Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Samsung je jedničkou mezi výrobci televizorů

8.6.2011, Martin Stančík, aktualita
Lidé, kteří si plánují koupit novou HDTV - ať už LCD nebo 3DTV - si v dnešní době zcela jistě nemohou stěžovat na to, že by nebyl dostatečný výběr. Konkurence je velká, avšak globálně na ní vítězí jedna firma, Samsung.
Podle studie společnosti DisplaySearch zákazníci po celém světě dávají při koupi HDTV nejvíce přednost jedné značce - korejskému Samsungu. Ten má podle příjmů za první čtvrtletí tohoto roku největší zastoupení na globálním trhu. To se netýká pouze Číny, kde vedou tamní zavedené značky. V Asii celkově má Samsung větší konkurenci, především na něj tlačí LG Electronics. Jinak je však Samsung lídrem ve všech dalších regionech, kde operuje.


Korejská společnost si podle DisplaySearch v poslední době polepšila především v oblasti plasmových televizorů - navzdory tomu však v tomto segmentu Samsung v prvním čtvrtletí nedokázal na některých trzích porazit svého japonského konkurenta Panasonic. V oblasti LCD TV zůstal podíl Samsungu na trhu stejný jako v tom samém období minulého roku. Společnost si však značně polepšila u 3DTV, kde se stala jedničkou na trhu s 34% (45% trhu pak drží u 3D plasmových televizorů). Druhým největším výrobcem televizorů na světě podle příjmů se v prvním čtvrtletí tohoto roku stala podle DisplaySearch společnost LG Electronics.

Zdroj: HDTVTest