Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Samsung představí 76" Micro LED TV, uvádí i 75" odolnou venkovní TV Terrace

3.3.2021, Milan Šurkala, aktualita
Samsung představil několik novinek dé své nabídky televizí. Dostane se na menší a o něco levnější televize Micro LED, ukázány byly také nové varianty Neo QLED a máme zde i venkovní odolnou televizi Terrace se 75" úhlopříčkou.
Samsung je velkým výrobcem televizí a neusíná na vavřínech. Oznámil, že se letos dočkáme rozšířené nabídky televizí Micro LED. Prozatím byly ohlášeny 110" a 99" varianty, které se mají objevit už koncem tohoto měsíce. Nyní se dozvídáme, že se dostane i na menší 88" verzi někdy na podzim a tato technologie půjde za nějakou dobu sehnat ještě o něco levněji díky chystanému 76" modelu. U něj zatím nevíme, kdy se objeví. I tak se ale dá předpokládat, že půjde o hodně drahou legraci. Všechny televize Micro LED mají rozlišení 4K a systém 4Vue schopný kombinovat až 4 různé obrazové vstupy najednou.
 
Samsung Micro LED
 
Mini LED televize se objeví v podobě řady Neo QLED. Budou k dispozici s rozlišením 4K (QN85A, QN90A) už od 50" úhlopříčky a dokonce i s 8K rozlišením (QN800A, QN900A), které budou k dispozici jako 65", 75" i 85" modely. Ve 4K rozlišení zvládá 120 fps, máme zde odezvy 5,8 ms a dokonce podporu synchronizační technologie AMD FreeSync Premium Pro. Míří tak na hráče, což podporuje i přítomnost funkce Game Bar. Ta např. přináší Super Ultrawide Gameview, velmi širokoúhlý obraz podobně jako u ultra širokoúhlých herních monitorů.
 
Samsung Neo QLED TV
 
Řada odolných venkovních televizí Terrace byla představena v roce 2020 s 55" a 65" úhlopříčkou. Nově se dostává i na větší 75" model. Tyto odolné televize mohou být 6 hodin na slunečním světle a snesou venkovní teplotu 40 °C. Díky standardu IP55 jim nemá vadit ani prach a déšť. Aby bylo venku také něco vidět, průměrný jas může dosahovat 2000 nitů (max. 4000 nitů). Cenu neznáme, ale pokud uvážíme, že 55" verze stojí 3999 liber a 65" verze 6499 liber, je možné, že cena bude pětimístná (nebo velmi blízko tomu).
 
Samsung Terrace TV
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.