www.tvfreak.cz
>
>
>

Rozšíření DoNotPay umožňuje sdílet předplatné Netflixu i jiných služeb

Rozšíření DoNotPay umožňuje sdílet předplatné Netflixu i jiných služeb
, , aktualita
Rozšíření pro prohlížeč Chrome chce usnadnit sdílení předplatného služeb jako Netflix. Uživatelé nemusí někomu předávat své heslo a mají nad sdílením absolutní kontrolu. Rozšíření ovšem záhy zmizelo z oficiálního obchodu Googlu.
K oblíbeným
reklama
Joshua Browder vydal v roce 2015 službu DoNotPay, která sebe sama prohlašuje za prvního robotického právníka založeného na umělé inteligenci. Klade si za cíl pomoci spotřebitelům se žalobou na velké společnosti. Nejprve pomocí otázek zjistí, v jaké je uživatel situaci, a následně ho provede všemi nutnými kroky, vygeneruje dokumenty potřebné k žalobě nebo dokonce skript, který může žalobce přečíst během osobní účasti na soudním jednání. Nyní přichází DoNotPay s rozšířením svého portfolia. Novinkou je stejnojmenné rozšíření pro internetový prohlížeč Chrome, které umožňuje bezpečně sdílet předplatné ke službám jako Netflix, Disney+ nebo Spotify.
 
Po instalaci rozšíření a přihlášení pomocí telefonního čísla (důležité kvůli ověření) stačí přejít na stránku některé podporované služby a pomocí ikonky rozšíření si nechat vygenerovat speciální odkaz, která si můžete zkopírovat nebo rovnou zadat e-mailovou adresu příjemce. Počet osob, kterým odkaz zašlete, není omezen, je ovšem nutné počítat s tím, že většina služeb blokuje počet zařízení, na které lze obsah v jednu chvíli streamovat. I příjemce si musí nainstalovat rozšíření do svého prohlížeče a přihlásit se přes službu DoNotPay, takže vlastník předplatného může mít plnou kontrolu nad všemi odkazy a kdykoliv zablokovat přístup některému ze svých příjemců.
 
 
V beta verzi bylo možné za poskytnutí odkazu zaplatit, ale tato funkce se do aktuální verze nedostala, protože údajně narušovala poslání služby. Místo toho jsou uživatelé vyzváni, aby si přístup k předplatnému vyměňovali mezi sebou, třeba Netflix za Disney+. Rozšíření funguje na principu bezpečného přenosu přihlášené relace šifrováním souborů cookies ze sdíleného webu. Browder tvrdí, že služba neukládá cookies a ani k nim nemá přístup. K ochraně dat je využito řešení Very Good Security (VGS), které používají i mnohé fintechové firmy. Uživatel, kterému pošlete odkaz, může provádět některé změny na účtu, jako je přidávání videí do seznamu přání, ale nebude mít možnost změnit heslo nebo jiná bezpečnostní nastavení.
 
Rozšíření po pár dnech zmizelo z oficiálního obchodu Chrome Web Store. Podle dostupných informací měl Google rozšíření odstranit po stížnosti jednoho z provozovatelů streamovacích služeb. Autoři se nyní snaží vrátit rozšíření zpět, mezitím si jej mohou zájemci stáhnout ze stránek společnosti a nainstalovat do prohlížeče manuálně.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Řada LG BX nebude nejlevnější. Na kolik vyjdou nové OLED TV? Řada LG BX nebude nejlevnější. Na kolik vyjdou nové OLED TV?
„Béčkové“ řady platily každoročně za nejlevnější volbu mezi LG OLED TV. To se ovšem letos změnilo s příchodem série CX. Prodej modelů BX se pomalu rozjíždí také v Evropě, i když si možná počkáme až do října.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Infografika: Vývoj soundbarů od Samsungu. První model přehrával DVD Infografika: Vývoj soundbarů od Samsungu. První model přehrával DVD
Samsung ve své nedávné infografice připomíná, jak šel vývoj soundbarů. První model byl představen před 12 lety a od současných se lišil nejen designem, ale také funkční výbavou. Starší soundbary měly integrovaný přehrávač disků.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Netflix snížil bitrate 4K videí o 50 %, aniž by utrpěla kvalita Netflix snížil bitrate 4K videí o 50 %, aniž by utrpěla kvalita
Nejspíš jste si toho ani nevšimli, ale datový tok při přehrávání obsahu na Netflixu v posledních týdnech výrazně klesl – údajně v průměru o polovinu. Naopak kvalita videa měla utrpět zcela minimálně. Tento „zázrak“ umožnila dynamická optimalizace.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Samsung prý není spokojen s kvalitou QD-OLED, zaregistroval si známky QLED+ a QLED Z Samsung prý není spokojen s kvalitou QD-OLED, zaregistroval si známky QLED+ a QLED Z
QD-OLED TV od Samsung Electronics se možná nakonec nedočkáme, neboť společnost podle uniklých informací není spokojena s kvalitou panelů. Mezitím proběhla registrace nových ochranných známek týkajících se QLED TV.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
H96 Max H616: populární TV box v nové verzi s čipem Allwinner H96 Max H616: populární TV box v nové verzi s čipem Allwinner
Ve vodách čínských e-shopu byla objevena další zajímavá novinka. Levný TV box H96 Max byl představen v upgradované verzi, která používá nový procesor Allwinner H616 místo původního Rockchipu. Nechybí ani Android 10.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik