Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Samsung na své televize začne instalovat aplikaci TikTok

14.12.2020, Jáchym Šlik, aktualita
Na Samsung TV míří aplikace TikTok, která si získala popularitu hlavně mezi mladšími uživateli. Nově tak budou moci sledovat krátká videa na velké obrazovce. Aplikace bude v televizích dokonce předinstalována.
O čínské sociální síti TikTok se v minulých měsících mluvilo velmi často v souvislosti s potenciálním narušením bezpečnosti a vzniku americké odnože. I přes jistou kontroverzi a zákaz v několika světových zemích se jedná o mimořádně populární aplikaci, kterou si po celém světě do svých smartphonů stáhly přes 2 miliardy uživatelů. A brzy budou mít možnost tuto sociální síť používat také ve svých chytrých televizích. Samsung totiž oznámil, že díky partnerství bude aplikace dostupná televizorech jeho značky.
 
 
Na první pohled se to může zdát jako nesmysl, neboť videa na TikToku jsou natáčena horizontálně a jejich délka činí od několika sekund do maximálně jedné minuty. Samsung přesto věří, že obsah je vhodný i pro sledování doma na velké obrazovce. Aplikace nabídne přístup ke kanálů „For You“ a „Following“, stejně jako k většině nejoblíbenějšího a nejsledovanějšího obsahu na TikToku. Obsah byl rozdělen do 12 kategorií, které zahrnují témata jako hry, vtipy, jídlo nebo zvířata. Sledovat lze také videa s označením #LearnOnTikTok, které zahrnují různé kuchařské vychytávky, tipy ke cvičení nebo zajímavá fakta.
 
 
Od začátku týdne je TikTok dostupný na televizorech Samsung ve Velké Británii a následně zamíří na další evropské trhy. Aplikace funguje na všech Smart TV z let z let 2018 až 2020 včetně 4K a 8K QLED TV nebo modelů Smart Monitor, The Premiere, The Frame a The Serif. Stávající diváci si mohou TikTok stáhnout v oficiálním obchodě s aplikacemi, na nových televizích bude nyní dokonce předinstalován. Pro sledování videí dokonce ani nebude potřeba účet na této sociální síti, i když přihlášením získáte přístup k personalizovanému obsahu.
 
Zástupce TikToku ve Velké Británii naznačil, že důvodem k rozšíření na televizní obrazovky je i aktuální koronavirová krize, kvůli které lidé tráví více času doma. Nedávno se navíc na internetu objevila spekulace, podle které TikTok zvažuje prodloužení maximální délky videí na 3 minuty. Uživatelé mohou v aplikaci pro Samsung Smart TV sledovat, lajkovat a komentovat videa. TikTok na televizorech automaticky filtruje obsah, který nemusí být vhodný pro všechny diváky. Uživatelé také budou moci blokovat nebo označovat obsah, který je nezajímá.