Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Samsung a LG chystají televize s technologií Quantum Dot

12.10.2014, Pavel Zubatý, aktualita
Korejští výrobci Samsung a LG vyvíjí pro své high-endové televizory technologii Quantum Dot. Tvrdí to korejské periodikum Digital Times. Na trh se tyto televizory dostanou možná už příští rok.
Technologie Quantum Dot se na trh dostala už loni jako součást televizorů Sony Triluminos. Stejnou technologii bylo možné nalézt na veletrhu IFA 2014 v LCD televizorech čínské značky TCL. V případě dvou jihokorejských značek není jasné, jak přesně chtějí technologii Quantum Dot aplikovat. Typicky bývá využita pro zlepšení kvality LCD panelů. Umožňuje reprodukovat širší barevný gamut, než má typická televize.Quantum Dot je využívána i v některých televizorech čínské TCL


Možná se tím podaří dosáhnout barev odpovídajících standardu Ultra HD. Jeho součástí je totiž definice barevného prostoru Rec.2020. Je tak široký, že jej žádná dnešní televize nedokáže reprodukovat. Digital Times uvádí, že korejské televizory vybavené technologií Quantum Dot mohou být na trhu už v příštím roce. Výroba LG se momentálně zaměřuje na technologie OLED a Ultra HD, co se high-endových televizorů týče. Samsung sice pozastavil prodej OLED TV, ale o to agresivněji se vrhl na televizory s rozlišením Ultra HD.

Zdroj: FlatpanelsHD