www.tvfreak.cz
>
>
>
>
>

Topfield TF7710HTCI - pozemní přijímač s HD

Topfield TF7710HTCI - pozemní přijímač s HD
, , recenze
Před časem jsme se podívali na řadu základních set-top-boxů pro příjem pozemního digitálního vysílání TV. Dnes zde máme jeden z nejvyšších modelů firmy Topfield, který se může pyšnit digitálním HDMI výstupem a podporou HD rozlišení.
K oblíbeným
reklama
Topfield uvedl na trh set-top-box, který se může jako jeden z mála pyšnit jak YPbPr, tak i digitálním HDMI výstupem. Lze očekávat, že s nástupem plochých panelů bude těchto přijímačů přibývat a i Topfield jich má v nabídce více (na jeden z nich se můžete v dohledné době rovněž těšit). Model TF7710HTCI má navíc i jiné přednosti, které sice momentálně nevyužijeme, ale v budoucnu se tak určitě může stát. Je to podpora pro dekódování vysílání ve vysokém rozlišení 720p a 1080i včetně MPEG-4 AVC (H.264). Zapomenout nesmíme ani na dva CI sloty pro vložení dekódovacích karet placených programů. Ty u nás zatím také nejsou použitelné, plán digitalizace s placenými kanály ale počítá, i když to u nás není otázka měsíců, ale spíše let.

Co se týče chyb, tak jsme je zmínili - špatné listování u info okna k pořadu a občasné špatné zobrazení diakritiky v jednom režimu EPG. Doufejme tedy, že budou tyto chyby v budoucích verzích firmware odstraněny. Současně s tímto přijímačem jsem měl k dispozici i jiné přijímače této firmy, kde je podobný firmware, ale tyto chyby se tam nevyskytovala. Verze firmware testovaného kusu byla TF-HTCE 7.00.34.

Ještě si vyjmenujme nejdůležitější specifikace přístroje:


FrekvenceVHF(174 ~ 230MHz), UHF(470 ~ 862MHz)
Napájení anténního zesilovače5V, max 100mA
DemodulaceOFDM
DekodérMPEG-2, MPEG-4 AVC (H.264)
Rozlišení video výstupu576i, 576p, 720p, 1080i
Poměr stran výstupu16:9, 4:3
Video/Audio výstupyHDMI, TV SCART (RGB, YPbPr, S-Video, CVBS), VCR SCART (S-Video, CVBS), YPbPr, CVBS, stereo audio, S/PDIF
Ostatní vstupy/výstupyUSB 2.0, RS-232
Dekodéry2 CI sloty
Spotřebamax 23W, standby 7W
Rozměry (šířka, výška, hloubka)340x60x265mm


U tohoto typu přístroje je důležitá i cena a tak ji nemůžeme opomenout. Nebudeme ji samozřejmě hodnotit, názor ať si udělá každý sám, spíše na ní upozornit - přes 6 tisíc za přijímač je docela dost, nesmíme ale zapomenout na podporu HD.

Další malé upozornění jde pak ke všem výrobcům set-top-boxů, - marně hledám přijímač, který by se hodil do sestavy ke standardním 43cm širokým výrobkům elektroniky, což je nejběžnější velikost. Trend je ale zřejmě opačný a dnes se vše zmenšuje.

Abychom nezapomněli - závěrečné hodnocení je i přes malé nedostatky výborné.


HDMI výstup
Dvě drobné softwarové chyby
Podpora HD - 720p, 1080i
Chybí diakritika velkých písmen
Dekodér MPEG-4
u teletextu
2 CI sloty pro dekodéry
Ikona Odkaz na databázi
Cena v době testování: 6100 Kč bez DPHStále aktuální cena v českých obchodech


Graf ceny produktu Topfield TF 7700 HTCI poskytuje server Heureka.cz
Porovnat ceny >>
Za zapůjčení přijímače děkujeme firmě iSAT.CZ.
Vývoj ceny testovaného produktu:


reklama
Nejnovější články
Oppo odhalí v říjnu své první televizory, výrobu prý zajistí vlastník Philips TV Oppo odhalí v říjnu své první televizory, výrobu prý zajistí vlastník Philips TV
Čínská značka Oppo je spojena především se smartphony a dříve třeba také Blu-ray přehrávači. Za pár týdnů ovšem svými prvními modely rozšíří nabídku televizorů. V tuto chvíli se hovoří o dvou úhlopříčkách.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
PlayStation 5 jako multimediální centrum? Nabídne Netflix, Disney+ a další PlayStation 5 jako multimediální centrum? Nabídne Netflix, Disney+ a další
Pokud nehodláte používat PlayStation 5 pouze k hraní her, ale jako všestranné centrum domácí zábavy, potěší vás podpora populárních aplikací pro streamování hudby a videí. Nejasno zatím zůstává nad Dolby Vision a Dolby Atmos.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Vedlejší efekt online premiér. Film Mulan se stal nesmírně populární mezi piráty Vedlejší efekt online premiér. Film Mulan se stal nesmírně populární mezi piráty
Rodinný film Mulan, který měl souběžně premiéru v kinech a na Disney+, ukazuje jeden z možných problémů online premiér. Mezi piráty se rychle dostane kopie ve vysoké kvalitě. Není divu, že novinka zcela ovládl žebříčky nejčastěji stahovaných snímků.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Cenová válka. Nový Amazon Fire TV Stick Lite stojí jen 30 dolarů Cenová válka. Nový Amazon Fire TV Stick Lite stojí jen 30 dolarů
Amazon dnes představil nové streamovací zařízení Fire TV Stick Lite, které stlačuje cenu historické minimum. Přesto podporuje Full HD, HDR a nový dálkový ovladač. Druhou novinkou je aktualizovaný a o 10 dolarů dražší Fire TV Stick.
24.9.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Česká televize rozšířila HbbTV o aplikaci hokejové extraligy Česká televize rozšířila HbbTV o aplikaci hokejové extraligy
Na hokejové fanoušky čeká pod červeným tlačítkem nová aplikace k extralize, kterou si připravila Česká televize. Umožňuje sledovat aktuální výsledky, ale také soupisky utkání, profily hráčů nebo podrobné statistiky.
24.9.2020, aktualita, Jáchym Šlik