www.tvfreak.cz
>
>
>

Ricoh představuje novou generaci projektorů

Ricoh představuje novou generaci projektorů
, , aktualita
Nová generace dataprojektorů od společnosti Ricoh má právě vstupovat na náš trh a přinést s sebou možnost využití bezdrátového i drátového připojení k síti, slibují luxusní design, inteligentní řešení pro vedení kabelů a tím to rozhodně nekončí.
K oblíbeným
reklama
Jedná se konkrétně o dataprojektory Ricoh řady PJ X4240 určené pro profesionální prezentace a slibující snadné i rychlé nastavení. Určeny jsou pro promítání na velmi krátou vzdálenost, takže ze vzdálenosti 80 centimetrů od promítací plochy dokáží vytvořit obraz s 80" úhlopříčkou.

Projektory přitom dokáží automaticky odstranit vzniklé zkreslení a dále nabízí i jiné funkce, jako je optimalizaci obrazu podle úrovně okolního osvětlení, korekci barvy projekční plochy, časovač prezentace, snadnou správu a další. Vedle toho je tu podpora 3D zobrazení a také volitelný modul pro interaktivní prezentaci.

Ricoh 4240 jsou založeny na technologii DLP vyvinutou firmou Texas Instruments, která umožní využití volitelné sady PJ Interactive Kit a pomocí bezdrátového pera přidávat do prezentace poznámky, které pak můžeme uložit pro pozdější použití. Další možností je také díky síťovému připojení posílat obraz z jednoho počítače na až 4 projektory současně. Co se týče designu, pak všechny funkční prvky, čili objektiv, konektory i ventilace, jsou umístěny vepředu pro snadný přístup a také proto, aby účastníci prezentace nebyli obtěžováni kabely a horkým vzduchem.

Dále výrobce zmínil dva konkrétní modely, a to PJ WX4240N s bezdrátovým připojením k síti a tento model společně s PJ X4240N můžeme spravovat i ve více kusech najednou v jedné síti. K tomu poslouží podpora protokolu PJLink nebo dálková diagnostika @Remote pro monitorování projektorů přes Internet. Aplikace Ricoh Smart Presenter zase dokáže využít iPad jako zdroj obsahu.

Projektory by již měly být na trhu a pokud vás zajímají technické podrobnosti, zde jsou.

Zdroj: TZ Ricoh
reklama
Nejnovější články
Potvrzeno: webOS od LG zamíří na televize více než 20 značek Potvrzeno: webOS od LG zamíří na televize více než 20 značek
LG poskytne konkurenci svůj operačním systém pro televizory. Zájem mají dvě desítky partnerů z celého světa. Výrobci ovšem budou mít patrně přístup jen ke starší verzi webOS, zatímco nejnovější si LG nechá pro sebe.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Netflix začne sám stahovat doporučený obsah. Stačí si funkci aktivovat Netflix začne sám stahovat doporučený obsah. Stačí si funkci aktivovat
Aplikace Netflix pro Android se naučila automaticky stahovat filmy a seriály podle doporučení. Předplatitelé také mohou mít neustále k dispozici nějaký obsah ke zhlédnutí na cestách, aniž by potřebovali připojení k internetu.
23.2.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Samsung QN95A s miniLED používá 792 stmívatelných zón Samsung QN95A s miniLED používá 792 stmívatelných zón
Samsung u svých letošních televizorů výrazně zvýšil počet samostatných stmívatelných zón. Jedna z testovaných Neo QLED TV, která používá podsvícení miniLED, by měla disponovat minimálně 792 zónami.
23.2.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Do Apple TV+ zamíří nové filmy a seriály. Podívejte se na seznam Do Apple TV+ zamíří nové filmy a seriály. Podívejte se na seznam
Apple v následujících měsících uvede do své služby TV+ další filmy a seriály z vlastní produkce. Budou mezi nimi i druhé řady úspěšných titulů, jako jsou Ted Lasso nebo The Morning Show.
22.2.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Čínský Skyworth vydával srolovatelnou LG OLED TV za svou. Omluvil se Čínský Skyworth vydával srolovatelnou LG OLED TV za svou. Omluvil se
Během své prezentace na CES 2021 se společnost Skyworth pochlubila sorolovatelnou OLED TV jako svou inovací. Ve skutečnosti se ovšem jednalo o televizor LG. Skyworth své zákazníky ujistil, že „respektuje všechna práva duševního vlastnictví.“
20.2.2021, aktualita, Jáchym Šlik