Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

RiTdisplay začíná vyrábět levnější OLED

23.6.2011, Tomáš Mejzlík, aktualita
Samsung a LG v letošním roce rozjeli výrobu OLED displejů ve svých nových továrnách. Před nedávnem se mezi ně se svoji nově otevřenou výrobnou na OLED panely připojila tajvanská společnost RiTdisplay.
O RiTdisplay je ve spojení s OLED technologií slyšet už poměrně dlouho, nicméně velkovýrobci jako už zmíněné LG nebo Samsung, jsou velký kus před nimi. Nyní se však výrobna v Tajvanu rozjíždí na plné obrátky a začne chrlit displeje pro malé přístroje, jako jsou smarthony, foťáky a digitální kamery, jejichž hlavní předností by měla být nižší výrobní cena.

Prvním OLED panelem společnosti RiTdisplay je 3,5palcový panel s aktivní maticí (AMOLED) a rozlišením 320 × 480 bodů. Tento displej by se měl objevit hlavně v mobilních telefonech vyšší třídy.
Technologií, kterou RiTdisplay vyrábí OLED displeje, je a-Si metoda, která pracuje s amorfním křemíkem. LG a Samsung využívají křemíku v polykrystalické struktuře a vyrábí tzv. metodou p-Si.OLED displeje jsou z několika vrstev – katody a anody, mezi nimiž je umístěna vodivá vrstva a emisní vrstva. A právě tato vodivá vrstva je tvořena v případě displejů RiTdisplay z amorfního křemíku. Tímto způsobem se mohou vyrábět levnější OLED displeje, ale na druhou stranu mají horší technické parametry. Převážně jas, rozlišení a odezvu.

RiTdisplay se nechala slyšet, že už má pro své displeje kupce, neprozradila však zatím, kdo to je.

Zdroj: FlatpanelsHD