Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Xtreamer SideWinder2: pan rozpačitý

17.10.2011, Jakub Doležal, recenze
Společnost Xtreamer je známá svými nadmíru vybavenými centry, nicméně SideWinder2 na to zpočátku nevypadá. Tedy do doby, než si přečtete specifikace. Je libo USB 3.0, gigabitový Ethernet, Wi-Fi či interní disk?
Kapitoly článku:
  1. Xtreamer SideWinder2: pan rozpačitý
  2. Specifikace přístroje
  3. Menu ovládání
  4. Testy
  5. Závěr
Model od společnosti Xtreamer prošel reakcí zatím jen jeden, avšak zanechal více než pozitivní dojmy. Nadchl zpracováním, výkonem, ale i několika operačními systémy. SideWinder2 na to jde velmi podobným způsobem, ale přesto je na něm pár odlišností. Než se však pustíme do schopností přehrávače, pojďme se podívat, jak to celé Xtreamer zabalil. Samotné balení produktu je v klasické bíločervené kombinaci s několika piktogramy vyznačujícími schopnosti přehrávače.


Uvnitř nalezneme SideWinder2 a speciální krabici pro veškeré příslušenství. Takto separovaná kabeláž je mnohem méně náchylná na zlomení či poškození během transportu.



- pro zvětšení klikněte -


Již první pohled na vybalený přehrávač dává tušení, že zde máme výrobek ze stáje společnosti Xtreamer. Naprosto jedinečným znakem je totiž hliníkové žebrování na největší ploše přístroje. Zbytek těla je z plastových dílů, každopádně na tuhosti přístroje to není nijak negativně znát. Snad jen spodní plast by nemusel na středu při zmáčknutí tak hodně pružit.



- pro zvětšení klikněte -


Přední strana modelu SideWinder2 (SW2) disponuje tlačítkem pro zapnutí přehrávače a pak také skrytým IR senzorem. Výrobce se sice dušuje, že se jedná o super-silný přenos, ale limitace této technologie zažil snad již každý. Zbytek předního panelu již nic zajímavého neobsahuje, a proto pojďme dále.



- pro zvětšení klikněte -


Boky multimediálních center zůstávají velmi často bez konektorů a tím pádem je lze vměstnat do zbytkových míst v televizních stolcích. U modelu SW2 toto platí jen na půl, neboť pravá strana opravdu neobsahuje žádná rozhraní z důvodu přístupu k pevnému disku. Jenže menší zádrhel nám Xtreamer připravil na druhém boku.



- pro zvětšení klikněte -


Zde jsou totiž umístěny všechny dostupné USB porty, což může trochu zkomplikovat umístění přehrávače ve vašem obývacím pokoji. Webové prezentace tohoto modelu se také oháněly přítomností USB 3.0, ale stejně jako u Asus HD2 se jedná o „slave“ verzi. Opomenout nesmím také čtečku karet, ta si poradí s SD a MMC modely.



- pro zvětšení klikněte -


Pro zapojení televizoru se musíme přesunout na zadní stranu přístroje, kde máme k dispozici hned několik možností. Využít můžeme HDMI, komponentní či kompozitní rozhraní. Zvuk je možné posílat skrze digitální koaxiální nebo optický výstup. Komunikovat s okolím dovolí Ethernet, případně Wi-Fi. A ano zkoušel jsem anténu sundat, ale nejde to. Budete si muset případně vystačit s jejím výkonem, naštěstí s ní lze otáčet o 180°.


Přehled osazených konektorů:
  • HDMI 1.3a
  • Kompozitní výstup
  • Komponentní výstup
  • Digitální koaxiální a optický audio výstup
  • 2x USB 2.0 (host), 1x 3.0 (slave)
  • Čtečka karet (SD/MMC)
  • RJ-45 síťový konektor (1000 Mbps)

V balení jsem toho popravdě očekával trochu více, nicméně i tak je obsah balení dostačující. Samozřejmě zde máme napájecí adaptér, jednoduchý návod (bohužel v AJ), RCA kabel a tak trochu překvapivě USB 3.0 kabel na propojení s počítačem. Asi nejvíce mi v balení chybí HDMI, možná také ethernetová propojka.





Dálkový ovladač je svým tvarem i rozložením kláves velmi podobný tomu, který jsem již recenzoval u modelu Xtreamer Ultra, avšak v případě tohoto přehrávače si výrobce připravil několik změn v pozici funkčních kláves. Bohužel délka zůstala stejná, takže znovu dorazí „ručkování“. Ostatní dojmy si povíme v závěru testování.



- pro zvětšení klikněte -



- pro zvětšení klikněte -