www.tvfreak.cz
>
>
>

Samsung doporučuje pravidelnou kontrolu antivirem u Smart TV

Samsung doporučuje pravidelnou kontrolu antivirem u Smart TV
, , aktualita
Výrobce chytrých televizí Samsung doporučuje, aby jejich uživatelé pravidelně spouštěli antivirus. I chytrá televize totiž může být napadena zákeřným malwarem, pokud je připojena do internetu.
K oblíbeným
reklama
Společnost Samsung na svém Twitteru upozornila zákazníky, že by měli pravidelně (v řádu týdnů) kontrolovat své Smart TV pomocí vestavěného antiviru. Pokud je totiž televize připojena do internetu (kabelem nebo pomocí Wi-Fi), může jít o zranitelné zařízení. Chytré televize se zapnutou Wi-Fi jsou z počítačů viditelné (poslat sousedovi omylem promítání filmu pomocí Wi-Fi je záležitost pár sekund) a můžeme jen odhadovat, jak těžké je se k nim připojit za jiným účelem než projekce a co vše z nich lze při prolomení zabezpečení získat. Jak je známo, žádný software není dokonalý a ten v televizích jakbysmet.
 
Smart TV od Samsungu
 
Zajímavé je, že Samsung svůj tweet posléze smazal. Strhla se totiž poměrně negativní reakce vyžadující obavy o bezpečnost televizí Samsungu a jejich slabého zabezpečení (jinými slovy řečeno, diskutující vznesli obavy, že kdyby byly televize Samsungu bezpečné, nepotřebovaly by antivirus). Podobně nelichotivě se o Samsungu vyjadřovala i některá média. Jednalo se ale také o to, že byl (když už tak) očekáván spíše automatický sken na pozadí, neboť manuální vyvolávání antiviru z menu uživatelem vypadá hloupě.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
LG HU70LA, nový 140" 4K projektor LG HU70LA, nový 140" 4K projektor
Společnost LG uvedla nový 4K projektor HU70LA, který nabídne velkou úhlopříčku obrazu, vysoké rozlišení, a to vše za vcelku příznivou cenu. Pochopitelně bude podporovat i funkce typické pro chytré televize.
16.9.2019, aktualita, Milan Šurkala
Sony FX9 dostává 6K full frame čip, umí i 4K 120p Sony FX9 dostává 6K full frame čip, umí i 4K 120p
Sony představilo novou profesionální kameru FX9, která se může pochlubit spoustou zajímavých technologií. Její full frame 6K čip poskytuje kvalitní 4K záznam s oversamplingem, umí 4K 120p i 10bitový 4:2:2 interní záznam.
16.9.2019, aktualita, Milan Šurkala
Sony uvádí 16K Crystal LED displej, stojí miliony... dolarů Sony uvádí 16K Crystal LED displej, stojí miliony... dolarů
Sony rozšiřuje možnosti svého systému modulů s Crystal LED technologií. Nyní je možné vytvořit displej s neuvěřitelným rozlišením 16K. Ještě více neuvěřitelná je i cena, která se rovná několika supersportovním vozům.
14.9.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Apple TV+, jablečný Netflix za $4,99 pro celou rodinu Apple TV+, jablečný Netflix za $4,99 pro celou rodinu
Apple včera představil svou dlouho očekávanou streamovací službu Apple TV+. Ta překvapila především svou cenou, která činí pouhých $4,99 s možností rodinného sdílení, tedy až pro 6 uživatelů najednou.
11.9.2019, aktualita, Milan Šurkala
8K pro masy: Samsung uvádí 55" QLED Q900 TV 8K pro masy: Samsung uvádí 55" QLED Q900 TV
Samsung chce protlačit 8K z naprostého high-endu alespoň do vyššího mainstreamu. Proto představuje svůj doposud nejmenší 8K model, QLED televizi Q900 s 55" úhlopříčkou a o něco nižší cenou než u větších modelů.
10.9.2019, aktualita, Milan Šurkala