Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Samsung otvírá 5.5G OLED továrnu

16.5.2011, Tomáš Mejzlík, aktualita
Korejský výrobce Samsung dokončil první fázi svoji 5.5G továrny na OLED panely o dva měsíce dříve než plánoval. OLED panely začne chrlit, co nevidět, oficiální zahájení výroby se plánuje na červen 2011.
Koncem loňského roku jsme v přehledu a krátkodobé předpovědi OLED technologií zprostředkovali informaci o blížících se velkých investicích do OLED továren, které mají v plánu velcí hráči na trhu. Mimo jiné zde také přišly na řadu oficiální zprávy Samsungu, jež nás zpravovaly o jeho konkrétních plánech, mezi kterými bylo také otevření 5.5G OLED továrny v roce 2011 a 8G v roce 2012. To první už je jisté, že se podaří, na to druhé si budeme muset ještě počkat.Nyní se Samsung nechal slyšet, že první fáze nové 5.5G OLED výrobny je připravena k provozu a za necelý měsíc začne chrlit 24 000 OLED substrátů o rozměrech 1300 × 1500 mm měsíčně. Z nich pak budou nařezány menší panely. Druhá fáze má zvýšit produkci na 48 000 substrátů za měsíc a fáze třetí, která je naplánována na první polovinu příštího roku, bude mít za následek produkci až 100 000 substrátů měsíčně.Samsung je s nynějšími produkčními linkami OLED panelů, jež mají omezenou kapacitu, schopný uspokojit pouze potřebu pro své účely. Nově otevřená továrna v čínské provincii Chungcheong, která zatím stála více než 2 miliardy USD (35 miliard CZK), by měla výrobci umožnit výrobu OLED panelů pro tablety, monitory a televizory, díky velkému navýšení výrobních limitů bude Samsung schopný dodávat své panely i jiným výrobcům.

V letošním roce by se produkce linek mohla zvýšit na 48 000 substrátů a podle dříve uveřejněných plánu se začne stavět továrna 8G, která by měla umožnit Samsungu vyrobit konečně pořádnou 55" OLED TV v roce 2012.

Zdroj: FlatpanelsHD