www.tvfreak.cz
>
>
>
>

Samsung přidá starším televizorům DVB-T2. Stačí dokoupit Evolution Kit

Samsung přidá starším televizorům DVB-T2. Stačí dokoupit Evolution Kit
, , aktualita
Místo set-top boxu mohou majitelé starších televizorů od Samsungu pořídit Evolution Kit SEK-4500/XH. Tato malá krabička nejen přidá podporu DVB-T2, ale také upgraduje operační systém Tizen na nejnovější verzi. Rozhodně to ovšem není zadarmo.
K oblíbeným
reklama
Mnoho domácností v tuto chvíli řeší přechod na DVB-T2 a rozhoduje se mezi nákupem nového televizoru nebo set-top boxu. První varianta je pochopitelně výrazně dražší, ale přináší s sebou obvykle také kvalitnější obraz a modernější funkce. Naproti tomu set-top box stojí zlomek ceny televizoru, ale řeší pouze problém s DVB-T2 a mnohdy se vyznačuje nepříliš přívětivým uživatelským rozhraním. Samsung majitelům vybraných televizorů nabízí ještě jednu variantu. Nazývá se Evolution Kit SEK-4500/XH a jedná se o malou krabičku (rozměry 362 x 33 x 115 mm), která podobně jako set-top box přidá podporu druhé generace digitálního pozemního vysílání na starší televizory. Využívá přitom formát kódování videa H.265 a zaručuje plnou kompatibilitu s DVB-T2 v České republice.
 
 
Oproti set-top boxu ovšem Evolution Kit podporuje také hybridní vysílání (HbbTV), které umožňuje přistupovat k internetovému portálu televizních stanic obsahující třeba program, zpravodajství nebo videoarchiv. Z českých stanic používají tuto funkci Česká televize, Nova a Prima. Druhou výhodou, kterou přináší Evolution Kit, je nejnovější verze operačního systému Tizen – stejná jako v modelech z roku 2019. Divák tak získá přístup k oblíbeným aplikacím jako HBO GO, Netflix nebo Stream. Snadné nalezení a přehrávání požadovaných pořadů umožňuje uživatelské rozhraní Smart Hub. Nechybí ani možnost zrcadlení obrazovky z a na mobilní zařízení, případně propojení s jinými produkty chytré domácnosti přes platformu SmartThings (dříve Samsung Connect).
 
Evolution Kit využívá čtyřjádrový procesor, takže o výkon by mělo být postaráno. Součástí základního balení je moderní dálkový ovladač One Remote, který umožňuje snadno ovládat různé přístroje. Vsází přitom na jednoduchost, takže jeho součástí je jen několik tlačítek a dalších ovládacích prvků. Evolution Kit lze připojit k až sedm let starým televizorům, pečlivě si ovšem ověřte, že mezi kompatibilními modely najdete i ten svůj. Konkrétně se jedná o zařízení z řad ES7000, ES8000, F8000, F9000, S9, H8000, HU7000, HU7200, HU8500, HU8700, HU9000, JS9000 a JS9500. Cena se vyšplhala na 7 990 Kč s DPH. To je částka, za kterou můžete koupit dostupnější chytrý televizor se zabudovanou podporou DVB-T2. Stojí tedy za zvážení, zda se vyplatí investovat do upgradu staršího modelu, nebo rovnou přejít na nový.
 
Zdroj: Tisková zpráva


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Samsung uvede na trh další microLED TV, tentokrát s až 292" a 8K Samsung uvede na trh další microLED TV, tentokrát s až 292" a 8K
Samsung začátkem roku představil televizor The Wall Luxury, který využívá technologii microLED a modulární konstrukci. Nyní víme, že se tento model začne prodávat v červenci a v několika úhlopříčkách.
13.6.2019, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Nová služba Rakuten Sports funguje i v ČR Nová služba Rakuten Sports funguje i v ČR
Provozovatel online videopůjčovny Rakuten TV přidává službu určenou sportovním fanouškům, která umožní sledovat zápasy japonské fotbalové ligy po celém světě. Není vyžadováno žádné předplatné a brzy bude databáze rozšířena o další sporty.
13.6.2019, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Xiaomi má v nabídce také soundbar. Co umí a kolik stojí? Xiaomi má v nabídce také soundbar. Co umí a kolik stojí?
Méně známým produktem v nabídce Xiaomi je soundbar. Nabízí docela slušné parametry ukryté v elegantním těle a kombinované se zajímavou cenou. Horší je to ovšem s dostupností, takže při objednání do ČR se může soundbar prodražit.
13.6.2019, aktualita, Jáchym Šlik
Nový horor Stevena Spielberga na Quibi pustíte jen v noci Nový horor Stevena Spielberga na Quibi pustíte jen v noci
Na nové streamovací službě Quibi by se měl objevit nový horor od slavného režiséra Stevena Spielberga. Ten bude zajímavý zejména tím, že jej nebude možné přehrát přes den, ale pouze v noci po západu Slunce.
11.6.2019, aktualita, Milan Šurkala
Skylink spustil nový e-shop, prodává v něm také přehrávač Tesla MediaBox QX4 Skylink spustil nový e-shop, prodává v něm také přehrávač Tesla MediaBox QX4
Skylink v červnu spustil internetový obchod, kde umožňuje zákazníkům objednat vybavení pro příjem satelitní a internetové televize. Kromě zvýhodněných satelitních kompletů nabízí multimediální přehrávač pro využívání služby Skylink Live TV.
10.6.2019, aktualita, Jáchym Šlik