Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Audio a domácí kina
Kamery
Multimediální centra
Projektory
Streaming videa
Televize
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně  |  Svět audia

Samsung chce oživit skomírající Google TV

, , aktualita
Samsung chce oživit skomírající Google TV
Zpravodajská agentura Reuters uvedla, že společnost Samsung je v poslední fázi vyjednávání s firmou Google ohledně vydání nové Smart TV Samsung postavené na platformě Google TV. Výsledný produkt by nakonec měl být představen už během následujícího roku.

Samsung chce oživit skomírající Google TV
Prvním z výrobců televizorů, který využil platformy Google TV, byla tradiční značka Sony. Bohužel jejich úsilí se minulo účinkem. V době ekonomické krize tak nízký prodej nového produktu přidělal japonské firmě nejednu vrásku na čele. Reakcí internetového molocha pak byla aktualizace Google TV na verzi 2.0 a oslovení dalších klíčových hráčů na trhu s televizory.Tak nějak bude vypadat nová Google TV Samsung


Jedním z těchto „hráčů“ je i největší jihokorejský výrobce, Samsung. Podle agentury Reuters je Samsung v poslední fázi vyjednávání s korporací Google ohledně nové Smart TV, jejímž srdcem bude právě Google TV. Před pár dny tak měl prohlásit ředitel TV divize Samsung - Yoon Bo-keun. Potenciální zákazníky pak lákal tvrzením, že v porovnání s konkurencí bude nabídka služeb Google jedinečná (což více nerozváděl).

Platforma Google TV 2.0 obsahuje nové uživatelské rozhraní. Nepřekvapí, že celou záležitost pohání operační systém Google Android. Uživatel tak má k dispozici celou řadu streamovacích, hudebních, herních nebo dalších multimediálních aplikací. Yoon Boo-keun tvrdí, že Samsung odhalí jejich novou Google TV na některé z akcí příštího roku, i když to nebude lednová CES 2012. Podobné zprávy přicházejí z LG, které možná představí na CES 2012 svoji vlastní verzi. Kdo ví, třeba o Google TV neslyšíme naposled.
Zdroj: FlatpanelsHD