve spolupráci s odborníky ze společnosti Harman Kardon, kterou Samsung před pár lety koupil. Součástí audio systému vlajkové lodě HW-N950 je kromě soundbaru také bezdrátový subwoofer a bezdrátové zadní reproduktory s měniči mířícími ke stropu.
 
Samsung HW-N950
 
Soundbar HW-N950 s celkovým výkon 512 W se tedy může pochlubit celkem sedmnácti měniči, které poskytují zvuk v kanálech 7.1.4.  O bezdrátové spojení se stará dvoupásmové Wi-Fi a Bluetooth, které umožňují třeba poslech hudby přímo ze smartphonu. Podporován je zvuk ve 32bitové kvalitě UHQ, do které umí soundbar převést všechny přehrávané soubrory. Kromě toho potom nechybí dva HDMI vstupy, jeden HDMI výstup a také optický audio vstup, při propojení s televizorem oceníte možnost přenosu videa ve formátech 4K, HDR a 3D. Soundbar můžete ovládat pomocí stejného dálkového ovladače jako televizor a snadno se také připojí do chytré domácnosti SmartThings, která sdružuje všechny chytré spotřebiče od Samsungu.
 
 
Samsung HW-N850
 
O něco chudší příbuzný Samsung HW-N850 rovněž podporuje prostorový zvuk Dolby Atmos i DTS:X a je dodáván s bezdrátovým subwooferem, ale v balení byste marně hledali bezdrátové zadní reproduktory. Pokud byste si to ovšem někdy v budoucnu rozmysleli, můžete si reproduktory dokoupit jako příslušenství. Nižší model tedy nabídne celkový výkon 372 W, přičemž zvuk je šířen ze třinácti měničů v kanálech 5.1.2. Ostatní funkce zůstávají velmi podobné jako u vyššího modelu.
 
 

Ceny a dostupnost

 
Oba nové soundbary by se na evropském i americkém trhu měly objevit na přelomu srpna a září. Samsung HW-N950 bude stát 1 699 dolarů (38 500 Kč bez DPH), za model HW-N850 potom zájemci zaplatí 1 199 dolarů (27 000 Kč bez DPH).
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Netflix zdražuje o 13 až 18%, výroba vlastních pořadů je drahá Netflix zdražuje o 13 až 18%, výroba vlastních pořadů je drahá
Populární streamovací služba Netflix se rozhodla navýšit ceny předplatného o nemalých 13 až 18 %. Může za to především nákladná výroba vlastních pořadů, ale licenční poplatky také nezůstávají stranou.
18.1.2019, aktualita, Milan Šurkala
HDR: povinná výbava nové televize? HDR: povinná výbava nové televize?

Význam 4K už známe, ale ve specifikacích televizorů se nyní objevují pojmy jako HDR10, HDR10+, Dolby Vision nebo HLG. Co přesně tyto zkratky znamenají a opravdu je potřebujeme mít v televizoru? To vše si dnes vysvětlíme.

15.1.2019, článek, Jakub Doležal2 komentáře
Závěrečná série Game of Thrones se blíží, HBO ukázalo teaser Závěrečná série Game of Thrones se blíží, HBO ukázalo teaser
Populární seriál Game of Thrones (Hra o trůny) natočený podle předloh spisovatele George R. R. Martina se blíží do své závěrečné série, na kterou si ještě pár týdnů počkáme. Stanice HBO tak začíná lákat pomocí prvního teaseru.
14.1.2019, aktualita, Milan Šurkala
Samsung ukázal 98" QLED TV s podporou Apple iTunes Samsung ukázal 98" QLED TV s podporou Apple iTunes
Od Samsungu jsme se dočkali nové řady 8K QLED televizí Q900. Přinesou procesor Quantum Processor 8K a těšit se můžeme i na technologie společnosti Apple. Podporován bude AirPlay 2 a dokonce i iTunes Movies.
13.1.2019, aktualita, Milan Šurkala
Sony uvedlo 8K televize Z9G a 4K OLED řadu A9G Sony uvedlo 8K televize Z9G a 4K OLED řadu A9G
Na CES 2019 představilo své televizní novinky také Sony. Mezi čtyřmi novými řadami najdete několik zajímavostí. V případě Master Series Z9G jde o 8K LCD obrazovky, u řady A9G a A8G pak o 4K OLED panely.
13.1.2019, aktualita, Milan Šurkala