Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Redmi uvedlo levné Full HD projektory Projector 2 a Projector 2 Pro s AI

2.10.2023, Milan Šurkala, aktualita
Redmi uvedlo levné Full HD projektory Projector 2 a Projector 2 Pro s AI
Značka Redmi uvedla dva nové projektory s klasicky neoriginálními názvy Projector 2 a Projector 2 Pro. Oba nabízí rozlišení Full HD (1920×1080 pixelů) a AI algoritmy, které se starají např. o správné zarovnání obrazu.
Novinkami na trhu s projektory jsou dva modely od značky Redmi. Mají nepříliš originální názvy Projector 2 a Projector 2 Pro. Redmi Projector 2 bude k dispozici v pískově hnědé a světle zelené barvě a přinese maximální světelný tok 180 CVIA lumenů (nový čínský standard měření). Máme zde algoritmy umělé inteligence, které se starají o správné zaostření obrazu. U lampy se uvádí životnost na 10 let používání a tzv. throw ratio (poměr vzdálenosti a úhlopříčky obrazu) dosahuje 1,2:1. Máme tu dva reproduktory a podporu pro prostorový zvuk WANOS China.
 
Redmi Projector 2
 
Redmi Projector 2 Pro má vylepšený optický systém, který sám o sobě zvyšuje jas o 50 %. Výsledný světelný tok pak dosahuje 300 CVIA lumenů, přičemž rozlišení zůstává na Full HD, stejně jako poměr vzdálenosti a úhlopříčky 1,2:1. Najdeme tu ToF senzor, který pomocí laseru měří vzdálenost od stěny, přičemž spolupracuje i s kamerou a algoritmy AI. K tomu tu ještě nalezneme 6osý gyroskop, což má dohromady přinést rychlou automatickou kalibraci obrazu. Projektor má procesor Amlogic T950D4 s 1,5 GB RAM a 32GB úložištěm. Ceny byly stanoveny na 1399 čínských juanů (4400 Kč v přímém kurzovém přepočtu), resp. 1699 juanů (5400 Kč). V Číně jsou v předprodeji o 300 juanů levnější. Zatím není jasné, zda se objeví i v Evropě, nicméně projektory od Xiaomi se tu prodávají.
 
Redmi Projector 2 Pro
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.