Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Zlatý DVB-T šperk od MSI

12.5.2010, Radek Jahoda, recenze
Zlato je dnes sice obyčejnou součástí počítačů, ale také může z obyčejné karty udělat neobyčejnou. To je i případ duální DVB-T karty MSI TV@nywhere E-Duo pro rozhraní PCI Express. Přestože jde o běžnou kartu, zlato jí dodává punc luxusu.
Kapitoly článku:
  1. Zlatý DVB-T šperk od MSI
  2. Karta
  3. Software a závěr
Kartu si přineseme domů v modré papírové krabici, uvnitř které je další, tentokrát pevná kartonová krabice, kde je vše pečlivě zajištěno proti posunu při přepravě. Za zmínku stojí i to, že kartonová krabice je bílé barvy, ne jak bývá zvykem jen klasické hnědé.


Balení karty

To ale není zrovna to nejdůležitější, více nás zajímá, co najdeme uvnitř. Je to hlavně karta, k ní je dodáván i zadní panel pro použití v nízkých skříních, opět se zlatým pokovením. Nechybí dálkový ovladač včetně baterií a čidla dálkového ovladače. Je zde také malá prutová anténa s magnetickým uchycením, ale bez gumové přísavky. Nechybí ani rychlý návod k instalaci v mnoha jazycích ve formě velkého složeného papíru, kde je ale jen šest bodů o pár slovech, jak vložit kartu do počítače. Přiložen je také návod k obsluze, ten je ovšem pouze v jazyce anglickém.


Obsah balení

Přiložený dálkový ovladač je celý černý, plast je lesklý, ale kupodivu na něm nejsou otisky zase tolik zřetelné, i když samozřejmě vidět jsou. Celý ovladač je uzpůsoben pro ovládání Windows Media Center, což dokazuje i prostřední zelené tlačítko s logem Windows. Nejčastěji používaná tlačítka jsou nahoře, jednak pro přepínání vstupů, pro ovládání přehrávače a také ovládací kříž, pod kterým jsou kolébky pro změnu hlasitosti a programů. Číselná tlačítka jsou dole, pod nimi jsou již jen tlačítka pro přepínání méně častých vstupů a sada čtyř barevných pro ovládání teletextu.


Dálkový ovladač shora

Ovladač se drží příjemně i díky značnému zakulacení a větší tloušťce ve spodní části, kde jsou baterie typu AAA. Směrem nahoru se pak lehce zužuje a značně zplošťuje. Tlačítka jsou měkká a na stisk příjemná.


Dálkový ovladač ze strany

Za tmy je ovladač také snadno ovladatelný, za což vděčíme zelenému podsvícení některých kláves. Pouze tlačítko pro nahrávání je podsvícené červeně, ale tlačítka ve spodní části nejsou podsvětlené vůbec. Je jasné, že to bude na úkor výdrže baterií. Při každém stisku klávesy je navíc vyslání povelu indikováno malou červenou LED diodou mezi dvěma horními tlačítky pro vypnutí a zapnutí TV. Zajímavostí pak také je, že červené nahrávací tlačítko je zanořené na úroveň plastu, takže nehrozí jeho náhodné stisknutí.


Osvětlení dálkového ovladače

Čidlo dálkového ovladače se oproti zvyklostem připojuje do USB konektoru, takže nám zabere jeden tento port. Výhodou je naopak to, že ho můžeme používat i bez samotné karty. Tu je možné využívat jen pro nahrávání například na serveru, ovladač pak na frontend počítači pro přehrávání.


Čidlo dálkového ovladače

Čidlo je ale docela veliké, takže těžko půjde někde snadno ukrýt. S tím se tedy musíme smířit. Citlivost čidla je dobrá, ovladačem na něj lze mířit jen zběžně, lze využít i odrazů od zdí, ale musíte odhadnout alespoň přibližně odrazové úhly.