Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Reproduktor, co se schovává za obraz. IKEA a Sonos uvádí další zajímavou novinku

25.6.2021, Jáchym Šlik, aktualita
IKEA a Sonos uvedou na trh bezdrátový reproduktor Symfonisk Picture Frame, který lze pověsit na stěnu nebo opřít o nábytek. Díky vyměnitelným panelům si navíc můžete reproduktor přizpůsobit podle sebe.
Pokračující spolupráce amerického výrobce elektroniky Sonos a švédského nábytkářského gigantu IKEA přináší další ovoce. Po reproduktoru ukrytém v lampičce nebo poličce se na trh dostane nový nástěnný reproduktor z řady Symfonisk, který se tváří jako obraz. Filozofií této spolupráce je přinést moderní a technologicky vyspělá řešení v nenápadném provedení, která snadno zapadnou do interiéru. Poprvé jsme o novince informovali před pár týdny, kdy se dostaly na internet některé detaily. Později byl reproduktor oficiálně představen, a proto se můžeme podívat, co všechno umí, kdy se dostane na trh a kolik bude stát.
 
 
IKEA Symfonisk Picture Frame je vlastně obraz, za kterým je schovaný reproduktor. V nabídce bude černá a bílá barevná varianta, ale také vyměnitelné přední panely. Design produktu si tedy zákazník může přizpůsobit podle nálady nebo při úpravách interiéru. Dále si lze vybrat z několika možností instalace. Kromě pověšení na zeď mezi běžné obrazy (horizontálně nebo vertikálně) lze reproduktor také položit na nábytek či podlahu a opřít o stěnu. Vždy musíte mít na paměti, že v dosahu musí být elektrická zásuvka. K napájení je určen napájecí kabel o délce 3,5 metru. Případně přebývající část kabelu je možné uschovat do dutiny na zadní straně reproduktoru.
 
 
Kromě zmínce o „fantastickém zvuku“, který by měl být výsledkem spolupráce s firmou Sonos, se IKEA nezmiňuje o technických parametrech reproduktoru. Víme ovšem, že funguje bezdrátově přes Wi-Fi. Podporuje také rozhraní AirPlay 2 pro snadné streamování hudby z iPhonu či jiného zařízení od Applu. Funguje také v kombinaci se Spotify Connect a platformou inteligentní domácnosti IKEA Home Smart. K dálkovému ovládání lze využít mobilní aplikaci Sonos S2, která podporuje i další reproduktory této značky a více než 100 streamovacích služeb. IKEA Symfonisk Picture Frame se začne na evropských trzích prodávat od poloviny července za 179 eur, v přepočtu 4 600 Kč. Kompletní nabídka vyměnitelných panelů bude k dispozici od září, každý bude stát 17 eur.