Televizor se proto automaticky stává centrem obývacího pokoje. To podtrhuje i nová funkce wallpaper mode, která zobrazuje uložené obrázky podobně jako fotorámeček. Navíc dojde ke snížení jasu, čímž vzniká iluze obrazu jakožto uměleckého díla. O zobrazení se stará 3D panel XGEN s proprietární 200Hz technologií Active Motion. Nechybí otevřený internetový prohlížeč AQUOS NET+, který navíc umožňuje synchronizaci dalších zařízení. Aplikace AQUOS Remote Lite promění telefony s Androidem nebo Mac OS v dálkové ovládání.

O zpracování signálu se stará kombinovaný HD tuner standardů DVB-T/T2, DVB-C, DVB-S/S2. Nechybí zde ani analogový vstup. O přehrávání filmů, fotek nebo hudby se stará vestavěný multimediální přehrávač. Samozřejmostí je trojice vstupů USB, 4 konektory HDMI 1.4 a streamování pomocí DLNA. Nezmizel ani SCART. Se svými 166 Watty příkonu se Sharp LC90LE757 pyšní energetickou třídou A++. Vděčí za to plnému LED podsvícení (full-array LED).
Možná to tak nevypadá, ale i tento „drobeček“ je dalším příkladem snahy výrobců přiblížit rozměrné obrazovky běžnému zákazníkovi. Tento dlouhodobý trend měl začít v USA, kdy v r. 2012 přesahovala každá 12. prodaná obrazovka 60 palců úhlopříčky. S tímto údajem přišla americká Asociace spotřební elektroniky CEA.
Na závěr je dobré zdůraznit, že Aquos LC90LE757 nepodporuje rozlišení Ultra HD 4K. Výrobce sice takový panel mohl vyrobit, jak je to v poslední době zvykem. Místo toho ale padlo rozhodnutí, že Sharp se ještě bude držet standardu 1080p. Důvodem je nedostatek nativního 4K obsahu, což se během následujících 12 měsíců nejspíš nezmění.
Zdroj: HDTVtest, Sharp