Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Audio a domácí kina
Kamery
Multimediální centra
Projektory
Streaming videa
Televize
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně  |  Svět audia

Samsung osamostatní ztrátovou divizi LCD

, , aktualita
Samsung osamostatní ztrátovou divizi LCD
Asi nepřekvapí, že v době celosvětové krize se trh s LCD televizory zmenšuje. Tradiční výrobci těchto přístrojů navíc musí čelit levné konkurenci z Číny. Vedení jihokorejského kolosu Samsung třeba rozhodlo, že osamostatní svou ztrátovou divizi LCD.

Samsung osamostatní ztrátovou divizi LCD
Už loni se na internetu vyskytly zprávy o tom, že se společnost Samsung chystá na vytvoření dceřiné firmy ze své ztrátové divize vyrábějící LCD. Svého potvrzení se tyto neoficiální zprávy dočkaly až před pár dny. V důsledku to znamená, že 1. dubna 2012 se od jihokorejského giganta odštěpí společnost vyrábějící LCD. Její dočasné jméno je Samsung Display Co Ltd a její počáteční kapitál bude 750 miliard wonů (kolem 12,53 miliard korun).
Vznikne tak společnost specializovaná na výrobu LCD, která bude mít nezávislé vedení. Právě zaměření na jednu vybranou oblast by mělo posílit konkurenceschopnost celého koncernu. Nová přidružená firma tak začne jako nový tržní subjekt, který bude plně vlastněný mateřskou společností. Asi nejdůležitějším cílem bude zvrat klesajících zisků z prodeje LCD. Později může dojít ke sloučení s dalšími dceřinými podniky, jako je Samsung Mobile Display nebo S-LCD. O tom však už nikdo zatím nerozhodl. Podnik Mobile Display je přitom dceřinou společností, která se specializuje na výrobu OLED panelů. Výrobce LCD zvaný S-LCD byl zase původně vlastněn nejen jihokorejským gigantem, ale i japonskou Sony. V dnešní době spadá čistě pod křídla Samsungu. Ten by jen letos měl do odvětví obrazovek vložit 6,6 bilionů wonů (110,2 miliard korun). V těchto částkách jsou zahrnuty jak LCD, tak OLED panely.

Zdroj: HiTechReview