Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Roxio vypustil nový Creator 2010

3.9.2009, Radek Jahoda, Aktualita
S koncem léta zase začínají přibývat novinky z oblasti videa. Jednou z nich je nový ucelený balík pro nabírání, střih a přehrávání videa Roxio Creator 2010. Hlavní novinkou jsou podpora smart rendering a akcelerace pomocí ATI Stream a Nvidia CUDA.
Uživatelé se mohou těšit také na kompletní podporu HD videa - podporu AVCHD a Blu-ray včetně BD-RE editace přímo na disku. Vylepšen byl i authoring Blu-ray disků a nová je také tvorba menu. Dále je možné zálohovat AVCHD video na Blu-ray nebo DVD v plném rozlišení a podobně lze převést video z HDV kamer přímo na Blu-ray nebo DVD bez nutnosti uložení na disk.

Zmíněná akcelerace enkódování videa pomocí ATI Stream a Nvidia CUDA urychlí převod až pětkrát, tomu pomáhá dále i smart rendering, který převádí jen části videa, které to potřebují. Umí tak například převést rychle video z AVCHD na Blu-ray, když renderuje jen přechody, efekty a titulky.Součástí je i tvorba slideshow obrázků do videa včetně hudby a grafiky s možností vypálení na DVD nebo vytvoření vlastní galerie na PhotoShow.com. Nechybí ani přehrávač Blu-ray disků včetně filmů z Hollywoodu, obsahují ochrany proti kopírování. Podporuje i nahrávání z internetových rádií a převod do přenosných zařízení jako je iPod apod. Vylepšena byla i integrace s Windows - lze přetáhnout soubory přímo na ikonu programu na ploše, čímž může hned začít vypalování. Samozřejmostí je i podpora Windows 7.

Zdroj: Roxio
reklama
reklama