Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Samsung a všestranné Blu-ray přehrávače

12.1.2012, Jan Vítek, aktualita
Známá korejská firma Samsung představuje v záplavě jiných novinek z CES 2012 také chytré a všestranné modely Blu-ray přehrávačů, které dokáží využít cloudové služby, nabídnou internetový prohlížeč a také rozhraní Samsung Smart Hub. A co dalšího to bude?
Jedná se tedy o dva Blu-ray přehrávače, a to malý BD-ES6000, jehož půdorys má jen o málo přesahovat rozměry samotného Blu-ray disku a pak tu je také model pro 3D Blu-ray s označením BD-E6500, který disponuje dvěma HDMI konektory (vstup) a zabudovaným WiFi modulem.

Obě novinky nabídnou funkci Disc to Digital, která uživateli pomůže převést uživatelovu osobní kolekci DVD na různé formáty, které budou moci využít počítače nebo různá mobilní zařízení na cesty. Ono ale ve skutečnosti nejde o transkódování videa, ale o to, že se zaregistrujete jako vlastník titulu na DVD a poté vám bude zpřístupněn jeho obsah v různých formátech ke stažení. Ten si pak budeme moci uložit do své kolekce a zhlédnout jej pomocí aplikace Flixter na portálu Samsung Smart Hub a na různých připojených zařízeních (smartphony, tablety, však to znáte). Další možností je zakoupení titulů v HD kvalitě a sdílení obsahu digitální knihovny s ostatními členy v rámci jednoho účtu.

Nové přehrávače mají kvůli usnadnění obsluhy všechny ovladací prvky uprostřed a štěrbinovou mechaniku s tichým zaváděním a slibují velmi rychlé spuštění (pod 1 s). Dále samozřejmě nechybí certifikace DLNA a vedle toho i podpora technologie Wi-Fi Direct, jež slouží k přímému a snadnému propojení Wi-Fi zařízení bez nutnosti využití bezdrátového přístupového bodu.

Procesor v přehrávačích pak umožní převádět obsah DVD nebo streamovaného videa do Full HD 1080p (upscaling) a podporuje různé zvukové formáty včetně Dolby Digital Plus / TrueHD a DTS-HD Bitstream Outputs. Funkce BD Wise Plus pak dokáže upravit nastavení televizoru tak, aby poskytl optimální obraz

Samsung BD-E6500 umí převádět 2D obraz do 3D, přes jeho dva vstupy HDMI můžeme připojit třeba herní konzoli a set-top box, takže k němu nebude třeba vést více kabelů. Pro jeho ovládání budeme moci využít aplikaci pro chytré telefony (Android, iOS).
Zdroj: TZ Samsung