www.tvfreak.cz
>
>
>
>

Samsung chystá bezrámečkové 8K QLED televize

Samsung chystá bezrámečkové 8K QLED televize
, , aktualita
Veletrh CES 2020 je už za dveřmi a podle úniků by si měla společnost Samsung přichystat nové bezrámečkové televize. Ty by se měly chlubit vysokým rozlišením až 8K, přičemž mají využívat QLED technologii.
K oblíbeným
reklama
Už za necelý týden odstartuje veletrh CES 2020. Jednou ze společností, která si pro něj chystá nové produkty, je i jihokorejský Samsung. V jeho případě by podle informací uniklých na internet mělo jít o nové QLED televize patrně s názvem Q900T. Ty mají být zajímavé např. tím, že v podstatě nemají žádný rámeček, kousek ho najdeme akorát pod obrazovkou, kde je jen velmi tenký proužek.
 
Samsung 8K QLED

Novinky mají mít také velmi vysoké rozlišení až 8K (7680×4320 pixelů), podporovat rozhraní HDMI 2.1 a maximální jas má dosahovat přinejmenším 600 nitů. Mají být totiž certifikovány jako 8KA od 8K Association, což mají zajistit právě výše zmíněné specifikace. Nyní je jen otázkou, kdy se začne objevovat 8K obrazový obsah, když ani 4K není úplně nejběžnější.
 
Samsung 8K QLED
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Krátce: První pohled na nové Samsung QD TV, spojení Sharpu s NEC a více LG OLED displejů Krátce: První pohled na nové Samsung QD TV, spojení Sharpu s NEC a více LG OLED displejů
Na světlo světa se dostaly první snímky připravované nové generace Quantum Dots TV od Samsungu. Japonské firmy Sharp a NEC se rozhodly spojit své síly proti čínské konkurenci. Výroba OLED panelů od LG by se měla naplno rozjet v květnu.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Xiaomi přinese 65" Mi TV 4S do Evropy. Jaká bude cena? Xiaomi přinese 65" Mi TV 4S do Evropy. Jaká bude cena?
Xiaomi se rozhodlo nabídnout evropským zákazníkům také 65" model z řady Mi TV 4S. Jedná se o 4K televizor s HDR10+, kovovým stojanem nebo platformou Android TV, který navíc získal velmi zajímavou cenovku.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Soundbary Samsung pro rok 2020: přehled modelů, výbavy a cen Soundbary Samsung pro rok 2020: přehled modelů, výbavy a cen
Samsung letos uvede na evropské trhy až 14 nových soundbarů, které budou rozděleny do tří řad. Funkci vlajkové lodi zatím ponese model HW-Q800T, ale na své si přijdou také zájemci o cenově dostupnější soundbary.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Apple nabízí Final Cut Pro X zdarma k vyzkoušení na 3 měsíce Apple nabízí Final Cut Pro X zdarma k vyzkoušení na 3 měsíce
Apple vychází v této složité době vstříc svým zákazníkům a u profesionálního videoeditačního softwaru Final Cut Pro X prodlužuje zkušební dobu na 90 dnů. Vůbec poprvé také vyjde zkušební verze programu Logic Pro X pro práci se zvukem.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
UEFA.tv spouští aplikace pro Android TV, Apple TV a Fire TV UEFA.tv spouští aplikace pro Android TV, Apple TV a Fire TV
Internetová televize UEFA.tv je nyní prostřednictvím oficiální aplikace dostupná na několika významných platformách. Sledovat můžete záznamy zápasů i jejich sestřihy nebo pohledy do zákulisí.
26.3.2020, aktualita, Jáchym Šlik