www.tvfreak.cz
>
>
>
>

Samsung a LG poráží Čínu, společně mají přes 50% podíl na trhu s televizemi

Samsung a LG poráží Čínu, společně mají přes 50% podíl na trhu s televizemi
, , aktualita
Trh s televizory sice v 1. čtvrtletí 2020 klesal, ale jihokorejští výrobci mají alespoň malý důvod k radosti. Dokázali totiž porazit čínskou konkurenci, která v poslední době posiluje. Společnosti Samsung a LG společně ovládly přes polovinu trhu.
K oblíbeným
reklama
Letošní rok bude pro výrobce televizorů velmi složitý, dokonce analytici předpokládají vůbec největší pokles v historii. Důvodem je samozřejmě pandemie onemocnění COVID-19, který nejprve zasáhl výrobu v asijských zemích, ale později také poptávku v Evropě či Severní Americe. Navíc došlo ke zrušení významných sportovních akcí včetně fotbalového turnaje EURO nebo Olympijských her v Tokiu. Analytici ze společnosti Omdia, kteří předpovídají, že se letos prodá o desetinu méně televizorů, než se očekávalo před začátkem pandemie, nyní přinesli také data o stavu trhu v prvním kvartále 2020.
 
 
A čísla to nejsou vůbec pozitivní, i když platí, že někteří výrobci situaci přečkali lépe, jiní hůře ve srovnání s konkurencí. Samsungu sice klesly prodeje o 10,4 % na 46,5 milionu prodaných kusů, ale přesto z hlediska tržního podílu zažil rekordní čtvrtletí. Necelá třetina televizorů prodaných v tomto období, konkrétně 32,4 %, pocházela právě od Samsungu. Tím společnost o desetinu procentního bodu překonala svůj rekord z posledního kvartálu loňského roku. Výrobci se velmi dařilo především v Evropě a Severní Americe, kde se tržní podíl zastavil na 42,6 %, respektive 41,1 %.
 
 
V portfoliu Samsungu z hlediska výdělků táhly především QLED TV. Výrobce potom dominoval hlavně v kategoriích prémiových TV (s cenou nad 2 500 dolarů), kde dosáhl 48,8% podílu. V případě televizorů s úhlopříčkou 75 palců a více potom Samsung ovládl dokonce 50,4 % trhu. Druhé zůstalo LG, které získalo 18,7 % trhu z hlediska příjmů a 13,6 % z pohledu počtu prodaných kusů. Pokud sečteme výsledky Samsungu a LG, dostaneme se na 51,1% podíl, zatímco v posledním čtvrtletí 2019 šlo o 48,6 %. Pokud bychom se zaměřili pouze na 75" televizory a větší, tak jihokorejští výrobci ovládli dokonce 72,5 % celosvětového trhu.
 
Hůře tedy ze současné krize vyšli čínští výrobci, kteří ovšem z dlouhodobého pohledu rostou. Changhong, Haier, Hisense, Konka, Skyworth i Xiaomi zažili pokles počtu prodaných kusů, stejně jako podílu na trhu. Jedinou výjimkou se stalo TCL, které zvýšilo svůj podíl z 8,7 na 9,2 %. Padaly také prodeje OLED TV, a to o 14,6 % u LG a 18,5 % u Sony.
 
Zdroj: Hdblog.it


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Z CAM E2-M4: MFT kamera se 4K při 120 fps Z CAM E2-M4: MFT kamera se 4K při 120 fps
Na trh míří nová kamera Z CAM E2-M4, která je dosti pozoruhodná svými schopnostmi. Za překvapivě nízkou cenu totiž podporuje videosekvence s Cinema 4K rozlišením při velmi vysoké frekvenci 120 fps.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Panasonic HX580: nejdostupnější letošní řada 4K LCD TV dostala ceny Panasonic HX580: nejdostupnější letošní řada 4K LCD TV dostala ceny
Za pár týdnů na český trh zamíří řada HX580, která zahrnuje nejdostupnější 4K LCD TV od Panasonicu pro letošní rok. I v této cenové kategorii ovšem výrobce slibuje solidní obrazovou kvalitu včetně podpory Dolby Vision.
24.5.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Netflix začne rušit neaktivní účty, ať lidé neplatí zbytečně Netflix začne rušit neaktivní účty, ať lidé neplatí zbytečně
I když se to zdá být nesmyslné, nemálo lidí si platí známou streamovací službu Netflix, ale aktivně ji nesledují. Netflix proto začne těmto lidem deaktivovat účty, aby zbytečně neplatili za něco, co nevyužívají.
24.5.2020, aktualita, Milan Šurkala
Xiaomi uvedlo Redmi TV Soundbar s proklatě nízkou cenou Xiaomi uvedlo Redmi TV Soundbar s proklatě nízkou cenou
Za pár dnů se nabídka značky Redmi rozšíří o nové televizory, ale jako předvoj přichází levný soundbar. Novinka podporuje bezdrátové připojení přes Bluetooth a vyjde na 700 Kč, i když tato cena platí pouze pro Čínu.
24.5.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Sony ZH8: Letošní 8K TV budou levnější, ale stále drahé Sony ZH8: Letošní 8K TV budou levnější, ale stále drahé
Máme pro vás dobrou a špatnou zprávu týkající se cen nových 8K TV od Sony. Na letošní modely nebudete potřebovat miliony. Ale stále zůstávají příliš drahé na to, aby si našly místo v běžných obývácích.
24.5.2020, aktualita, Jáchym Šlik