www.tvfreak.cz
>
>
>
>

Samsung chystá bezrámečkové 8K QLED televize

Samsung chystá bezrámečkové 8K QLED televize
, , aktualita
Veletrh CES 2020 je už za dveřmi a podle úniků by si měla společnost Samsung přichystat nové bezrámečkové televize. Ty by se měly chlubit vysokým rozlišením až 8K, přičemž mají využívat QLED technologii.
K oblíbeným
reklama
Už za necelý týden odstartuje veletrh CES 2020. Jednou ze společností, která si pro něj chystá nové produkty, je i jihokorejský Samsung. V jeho případě by podle informací uniklých na internet mělo jít o nové QLED televize patrně s názvem Q900T. Ty mají být zajímavé např. tím, že v podstatě nemají žádný rámeček, kousek ho najdeme akorát pod obrazovkou, kde je jen velmi tenký proužek.
 
Samsung 8K QLED

Novinky mají mít také velmi vysoké rozlišení až 8K (7680×4320 pixelů), podporovat rozhraní HDMI 2.1 a maximální jas má dosahovat přinejmenším 600 nitů. Mají být totiž certifikovány jako 8KA od 8K Association, což mají zajistit právě výše zmíněné specifikace. Nyní je jen otázkou, kdy se začne objevovat 8K obrazový obsah, když ani 4K není úplně nejběžnější.
 
Samsung 8K QLED
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Natáčení seriálu Obi-Wan odloženo na rok 2021, prý se přepisují scénáře Natáčení seriálu Obi-Wan odloženo na rok 2021, prý se přepisují scénáře
Seriál Obi-Wan čekají změny. Internetem kolují zvěsti o rozpuštění štábu a přeložení natáčení až na příští rok kvůli nevyhovujícím scénářům. Ewan McGregor nicméně problémy popírá a příprava prý není ohrožena.
26.1.2020, aktualita, Milan Šurkala
The Witcher na Netflixu přijde ve verzi anime The Witcher na Netflixu přijde ve verzi anime
Streamovací služba Netflix se chce svézt na vlně úspěchu seriálu The Witcher. Vedle druhé řady seriálu chce připravit úplně jiný formát na tyto motivy. V plánu je totiž další seriál Zaklínače ve formě anime.
24.1.2020, aktualita, Milan Šurkala
Philips OLED805 a OLED855 přichází s lepší AI Philips OLED805 a OLED855 přichází s lepší AI
Philips aktualizoval nabídku svých televizí pro rok 2020 a mezi nimi jsou i nové OLED modely OLED805 a OLED855. Ty mají obrazový procesor P5, který využívá pomoci umělé inteligence  pro vylepšení obrazu.
24.1.2020, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Netflix mění počítání diváků, úspěšného Witchera sleduje 76 milionů lidí Netflix mění počítání diváků, úspěšného Witchera sleduje 76 milionů lidí
The Witcher (Zaklínač) je nejúspěšnějším seriálem Netflixu. Vysoké sledovanosti však dopomohl i jeden početní trik. Netflix totiž změnil způsob, jak bude od nynějška počítat aktivní diváky seriálů a filmů.
22.1.2020, aktualita, Milan Šurkala
Disney+ zamíří do Evropy dříve, než se čekalo Disney+ zamíří do Evropy dříve, než se čekalo
Disney+ je v USA poměrně úspěšnou streamovací službou. Přináší např. marvelovky nebo Star Wars, nicméně v Evropě dosud nebyla dostupná. To se ale brzy změní a objeví se tu o trochu dříve, než se čekalo.
21.1.2020, aktualita, Milan Šurkala