Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Samsung by mohl začít používat LCD panely od LG

9.2.2017, Jáchym Šlik, aktualita
Dvojice jihokorejských konkurentů Samsung a LG se dlouhodobě předhání v kvalitě svých displejů. Podle spekulací ovšem začnou obě firmy spolupracovat, tedy alespoň v obchodní rovině. Samsung údajně bude od LG potřebovat LCD panely pro své televizory.
Koncem loňského roku se objevila zpráva, že Sharp (již v rukách Foxconnu) přestane v rámci své divize Sakai Display dodávat LCD panely Samsungu, svému vůbec nejvýznamnějšímu odběrateli, a místo toho chce produkci využívat ve vlastních Aquos TV. Samsung tedy přišel o významného dodavatele panelů pro své televizory a musel začít hledat náhradu.
 

 
 
Podle agentury Bloomberg ovšem nemusel chodit daleko, LCD panely by mu totiž měl dodávat jihokorejský konkurent LG, respektive jeho divize LG Display. Samsungu pravděpodobně ani nic jiného nezbývalo, neboť žádný jiný výrobce mu patrně nemohl poskytnout dostatečné množství kvalitních panelů. LG Display je totiž největším producentem LCD i OLED panelů na světě. Ročně by měl Samsung od tohoto dodavatele dostat 3 miliony panelů pro své televizory.
 
Obě společnosti zatím potvrdily jen to, že spolu vyjednávají, vše ostatní tedy pochází z neoficiálních zdrojů. V každém případě by se jednalo o překvapivé partnerství dvou jihokorejských gigantů, které by mohlo mít dlouhé nebo krátké trvání. Velmi pravděpodobně se ovšem bude týkat výhradně LCD panelů. Jejich nedostatek by ovšem Samsung mohl donutit k urychlení vývoje vlastních OLED TV, o kterém se spekuluje už řadu let.