www.tvfreak.cz
>
>
>

Samsung doporučuje pravidelnou kontrolu antivirem u Smart TV

Samsung doporučuje pravidelnou kontrolu antivirem u Smart TV
, , aktualita
Výrobce chytrých televizí Samsung doporučuje, aby jejich uživatelé pravidelně spouštěli antivirus. I chytrá televize totiž může být napadena zákeřným malwarem, pokud je připojena do internetu.
K oblíbeným
reklama
Společnost Samsung na svém Twitteru upozornila zákazníky, že by měli pravidelně (v řádu týdnů) kontrolovat své Smart TV pomocí vestavěného antiviru. Pokud je totiž televize připojena do internetu (kabelem nebo pomocí Wi-Fi), může jít o zranitelné zařízení. Chytré televize se zapnutou Wi-Fi jsou z počítačů viditelné (poslat sousedovi omylem promítání filmu pomocí Wi-Fi je záležitost pár sekund) a můžeme jen odhadovat, jak těžké je se k nim připojit za jiným účelem než projekce a co vše z nich lze při prolomení zabezpečení získat. Jak je známo, žádný software není dokonalý a ten v televizích jakbysmet.
 
Smart TV od Samsungu
 
Zajímavé je, že Samsung svůj tweet posléze smazal. Strhla se totiž poměrně negativní reakce vyžadující obavy o bezpečnost televizí Samsungu a jejich slabého zabezpečení (jinými slovy řečeno, diskutující vznesli obavy, že kdyby byly televize Samsungu bezpečné, nepotřebovaly by antivirus). Podobně nelichotivě se o Samsungu vyjadřovala i některá média. Jednalo se ale také o to, že byl (když už tak) očekáván spíše automatický sken na pozadí, neboť manuální vyvolávání antiviru z menu uživatelem vypadá hloupě.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Zoner Photo Studio X: obstojí i jako střihový software? Zoner Photo Studio X: obstojí i jako střihový software?
Zoner Photo Studio X je sice už dle svého názvu software určený pro správu a editaci fotografií, v posledních verzích se ale začaly rozšiřovat i schopnosti editace videa a podporuje dokonce i H.265. Obstojí jako střihový software?
15.7.2019, recenze, Milan Šurkala
Spider-Man: Daleko od domova - marvelovka, jak má být Spider-Man: Daleko od domova - marvelovka, jak má být
V těchto dnech do kin vlétl nový díl Spider-Mana s podtitulem Daleko od domova (Far From Home) a my přinášíme jeho recenzi. Peter Parker se vydá na školní výlet po Evropě, jenže elementálové mu zhatí klidnou dovolenou. Nebudou však jediní.
5.7.2019, recenze, Milan Šurkala1 komentář
Netflix ukázal snímky ze svého Zaklínače (The Witcher) Netflix ukázal snímky ze svého Zaklínače (The Witcher)
Legendární Zaklínač (The Witcher) Andrzeje Sapkowskeho se dočká dalšího seriálového zpracování. Tentokrát se o něj postará streamovací služba Netflix, která o něm více pohovoří na následujícím Comic Conu.
2.7.2019, aktualita, Milan Šurkala
Rim of the World: když se Netflix zblázní Rim of the World: když se Netflix zblázní
Netflix vypustil do světa další sci-fi snímek. Tentokrát se o záchranu celého světa před invazí mimozemšťanů postarají čtyři děti na letním táboře. Bude film natočen stejně uhozeně, jako zní jeho zápletka?
2.7.2019, recenze, Milan Šurkala2 komentáře
Men in Black: International - nevýrazné pokračování Men in Black: International - nevýrazné pokračování
V kinech právě běží čtvrtý díl Mužů v černém s podtitulem Globální hrozba (Men in Black: International). Poprvé však máme v týmu agentů v terénu ženu. Dokáže nový díl překonat své předchůdce, nebo zapadne?
26.6.2019, recenze, Milan Šurkala