
Projektory přitom dokáží automaticky odstranit vzniklé zkreslení a dále nabízí i jiné funkce, jako je optimalizaci obrazu podle úrovně okolního osvětlení, korekci barvy projekční plochy, časovač prezentace, snadnou správu a další. Vedle toho je tu podpora 3D zobrazení a také volitelný modul pro interaktivní prezentaci.

Ricoh 4240 jsou založeny na technologii DLP vyvinutou firmou Texas Instruments, která umožní využití volitelné sady PJ Interactive Kit a pomocí bezdrátového pera přidávat do prezentace poznámky, které pak můžeme uložit pro pozdější použití. Další možností je také díky síťovému připojení posílat obraz z jednoho počítače na až 4 projektory současně. Co se týče designu, pak všechny funkční prvky, čili objektiv, konektory i ventilace, jsou umístěny vepředu pro snadný přístup a také proto, aby účastníci prezentace nebyli obtěžováni kabely a horkým vzduchem.

Dále výrobce zmínil dva konkrétní modely, a to PJ WX4240N s bezdrátovým připojením k síti a tento model společně s PJ X4240N můžeme spravovat i ve více kusech najednou v jedné síti. K tomu poslouží podpora protokolu PJLink nebo dálková diagnostika @Remote pro monitorování projektorů přes Internet. Aplikace Ricoh Smart Presenter zase dokáže využít iPad jako zdroj obsahu.
Projektory by již měly být na trhu a pokud vás zajímají technické podrobnosti, zde jsou.
Zdroj: TZ Ricoh