www.tvfreak.cz
>
>
>

Samsung doporučuje pravidelnou kontrolu antivirem u Smart TV

Samsung doporučuje pravidelnou kontrolu antivirem u Smart TV
, , aktualita
Výrobce chytrých televizí Samsung doporučuje, aby jejich uživatelé pravidelně spouštěli antivirus. I chytrá televize totiž může být napadena zákeřným malwarem, pokud je připojena do internetu.
K oblíbeným
reklama
Společnost Samsung na svém Twitteru upozornila zákazníky, že by měli pravidelně (v řádu týdnů) kontrolovat své Smart TV pomocí vestavěného antiviru. Pokud je totiž televize připojena do internetu (kabelem nebo pomocí Wi-Fi), může jít o zranitelné zařízení. Chytré televize se zapnutou Wi-Fi jsou z počítačů viditelné (poslat sousedovi omylem promítání filmu pomocí Wi-Fi je záležitost pár sekund) a můžeme jen odhadovat, jak těžké je se k nim připojit za jiným účelem než projekce a co vše z nich lze při prolomení zabezpečení získat. Jak je známo, žádný software není dokonalý a ten v televizích jakbysmet.
 
Smart TV od Samsungu
 
Zajímavé je, že Samsung svůj tweet posléze smazal. Strhla se totiž poměrně negativní reakce vyžadující obavy o bezpečnost televizí Samsungu a jejich slabého zabezpečení (jinými slovy řečeno, diskutující vznesli obavy, že kdyby byly televize Samsungu bezpečné, nepotřebovaly by antivirus). Podobně nelichotivě se o Samsungu vyjadřovala i některá média. Jednalo se ale také o to, že byl (když už tak) očekáván spíše automatický sken na pozadí, neboť manuální vyvolávání antiviru z menu uživatelem vypadá hloupě.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Natáčení seriálu Obi-Wan odloženo na rok 2021, prý se přepisují scénáře Natáčení seriálu Obi-Wan odloženo na rok 2021, prý se přepisují scénáře
Seriál Obi-Wan čekají změny. Internetem kolují zvěsti o rozpuštění štábu a přeložení natáčení až na příští rok kvůli nevyhovujícím scénářům. Ewan McGregor nicméně problémy popírá a příprava prý není ohrožena.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
The Witcher na Netflixu přijde ve verzi anime The Witcher na Netflixu přijde ve verzi anime
Streamovací služba Netflix se chce svézt na vlně úspěchu seriálu The Witcher. Vedle druhé řady seriálu chce připravit úplně jiný formát na tyto motivy. V plánu je totiž další seriál Zaklínače ve formě anime.
24.1.2020, aktualita, Milan Šurkala
Philips OLED805 a OLED855 přichází s lepší AI Philips OLED805 a OLED855 přichází s lepší AI
Philips aktualizoval nabídku svých televizí pro rok 2020 a mezi nimi jsou i nové OLED modely OLED805 a OLED855. Ty mají obrazový procesor P5, který využívá pomoci umělé inteligence  pro vylepšení obrazu.
24.1.2020, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Netflix mění počítání diváků, úspěšného Witchera sleduje 76 milionů lidí Netflix mění počítání diváků, úspěšného Witchera sleduje 76 milionů lidí
The Witcher (Zaklínač) je nejúspěšnějším seriálem Netflixu. Vysoké sledovanosti však dopomohl i jeden početní trik. Netflix totiž změnil způsob, jak bude od nynějška počítat aktivní diváky seriálů a filmů.
22.1.2020, aktualita, Milan Šurkala
Disney+ zamíří do Evropy dříve, než se čekalo Disney+ zamíří do Evropy dříve, než se čekalo
Disney+ je v USA poměrně úspěšnou streamovací službou. Přináší např. marvelovky nebo Star Wars, nicméně v Evropě dosud nebyla dostupná. To se ale brzy změní a objeví se tu o trochu dříve, než se čekalo.
21.1.2020, aktualita, Milan Šurkala