Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Ricoh představuje novou generaci projektorů

19.6.2013, Jan Vítek, aktualita
Nová generace dataprojektorů od společnosti Ricoh má právě vstupovat na náš trh a přinést s sebou možnost využití bezdrátového i drátového připojení k síti, slibují luxusní design, inteligentní řešení pro vedení kabelů a tím to rozhodně nekončí.
Jedná se konkrétně o dataprojektory Ricoh řady PJ X4240 určené pro profesionální prezentace a slibující snadné i rychlé nastavení. Určeny jsou pro promítání na velmi krátou vzdálenost, takže ze vzdálenosti 80 centimetrů od promítací plochy dokáží vytvořit obraz s 80" úhlopříčkou.





Projektory přitom dokáží automaticky odstranit vzniklé zkreslení a dále nabízí i jiné funkce, jako je optimalizaci obrazu podle úrovně okolního osvětlení, korekci barvy projekční plochy, časovač prezentace, snadnou správu a další. Vedle toho je tu podpora 3D zobrazení a také volitelný modul pro interaktivní prezentaci.





Ricoh 4240 jsou založeny na technologii DLP vyvinutou firmou Texas Instruments, která umožní využití volitelné sady PJ Interactive Kit a pomocí bezdrátového pera přidávat do prezentace poznámky, které pak můžeme uložit pro pozdější použití. Další možností je také díky síťovému připojení posílat obraz z jednoho počítače na až 4 projektory současně. Co se týče designu, pak všechny funkční prvky, čili objektiv, konektory i ventilace, jsou umístěny vepředu pro snadný přístup a také proto, aby účastníci prezentace nebyli obtěžováni kabely a horkým vzduchem.





Dále výrobce zmínil dva konkrétní modely, a to PJ WX4240N s bezdrátovým připojením k síti a tento model společně s PJ X4240N můžeme spravovat i ve více kusech najednou v jedné síti. K tomu poslouží podpora protokolu PJLink nebo dálková diagnostika @Remote pro monitorování projektorů přes Internet. Aplikace Ricoh Smart Presenter zase dokáže využít iPad jako zdroj obsahu.

Projektory by již měly být na trhu a pokud vás zajímají technické podrobnosti, zde jsou.

Zdroj: TZ Ricoh