www.tvfreak.cz
>
>
>
>

Samsung chystá bezrámečkové 8K QLED televize

Samsung chystá bezrámečkové 8K QLED televize
, , aktualita
Veletrh CES 2020 je už za dveřmi a podle úniků by si měla společnost Samsung přichystat nové bezrámečkové televize. Ty by se měly chlubit vysokým rozlišením až 8K, přičemž mají využívat QLED technologii.
K oblíbeným
reklama
Už za necelý týden odstartuje veletrh CES 2020. Jednou ze společností, která si pro něj chystá nové produkty, je i jihokorejský Samsung. V jeho případě by podle informací uniklých na internet mělo jít o nové QLED televize patrně s názvem Q900T. Ty mají být zajímavé např. tím, že v podstatě nemají žádný rámeček, kousek ho najdeme akorát pod obrazovkou, kde je jen velmi tenký proužek.
 
Samsung 8K QLED

Novinky mají mít také velmi vysoké rozlišení až 8K (7680×4320 pixelů), podporovat rozhraní HDMI 2.1 a maximální jas má dosahovat přinejmenším 600 nitů. Mají být totiž certifikovány jako 8KA od 8K Association, což mají zajistit právě výše zmíněné specifikace. Nyní je jen otázkou, kdy se začne objevovat 8K obrazový obsah, když ani 4K není úplně nejběžnější.
 
Samsung 8K QLED
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Oppo odhalí v říjnu své první televizory, výrobu prý zajistí vlastník Philips TV Oppo odhalí v říjnu své první televizory, výrobu prý zajistí vlastník Philips TV
Čínská značka Oppo je spojena především se smartphony a dříve třeba také Blu-ray přehrávači. Za pár týdnů ovšem svými prvními modely rozšíří nabídku televizorů. V tuto chvíli se hovoří o dvou úhlopříčkách.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
PlayStation 5 jako multimediální centrum? Nabídne Netflix, Disney+ a další PlayStation 5 jako multimediální centrum? Nabídne Netflix, Disney+ a další
Pokud nehodláte používat PlayStation 5 pouze k hraní her, ale jako všestranné centrum domácí zábavy, potěší vás podpora populárních aplikací pro streamování hudby a videí. Nejasno zatím zůstává nad Dolby Vision a Dolby Atmos.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Vedlejší efekt online premiér. Film Mulan se stal nesmírně populární mezi piráty Vedlejší efekt online premiér. Film Mulan se stal nesmírně populární mezi piráty
Rodinný film Mulan, který měl souběžně premiéru v kinech a na Disney+, ukazuje jeden z možných problémů online premiér. Mezi piráty se rychle dostane kopie ve vysoké kvalitě. Není divu, že novinka zcela ovládl žebříčky nejčastěji stahovaných snímků.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Cenová válka. Nový Amazon Fire TV Stick Lite stojí jen 30 dolarů Cenová válka. Nový Amazon Fire TV Stick Lite stojí jen 30 dolarů
Amazon dnes představil nové streamovací zařízení Fire TV Stick Lite, které stlačuje cenu historické minimum. Přesto podporuje Full HD, HDR a nový dálkový ovladač. Druhou novinkou je aktualizovaný a o 10 dolarů dražší Fire TV Stick.
24.9.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Česká televize rozšířila HbbTV o aplikaci hokejové extraligy Česká televize rozšířila HbbTV o aplikaci hokejové extraligy
Na hokejové fanoušky čeká pod červeným tlačítkem nová aplikace k extralize, kterou si připravila Česká televize. Umožňuje sledovat aktuální výsledky, ale také soupisky utkání, profily hráčů nebo podrobné statistiky.
24.9.2020, aktualita, Jáchym Šlik