Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Samsung Dual View & Dual Sound aneb Dva pořady naráz

22.2.2012, Pavel Zubatý, aktualita
Společnosti LG a Phillips loni demonstrovaly způsob, kterým je možné najednou zobrazit dva různé snímky na stejném televizoru. Samsung šel ještě dál a s využitím speciálních 3D brýlí je tak možné sledovat nejen dva různé videa, ale i zvukové stopy.

Koncept současného sledování dvou různých televizních pořadů na stejné televizi je lákavý. Zároveň však nastoluje řadu otázek. Možné řešení představil Samsung. Na CES 2012 tak mohli návštěvníci vidět, jak jihokorejský gigant pojal koncept současného sledování i poslouchání rozdílných televizních pořadů na stejném televizoru.
Samsung představil na CES 2012 způsob, který umožňuje současné přehrávání
dvou video i audio streamů na jednom televizoru

Tato technologie třeba umožňuje hru dvou hráčů na stejné obrazovce bez půlení obrazu. Rovněž si můžete představit situaci, kdy na jednom přístroji sleduje dítko pohádku a rodič(e) zprávy. Ratolest je pod dohledem a běží přitom jen jeden televizor. Řešení od společnosti Samsung je jednoduché. Využívá se přitom 3D brýlí, které jsou zároveň i sluchátky. Samotné 3D brýle jsou nutné kvůli rozdělení snímků do dvou různých sekvencí. Dvojice zabudovaných reproduktorů pak slouží k přehrávání příslušné zvukové stopy. Tyto brýle navíc mají i tlačítko pro přepínání mezi odlišnými pořady (které na televizoru zrovna běží).Video ukazuje koncept v akci (video nahrál TechRadar.com)

Samsung tuto technologii nazval jako Dual View & Dual Sound (tj. Duální obraz a duální zvuk). Koncept byl demonstrován na firemní Super OLED TV, na které by nemělo docházet k prolínání obrazů. Zatím se bohužel jedná o pouhý technologický koncept a Samsung nemá žádné konkrétní plány na využití v letošních televizorech. Třeba za pár let ale může být situace jiná.

Zdroj: FlatpanelsHD