Zoner Photo Studio X: obstojí i jako střihový software?

Zoner Photo Studio X: obstojí i jako střihový software?
, , recenze
Zoner Photo Studio X je sice už dle svého názvu software určený pro správu a editaci fotografií, v posledních verzích se ale začaly rozšiřovat i schopnosti editace videa a podporuje dokonce i H.265. Obstojí jako střihový software?
K oblíbeným
reklama
Dnes jsme se podívali na český software Zoner Photo Studio X z trochu netradičního pohledu. Jde sice o editor fotografií, má ale i modul pro střih a převod videa. My jsme se podívali právě na tuto část a snažili se zjistit, zda by mohl obstát i jako software pro stříhání videa, ačkoli pro něj není primárně určen a jde spíše o funkci navíc. Jak se ukázalo, pokud bychom jej srovnali s jednoduchým Windows Movie Makerem ze starších verzí Windows, jde určitě o pokročilejší software. Pokud byste jej ale chtěli srovnat s běžnými střihovými programy, jako je např. Adobe Premiere Elements, zde už je nutno trochu brzdit.
 
Zoner Photo Studio X
 
Zatímco Photo Studio X v oblasti fotografií míří nad Photoshop Elements a snaží se nabídnout více funkcí navíc zkombinovanými s funkcemi, které naleznete např. v Lightroomu, v oblasti videa je to jiná písnička a je vidět, že Zoner s videosekvencemi jen začíná. Každopádně se od vytváření slideshow dostal přeci jen o něco dále a je vidět, že se s každou další verzí dějí pokroky a můžeme jen odhadovat, co se zlepší ve velké podzimní aktualizaci.
 
Je však nutno podotknout, že nevíme, jaké má Zoner vlastně s video-funkcemi ve Photo Studiu X záměr a kam ho chce vlastně v této oblasti posunout. Proto se nepřísluší jej hodnotit optikou video editorů, když v nynějších verzích ani o video editor přímo nejde. Pokud by však v Brně chtěli na tomto zapracovat a vytvořit reálného konkurenta alespoň pro Premiere Elements, bude potřeba zvýšit kompatibilitu s různými formáty videoklipů, nabídnout možnosti grafických úprav (jas, barvy, natočení/zoom) a přidat uživatelům o něco větší kontrolu nad výstupem. Pro střih rodinných dovolených to ale není vůbec špatné.
 
 
Za poskytnutí softwaru Zoner Photo Studio X děkujeme Zoneru.Vývoj ceny testovaného produktu:
Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Počet předplatitelů Netflixu přestává růst, vyloučeno není zdražení Počet předplatitelů Netflixu přestává růst, vyloučeno není zdražení
Výsledky Netflixu za 1. čtvrtletí 2021 dokazují, že po loňském boomu se růst nových spotřebitelů velmi výrazně zpomalil. Firma také prohlásila, že nechce vyhrožovat uživatelům, kteří používají sdílená hesla.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
LG gOLED TV byla potvrzena v iF Design Awards. Vsází na skleněný design LG gOLED TV byla potvrzena v iF Design Awards. Vsází na skleněný design
LG nepřestává rozšiřovat svou nabídku OLED TV. Letos představí ještě lifestylový model s inovativním designem, který ponese podivné označení gOLED. Novinka byla potvrzena na stránkách iF Design Awards.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Nová Apple TV 4K (2021) byla představena. S lepším procesorem i ovladačem Nová Apple TV 4K (2021) byla představena. S lepším procesorem i ovladačem
Po letech spekulací byla dnes představena další generace Apple TV. Používá výkonnější procesor A12 Bionic, který umožní přehrávání videí v HDR při vysoké snímkovací frekvenci. Uživatelé se také dočkali redesignu dálkového ovladače.
20.4.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Nepředstavené televize Philips OLED986 a OLED936 ukázaly svůj design Nepředstavené televize Philips OLED986 a OLED936 ukázaly svůj design
Philips připravuje další dvě OLED TV, které představí v roce 2021. Ještě před tím byly nominovány na iF Design Award, díky čemuž si novinky můžeme prohlédnout v předstihu. Vybaveny budou opět zvukovým systémem Bowers & Wilkins.
20.4.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Nová řada LG A1 na českém trhu. Kolik stojí levné OLED TV? Nová řada LG A1 na českém trhu. Kolik stojí levné OLED TV?
Na český trh v tichosti vstoupily nové LG OLED TV pro rok 2021 a mezi nimi také zbrusu nová série A1, která by měla tuto technologii zpřístupnit dalším domácnostem. Prozatím jsou k dispozici dvě úhlopříčky, později se přidají další.
19.4.2021, aktualita, Jáchym Šlik