www.tvfreak.cz
>
>

Reproduktor, co se schovává za obraz. IKEA a Sonos uvádí další zajímavou novinku

Reproduktor, co se schovává za obraz. IKEA a Sonos uvádí další zajímavou novinku
, , aktualita
IKEA a Sonos uvedou na trh bezdrátový reproduktor Symfonisk Picture Frame, který lze pověsit na stěnu nebo opřít o nábytek. Díky vyměnitelným panelům si navíc můžete reproduktor přizpůsobit podle sebe.
K oblíbeným
reklama
Pokračující spolupráce amerického výrobce elektroniky Sonos a švédského nábytkářského gigantu IKEA přináší další ovoce. Po reproduktoru ukrytém v lampičce nebo poličce se na trh dostane nový nástěnný reproduktor z řady Symfonisk, který se tváří jako obraz. Filozofií této spolupráce je přinést moderní a technologicky vyspělá řešení v nenápadném provedení, která snadno zapadnou do interiéru. Poprvé jsme o novince informovali před pár týdny, kdy se dostaly na internet některé detaily. Později byl reproduktor oficiálně představen, a proto se můžeme podívat, co všechno umí, kdy se dostane na trh a kolik bude stát.
 
 
IKEA Symfonisk Picture Frame je vlastně obraz, za kterým je schovaný reproduktor. V nabídce bude černá a bílá barevná varianta, ale také vyměnitelné přední panely. Design produktu si tedy zákazník může přizpůsobit podle nálady nebo při úpravách interiéru. Dále si lze vybrat z několika možností instalace. Kromě pověšení na zeď mezi běžné obrazy (horizontálně nebo vertikálně) lze reproduktor také položit na nábytek či podlahu a opřít o stěnu. Vždy musíte mít na paměti, že v dosahu musí být elektrická zásuvka. K napájení je určen napájecí kabel o délce 3,5 metru. Případně přebývající část kabelu je možné uschovat do dutiny na zadní straně reproduktoru.
 
 
Kromě zmínce o „fantastickém zvuku“, který by měl být výsledkem spolupráce s firmou Sonos, se IKEA nezmiňuje o technických parametrech reproduktoru. Víme ovšem, že funguje bezdrátově přes Wi-Fi. Podporuje také rozhraní AirPlay 2 pro snadné streamování hudby z iPhonu či jiného zařízení od Applu. Funguje také v kombinaci se Spotify Connect a platformou inteligentní domácnosti IKEA Home Smart. K dálkovému ovládání lze využít mobilní aplikaci Sonos S2, která podporuje i další reproduktory této značky a více než 100 streamovacích služeb. IKEA Symfonisk Picture Frame se začne na evropských trzích prodávat od poloviny července za 179 eur, v přepočtu 4 600 Kč. Kompletní nabídka vyměnitelných panelů bude k dispozici od září, každý bude stát 17 eur.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Adobe Premiere Elements 2022 vylepšuje např. automatické rámování Adobe Premiere Elements 2022 vylepšuje např. automatické rámování
Vedle nového Photoshopu Elements 2022 se objevil i video editor Premiere Elements 2022. Ten např. usnadňuje volbu poměru stran včetně automatického vyhledání objektu. Máme zde i lepší možnost práce se světly a stíny.
8.10.2021, aktualita, Milan Šurkala
Netflix upraví Squid Game, lidé volají na čísla ze seriálu Netflix upraví Squid Game, lidé volají na čísla ze seriálu
Veleúspěšný seriál Squid Game, který bere přední příčky statistiky sledovanosti na Netflixu, má trochu problém. Telefonní čísla zobrazená v seriálu skutečně existují a jejich majitelé nyní nemají ani trochu klidu.
7.10.2021, aktualita, Milan Šurkala
Netflix uvedl omezený bezplatný plán dokonce bez reklam, ale jen v jediné zemi Netflix uvedl omezený bezplatný plán dokonce bez reklam, ale jen v jediné zemi
Netflix zkouší další způsob, jak získat nové uživatele. Jedním z nich je bezplatný plán dokonce i bez reklam. Pochopitelně přinese několik omezení a dostupný bude jen v jedné zemi. A ta naše to bohužel není.
25.9.2021, aktualita, Milan Šurkala
GoPro Hero10 Black umí 5.3K video při 60 fps GoPro Hero10 Black umí 5.3K video při 60 fps
GoPro uvádí novou generaci svých odolných outdoorových kamer Hero10 Black. Nový procesor GP2 slibuje vyšší výkony a posouvá schopnosti videa zase o něco dále. Těšit se můžeme na 4K při 120 fps nebo 5.3K při 60 fps.
18.9.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
LG DVLED TV: až 8K rozlišení s 325" (825,5cm) úhlopříčkou LG DVLED TV: až 8K rozlišení s 325" (825,5cm) úhlopříčkou
LG představilo nové televize s technologií DVLED (Direct View LED). Nabízí se v rozlišeních 2K, 4K a 8K, poměrech stran 16:9 i 32:9. Úhlopříčky mohou mít 108" až 325" u klasického poměru, s tím nejširším se končí dokonce až na 393".
15.9.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář