Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Audio a domácí kina
Kamery
Multimediální centra
Projektory
Streaming videa
Televize
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně  |  Svět audia

Samsung a 4 nové kamery

, , aktualita
Samsung a 4 nové kamery
Společnost Samsung si pro nás představila hned čtyři nové videokamery, z nichž jedna podporuje rozlišení full HD a tři zbylé standardní rozlišení, které ale umí upscalovat do vyššího. Přesně se jedná o model HMX-U10 a pak SMX-K40, K44 a K45.
Samsung a 4 nové kamery
Model HMX-U10 je určen pro uživatele, kteří chtějí malou, přenosnou a snadno ovladatelnou kameru, která ovšem nabídne rozlišení Full HD, tedy 1920 x 1080. To zajišťuje snímač typu CMOS o rozměrech 1/2,3" a ten rovněž umožňuje pořizovat až 10megapixelové snímky. Ty si můžeme prohlížet na 2" displeji.Kamera samotná je velká pouze 56 x 103 x 15,5 mm a nabízí nízkou hmotnost - 95 gramů včetně baterie. Tělo je také zalomeno o 7 stupňů, což má uživateli dle výrobce umožnit lépe kameru uchopit, aby se snížilo namáhání zápěstí. Objektiv však zde nemá žádnou stabilizaci, tedy optickou ani elektronickou a o zoomu výrobce nijak nemluví. Vnitřní paměť tu také není, takže je nutné využít paměťové karty, jejichž obsah si pak můžeme stáhnout přes USB 2.0 (jiné rozhraní kamera nemá). Zato umožňuje přímé nahrávání na YouTube, časosběrný záznam a má podporu formátu H.264. K dispozici bude v září tohoto roku v černém, stříbrném, zeleném a červeném provedení.A pak tu je řada SMX-K40, SMX-K44 a SMX-K45. Tyto kamery se standardním rozlišením 720x480 se liší pouze tím, že K40 nemá žádnou paměť, K44 má 16GB SSD a K45 má 32GB SSD, kam se vejde přes 20 hodin záznamu. Objektiv je tu Schneider-KREUZNACH s 52násobným optickým zoomem a 65násobným Intelli-Zoomem, jenž nemá oproti klasickému digitálnímu zoomu tolik ničit kvalitu obrazu.

K dispozici tu máme rozhraní HDMI a USB 2.0, širokoúhlý LCD displej o úhlopříčce 2,7", objektiv disponuje optickým stabilizátorem, což se u takového zoomu velmi hodí a také tu je možnost přímého nahrávání na YouTube, časosběrného záznamu a fotografie lze pořizovat v rozlišení 800 x 600 a interpolovat je do 1600 x 1200. Tyto kamery přijdou už v srpnu v černém, stříbrném a modrém provedení.

Zdroj: TZ Samsung