www.tvfreak.cz
>
>
>
>

Samsung a LG poráží Čínu, společně mají přes 50% podíl na trhu s televizemi

Samsung a LG poráží Čínu, společně mají přes 50% podíl na trhu s televizemi
, , aktualita
Trh s televizory sice v 1. čtvrtletí 2020 klesal, ale jihokorejští výrobci mají alespoň malý důvod k radosti. Dokázali totiž porazit čínskou konkurenci, která v poslední době posiluje. Společnosti Samsung a LG společně ovládly přes polovinu trhu.
K oblíbeným
reklama
Letošní rok bude pro výrobce televizorů velmi složitý, dokonce analytici předpokládají vůbec největší pokles v historii. Důvodem je samozřejmě pandemie onemocnění COVID-19, který nejprve zasáhl výrobu v asijských zemích, ale později také poptávku v Evropě či Severní Americe. Navíc došlo ke zrušení významných sportovních akcí včetně fotbalového turnaje EURO nebo Olympijských her v Tokiu. Analytici ze společnosti Omdia, kteří předpovídají, že se letos prodá o desetinu méně televizorů, než se očekávalo před začátkem pandemie, nyní přinesli také data o stavu trhu v prvním kvartále 2020.
 
 
A čísla to nejsou vůbec pozitivní, i když platí, že někteří výrobci situaci přečkali lépe, jiní hůře ve srovnání s konkurencí. Samsungu sice klesly prodeje o 10,4 % na 46,5 milionu prodaných kusů, ale přesto z hlediska tržního podílu zažil rekordní čtvrtletí. Necelá třetina televizorů prodaných v tomto období, konkrétně 32,4 %, pocházela právě od Samsungu. Tím společnost o desetinu procentního bodu překonala svůj rekord z posledního kvartálu loňského roku. Výrobci se velmi dařilo především v Evropě a Severní Americe, kde se tržní podíl zastavil na 42,6 %, respektive 41,1 %.
 
 
V portfoliu Samsungu z hlediska výdělků táhly především QLED TV. Výrobce potom dominoval hlavně v kategoriích prémiových TV (s cenou nad 2 500 dolarů), kde dosáhl 48,8% podílu. V případě televizorů s úhlopříčkou 75 palců a více potom Samsung ovládl dokonce 50,4 % trhu. Druhé zůstalo LG, které získalo 18,7 % trhu z hlediska příjmů a 13,6 % z pohledu počtu prodaných kusů. Pokud sečteme výsledky Samsungu a LG, dostaneme se na 51,1% podíl, zatímco v posledním čtvrtletí 2019 šlo o 48,6 %. Pokud bychom se zaměřili pouze na 75" televizory a větší, tak jihokorejští výrobci ovládli dokonce 72,5 % celosvětového trhu.
 
Hůře tedy ze současné krize vyšli čínští výrobci, kteří ovšem z dlouhodobého pohledu rostou. Changhong, Haier, Hisense, Konka, Skyworth i Xiaomi zažili pokles počtu prodaných kusů, stejně jako podílu na trhu. Jedinou výjimkou se stalo TCL, které zvýšilo svůj podíl z 8,7 na 9,2 %. Padaly také prodeje OLED TV, a to o 14,6 % u LG a 18,5 % u Sony.
 
Zdroj: Hdblog.it


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
MicroLED TV od Samsungu se možná zpozdí. Dočkáme se letos? MicroLED TV od Samsungu se možná zpozdí. Dočkáme se letos?
Zdá se, že kvůli komplikacím se microLED TV od Samsungu možná nedostanou na trh v roce 2020, jak výrobce předpokládal. Objevují se totiž chyby při výrobě i vysoká cena. Samsung ovšem zůstává optimistický.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Streamovací služba Quibi moc nezaujala: 92 % z prvních uživatelů odešlo Streamovací služba Quibi moc nezaujala: 92 % z prvních uživatelů odešlo
Streamovací služba Quibi své uživatele příliš nezaujala. Nabídla působivé 3měsíční zkušební období, nicméně podle průzkumů to vypadá, že z prvních uživatelů si ji předplatilo jen pouhých 8 %. To je o něco horší výsledek, než je standard.
10.7.2020, aktualita, Milan Šurkala
TCL P71: elegantní a dostupné LCD TV vstupují na český trh TCL P71: elegantní a dostupné LCD TV vstupují na český trh
Společnost TCL přidala do své nabídky další řadu televizorů s Android TV. K dostání bude až v pěti úhlopříčkách, přičemž první dvě se již dostávají na český trh. Na zákazníky čeká slibná výbava v kombinaci s tenkými rámečky a přívětivou cenou.
10.7.2020, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Je libo zvuk 9.1.4 ze soundbaru? Samsung představil modely Q950T a Q900T Je libo zvuk 9.1.4 ze soundbaru? Samsung představil modely Q950T a Q900T
Samsung zkompletoval letošní nabídku soundbarů, a to představením vlajkových modelů s podporou Dolby Atmos, DTS:X a eARC. HW-Q900T nabízí zvuk v kanálech 7.1.4, HW-Q950T potom dokonce 9.1.4.
9.7.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Philips se nezúčastní veletrhu IFA 2020. Přijdeme o nové OLED TV? Philips se nezúčastní veletrhu IFA 2020. Přijdeme o nové OLED TV?
IFA 2020 se měla stát jedním z prvních významných veletrhů. který se uskuteční po koronavirové pauze. Některé významné společnosti ovšem budou v Berlíně chybět. Philips (TP Vision) místo toho plánuje vlastní online akce.
9.7.2020, aktualita, Jáchym Šlik