www.tvfreak.cz
>
>

Reproduktor, co se schovává za obraz. IKEA a Sonos uvádí další zajímavou novinku

Reproduktor, co se schovává za obraz. IKEA a Sonos uvádí další zajímavou novinku
, , aktualita
IKEA a Sonos uvedou na trh bezdrátový reproduktor Symfonisk Picture Frame, který lze pověsit na stěnu nebo opřít o nábytek. Díky vyměnitelným panelům si navíc můžete reproduktor přizpůsobit podle sebe.
K oblíbeným
reklama
Pokračující spolupráce amerického výrobce elektroniky Sonos a švédského nábytkářského gigantu IKEA přináší další ovoce. Po reproduktoru ukrytém v lampičce nebo poličce se na trh dostane nový nástěnný reproduktor z řady Symfonisk, který se tváří jako obraz. Filozofií této spolupráce je přinést moderní a technologicky vyspělá řešení v nenápadném provedení, která snadno zapadnou do interiéru. Poprvé jsme o novince informovali před pár týdny, kdy se dostaly na internet některé detaily. Později byl reproduktor oficiálně představen, a proto se můžeme podívat, co všechno umí, kdy se dostane na trh a kolik bude stát.
 
 
IKEA Symfonisk Picture Frame je vlastně obraz, za kterým je schovaný reproduktor. V nabídce bude černá a bílá barevná varianta, ale také vyměnitelné přední panely. Design produktu si tedy zákazník může přizpůsobit podle nálady nebo při úpravách interiéru. Dále si lze vybrat z několika možností instalace. Kromě pověšení na zeď mezi běžné obrazy (horizontálně nebo vertikálně) lze reproduktor také položit na nábytek či podlahu a opřít o stěnu. Vždy musíte mít na paměti, že v dosahu musí být elektrická zásuvka. K napájení je určen napájecí kabel o délce 3,5 metru. Případně přebývající část kabelu je možné uschovat do dutiny na zadní straně reproduktoru.
 
 
Kromě zmínce o „fantastickém zvuku“, který by měl být výsledkem spolupráce s firmou Sonos, se IKEA nezmiňuje o technických parametrech reproduktoru. Víme ovšem, že funguje bezdrátově přes Wi-Fi. Podporuje také rozhraní AirPlay 2 pro snadné streamování hudby z iPhonu či jiného zařízení od Applu. Funguje také v kombinaci se Spotify Connect a platformou inteligentní domácnosti IKEA Home Smart. K dálkovému ovládání lze využít mobilní aplikaci Sonos S2, která podporuje i další reproduktory této značky a více než 100 streamovacích služeb. IKEA Symfonisk Picture Frame se začne na evropských trzích prodávat od poloviny července za 179 eur, v přepočtu 4 600 Kč. Kompletní nabídka vyměnitelných panelů bude k dispozici od září, každý bude stát 17 eur.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Netflix asi uvede streamování her: Přichází Mike Verdu ze Zyngy, FB a EA Mobile Netflix asi uvede streamování her: Přichází Mike Verdu ze Zyngy, FB a EA Mobile
Streamovací služba Netflix možná bude mít ještě širší záběr něž dnes. Poslední události totiž napovídají tomu, že by mohla přijít se systémem streamování her. Zda to bude obdoba Apple Arcade nebo něčeho podobného, to ukáže až čas.
16.7.2021, aktualita, Milan Šurkala
Marvelovka Black Widow: úspěšný start i na streamovací službě Disney Plus Marvelovka Black Widow: úspěšný start i na streamovací službě Disney Plus
Marvelovka Black Widow se Scarlett Johansson se konečně dostala do kin. Nebylo to ale jenom tam. Současně byla uvedena i na streamovací službu Disney Plus, kde zaznamenala velký divácký úspěch.
12.7.2021, aktualita, Milan Šurkala
Netflix v červenci 2021: všechny nové seriály a filmy z originální produkce Netflix v červenci 2021: všechny nové seriály a filmy z originální produkce
Netflix přivítá letní prázdniny hororovou trilogií Ulice strachu s herci ze Stranger Things, polské mysteriózní krimi Bažina 1997 nebo příběh odehrávající se v době černobylské havárie. Přijde také nová řada reality show Too Hot to Handle.
2.7.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Pro náročné: Panasonic uvede laserový projektor s 240 Hz a 5 200 lumeny Pro náročné: Panasonic uvede laserový projektor s 240 Hz a 5 200 lumeny
Panasonic oznámil nový laserový projektor PT-FRQ50 pro plynulý a detailní obraz. Díky upscalingu umí vytvořit obraz v rozlišení až 4K. S tímto projektorem se ovšem nesetkáte v obývacích, určen je hlavně pro firemní zákazníky.
30.6.2021, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
HBO Max poprvé expanduje mimo USA, ale zatím vynechává ČR HBO Max poprvé expanduje mimo USA, ale zatím vynechává ČR
Platforma HBO Max se objevilo ve 39 nových oblastech Latinské Ameriky a Karibiku. Diváci budou mít možnost zvolit i nový mobilní plán s nižší cenou. Do Evropy se náhrada za HBO GO rozšíří později v roce 2021.
30.6.2021, aktualita, Jáchym Šlik