Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Samsung nadále vévodí trhu s televizemi, vyhrál 16krát v řadě

24.2.2022, Milan Šurkala, aktualita
Společnosti Samsung se na trhu s televizemi opravdu daří. Už 16krát za sebou bere první příčku. Zhruba každá pátá televize na trhu má logo Samsungu a finančně bere Samsung dokonce téměř třetinu.
Analytická firma Omdia vydala zprávu o stavu trhu s televizemi, kde je podle ní Samsung letitým vítězem. Sama společnost tvrdí, že je lídrem na trhu už 16 let po sobě, což je úctyhodný výkon. Omdia uvedla údaje především ohledně příjmů z prodeje televizí, kde měl Samsung dosáhnout 29,5% podílu. Pokud jde o počet kusů, těch mělo být okolo 42 milionů, což firmě zajistilo 19,8% tržní podíl. Taková čísla ukazují, že Samsungu se daří prodávat především dražší televize, než je tržní průměr.
 
Samsung Smart TV
 
Také druhé LG na tom není vůbec špatně a to dosáhlo na 18,5% podíl v oblasti příjmů. I tato společnost prodává spíše dražší televize, poněvadž její tržní podíl v počtu kusů (těch bylo 27 milionů) činil 12,8 %. Tyto dvě jihokorejské firmy mají dohromady 48 %, tedy skoro polovinu příjmů. Na třetí pozici se z hlediska příjmů za prodej TV dostalo japonské Sony s 9,5% podílem, dále tu máme čínské TCL s 8,0 % a Hisense s 6,8 %. Ostatní výrobci si rozebírají zbývajících 27,7 %. Celosvětově mělo být v roce 2021 prodáno okolo 210 milionů TV.
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.