Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Audio a domácí kina
Kamery
Multimediální centra
Projektory
Streaming videa
Televize
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně  |  Svět audia

Samsung nabízí zakřivenou 105" UHD TV

, , aktualita
Samsung nabízí zakřivenou 105" UHD TV
Společnost Samsung umožní zájemcům předobjednat si její nejnovější televizor, který se pyšní 105palcovou zakřivenou obrazovkou a rozlišením Ultra HD. Ten však přichází za cenu, kterou si může dovolit jen málokdo.
Samsung nabízí zakřivenou 105" UHD TV
Můžeme se tak v této aktualitě aspoň podívat na to, co si můžeme koupit, pokud máme pro nákup televizoru vyhrazeno 120 000 amerických dolarů. Jedná se tedy o televizor se 105" obrazovkou (téměř 267 cm), kterou tvoří přes 11 milionů pixelů uspořádaných v rozlišení 5160 x 2160 (poměr stran 21:9). Tato obrazovka je zakřivena, aby se na ni dalo pohodlně dívat i zblízka.

O kvalitní zobrazení bílé barvy a hluboké černé poslouží firemní technologie UHD Dimming and Precision Blacks, pak tu je režim Quad Screen Multi-Link dělící obrazovku na dvě části, samozřejmostí je UHD Upscaling pro převod obrazu z nižších rozlišení do vyššího a také platforma Samsung Smart TV, díky níž se tento televizor řadí mezi Smart TV podporující různé aplikace a přehrávání multimédií.

Koupí tohoto televizoru vám bude automaticky zpřístupněna služba Samsung Elite Service, v jejímž rámci vám společně s ním dorazí také tým techniků, kteří jej řádně nainstalují a vysvětlí jeho funkce. Samsung také uvádí, že každý televizor je vyráběný na objednávku, takže tu bude nejspíše jistá možnost úprav, a proto bude jeho dodání trvat kolem 12 týdnů. První předobjednávky budou přijmuty již v tomto týdnu, přičemž Samsung zatím zveřejnil pouze cenu v dolarech, která je bez daně. Po přepočtu na koruny to vychází na více než tři miliony.

Zdroj: Hexus.net