Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Samsung přináší dva soundbary s Dolby Atmos a DTS:X

14.8.2018, Jáchym Šlik, aktualita
HW-N950 a HW-N850 jsou označení dvou nových soundbarů od Samsungu, které podporují prostorový zvuk. Kromě technologie Dolby Atmos, kterou jsme mohli vidět už u předchozích modelů, tentokrát nechybí ani DTS:X.
Samsung během léta v tichosti představil druhou generaci svých soundbarů s podporou Dolby Atmos. Obě novinky navíc přidávají podporu konkurenční technologie prostorového zvuku DTS:X, která (stejně jako Dolby Atmos) místo předem definovaných audio kanálů rozděluje zvuk podle aktuální konfigurace a místnosti. Zvuk soundbarů byla vyladěn ve spolupráci s odborníky ze společnosti Harman Kardon, kterou Samsung před pár lety koupil. Součástí audio systému vlajkové lodě HW-N950 je kromě soundbaru také bezdrátový subwoofer a bezdrátové zadní reproduktory s měniči mířícími ke stropu.
 
Samsung HW-N950
 
Soundbar HW-N950 s celkovým výkon 512 W se tedy může pochlubit celkem sedmnácti měniči, které poskytují zvuk v kanálech 7.1.4.  O bezdrátové spojení se stará dvoupásmové Wi-Fi a Bluetooth, které umožňují třeba poslech hudby přímo ze smartphonu. Podporován je zvuk ve 32bitové kvalitě UHQ, do které umí soundbar převést všechny přehrávané soubrory. Kromě toho potom nechybí dva HDMI vstupy, jeden HDMI výstup a také optický audio vstup, při propojení s televizorem oceníte možnost přenosu videa ve formátech 4K, HDR a 3D. Soundbar můžete ovládat pomocí stejného dálkového ovladače jako televizor a snadno se také připojí do chytré domácnosti SmartThings, která sdružuje všechny chytré spotřebiče od Samsungu.
 
 
Samsung HW-N850
 
O něco chudší příbuzný Samsung HW-N850 rovněž podporuje prostorový zvuk Dolby Atmos i DTS:X a je dodáván s bezdrátovým subwooferem, ale v balení byste marně hledali bezdrátové zadní reproduktory. Pokud byste si to ovšem někdy v budoucnu rozmysleli, můžete si reproduktory dokoupit jako příslušenství. Nižší model tedy nabídne celkový výkon 372 W, přičemž zvuk je šířen ze třinácti měničů v kanálech 5.1.2. Ostatní funkce zůstávají velmi podobné jako u vyššího modelu.
 
 

Ceny a dostupnost

 
Oba nové soundbary by se na evropském i americkém trhu měly objevit na přelomu srpna a září. Samsung HW-N950 bude stát 1 699 dolarů (38 500 Kč bez DPH), za model HW-N850 potom zájemci zaplatí 1 199 dolarů (27 000 Kč bez DPH).
 


reklama
reklama