www.tvfreak.cz
>
>
>
>

Rok 2019: 80 % datových toků tvoří video

Rok 2019: 80 % datových toků tvoří video
, , aktualita
Nárůst 4K streamingu způsobí, že už v roce 2019 bude 80 % datových toků v Internetu tvořeno videem. Cisco dále tvrdí, že po celosvětové síti budou přenášeny 2 zettabajty dat, což odpovídá více než 500 miliardám filmů na DVD.
K oblíbeným
reklama
Zettabajt může znít jako poněkud záhadné a nepředstavitelné množství dat. Nejde přitom o nic jiného než 1024 petabajtů, kde 1 petabajt činí 1024 terabajtů. Jeden zettabajt tudíž odpovídá 1024 × 1024 × 1024 gigabajtům. Jeden zettabajt mělo být množství dat, které v roce 2015 přenese globální síť Internet. Předpověď společnosti Cisco z roku 2011 však předstihla realitu a takové množství dat bude přeneseno až v průběhu roku 2016. Podle nejnovější studie ale potrvá jen tři roky, než se toto číslo zvýší na 2 zettabajty za rok. Drtivou většinu dat přitom bude tvořit video.Množství přenesených dat po síti Internet v exobajtech za měsíc


V roce 2014 tvořilo 64 % dat a v roce 2019 bude video zabírat 80 % přenesených dat. Toto číslo přitom platí jen pro streamovaná data, nikoliv sdílení souborů. Hybnou silou by mělo být 4K video, jelikož v roce 2019 má být v domácnostech přes 371 milionů 4K televizorů. To by mělo být více než třetina všech televizních sestav. Rovněž se očekává nárůst streamování do tabletů, telefonů a osobních počítačů. Společnost Cisco předpokládá růst sítí pro doručování obsahu CDN až na 62 procent přenášených dat. Společnosti jako Netflix, Google, Facebook nebo Apple je využívají pro optimalizaci přenosu videa a dalšího obsahu.

Největší množství obsahu bude v následujících letech patřit streamovacím službám, jakými jsou YouTube nebo Netflix. Očekává se dokonce nárůst diváků, kteří budou místo příjmu klasického televizního vysílání sledovat pouze takové služby. 4K video bude za několik let stejně rozšířené, jako je dnes video v rozlišení Full HD. Internet mezitím poroste exponenciálně.

Zdroj: FlatpanelsHD
Nejnovější články
Men in Black: International - nevýrazné pokračování Men in Black: International - nevýrazné pokračování
V kinech právě běží čtvrtý díl Mužů v černém s podtitulem Globální hrozba (Men in Black: International). Poprvé však máme v týmu agentů v terénu ženu. Dokáže nový díl překonat své předchůdce, nebo zapadne?
Dnes, recenze, Milan Šurkala
Avengers: Endgame míří do kin s potitulkovou scénou Avengers: Endgame míří do kin s potitulkovou scénou
Kasovní trhák Avengers: Endgame překvapil tím, že neměl potitulkovou scénu, jak je u marvelovských filmů zvykem. A protože na překonání Avatara mu chybí už jen kousek, s novými scénami míří do kin v pozměněném podání.
21.6.2019, aktualita, Milan Šurkala
Samsung doporučuje pravidelnou kontrolu antivirem u Smart TV Samsung doporučuje pravidelnou kontrolu antivirem u Smart TV
Výrobce chytrých televizí Samsung doporučuje, aby jejich uživatelé pravidelně spouštěli antivirus. I chytrá televize totiž může být napadena zákeřným malwarem, pokud je připojena do internetu.
19.6.2019, aktualita, Milan Šurkala
Dohoda za 500 milionů USD: J.J. Abrams bude dělat pro WarnerMedia Dohoda za 500 milionů USD: J.J. Abrams bude dělat pro WarnerMedia
Ve streamovacích službách začíná být pořádný chaos. Producent a režisér J.J. Abrams je totiž v posledních fázích jednání s WarnerMedia, která jeho společnosti Bad Robot zajistí dohodu ve výši 500 milionů dolarů.
18.6.2019, aktualita, Milan Šurkala
Russian Doll: povedená seriálová časová smyčka Russian Doll: povedená seriálová časová smyčka
Produkce Netflixu má na svědomí mnoho vlastního filmů i seriálů a jedním z nich je i seriál Russian Doll. Nadia v podání Natashy Lyonne zde umírá a opět se probouzí do stejného okamžiku. Podaří se jí reinkarnaci někdy ukončit?
18.6.2019, recenze, Milan Šurkala