Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Audio a domácí kina
Kamery
Multimediální centra
Projektory
Streaming videa
Televize
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně  |  Svět audia

RiTdisplay začíná vyrábět levnější OLED

, , aktualita
RiTdisplay začíná vyrábět levnější OLED
Samsung a LG v letošním roce rozjeli výrobu OLED displejů ve svých nových továrnách. Před nedávnem se mezi ně se svoji nově otevřenou výrobnou na OLED panely připojila tajvanská společnost RiTdisplay.
RiTdisplay začíná vyrábět levnější OLED
O RiTdisplay je ve spojení s OLED technologií slyšet už poměrně dlouho, nicméně velkovýrobci jako už zmíněné LG nebo Samsung, jsou velký kus před nimi. Nyní se však výrobna v Tajvanu rozjíždí na plné obrátky a začne chrlit displeje pro malé přístroje, jako jsou smarthony, foťáky a digitální kamery, jejichž hlavní předností by měla být nižší výrobní cena.

Prvním OLED panelem společnosti RiTdisplay je 3,5palcový panel s aktivní maticí (AMOLED) a rozlišením 320 × 480 bodů. Tento displej by se měl objevit hlavně v mobilních telefonech vyšší třídy.
Technologií, kterou RiTdisplay vyrábí OLED displeje, je a-Si metoda, která pracuje s amorfním křemíkem. LG a Samsung využívají křemíku v polykrystalické struktuře a vyrábí tzv. metodou p-Si.OLED displeje jsou z několika vrstev – katody a anody, mezi nimiž je umístěna vodivá vrstva a emisní vrstva. A právě tato vodivá vrstva je tvořena v případě displejů RiTdisplay z amorfního křemíku. Tímto způsobem se mohou vyrábět levnější OLED displeje, ale na druhou stranu mají horší technické parametry. Převážně jas, rozlišení a odezvu.

RiTdisplay se nechala slyšet, že už má pro své displeje kupce, neprozradila však zatím, kdo to je.

Zdroj: FlatpanelsHD