Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Samsung doporučuje pravidelnou kontrolu antivirem u Smart TV

19.6.2019, Milan Šurkala, aktualita
Výrobce chytrých televizí Samsung doporučuje, aby jejich uživatelé pravidelně spouštěli antivirus. I chytrá televize totiž může být napadena zákeřným malwarem, pokud je připojena do internetu.
Společnost Samsung na svém Twitteru upozornila zákazníky, že by měli pravidelně (v řádu týdnů) kontrolovat své Smart TV pomocí vestavěného antiviru. Pokud je totiž televize připojena do internetu (kabelem nebo pomocí Wi-Fi), může jít o zranitelné zařízení. Chytré televize se zapnutou Wi-Fi jsou z počítačů viditelné (poslat sousedovi omylem promítání filmu pomocí Wi-Fi je záležitost pár sekund) a můžeme jen odhadovat, jak těžké je se k nim připojit za jiným účelem než projekce a co vše z nich lze při prolomení zabezpečení získat. Jak je známo, žádný software není dokonalý a ten v televizích jakbysmet.
 
Smart TV od Samsungu
 
Zajímavé je, že Samsung svůj tweet posléze smazal. Strhla se totiž poměrně negativní reakce vyžadující obavy o bezpečnost televizí Samsungu a jejich slabého zabezpečení (jinými slovy řečeno, diskutující vznesli obavy, že kdyby byly televize Samsungu bezpečné, nepotřebovaly by antivirus). Podobně nelichotivě se o Samsungu vyjadřovala i některá média. Jednalo se ale také o to, že byl (když už tak) očekáván spíše automatický sken na pozadí, neboť manuální vyvolávání antiviru z menu uživatelem vypadá hloupě.
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.