www.tvfreak.cz
>
>
>
>
>

Topfield TF7710HTCI - pozemní přijímač s HD

Topfield TF7710HTCI - pozemní přijímač s HD
, , recenze
Před časem jsme se podívali na řadu základních set-top-boxů pro příjem pozemního digitálního vysílání TV. Dnes zde máme jeden z nejvyšších modelů firmy Topfield, který se může pyšnit digitálním HDMI výstupem a podporou HD rozlišení.
K oblíbeným
reklama
Topfield uvedl na trh set-top-box, který se může jako jeden z mála pyšnit jak YPbPr, tak i digitálním HDMI výstupem. Lze očekávat, že s nástupem plochých panelů bude těchto přijímačů přibývat a i Topfield jich má v nabídce více (na jeden z nich se můžete v dohledné době rovněž těšit). Model TF7710HTCI má navíc i jiné přednosti, které sice momentálně nevyužijeme, ale v budoucnu se tak určitě může stát. Je to podpora pro dekódování vysílání ve vysokém rozlišení 720p a 1080i včetně MPEG-4 AVC (H.264). Zapomenout nesmíme ani na dva CI sloty pro vložení dekódovacích karet placených programů. Ty u nás zatím také nejsou použitelné, plán digitalizace s placenými kanály ale počítá, i když to u nás není otázka měsíců, ale spíše let.

Co se týče chyb, tak jsme je zmínili - špatné listování u info okna k pořadu a občasné špatné zobrazení diakritiky v jednom režimu EPG. Doufejme tedy, že budou tyto chyby v budoucích verzích firmware odstraněny. Současně s tímto přijímačem jsem měl k dispozici i jiné přijímače této firmy, kde je podobný firmware, ale tyto chyby se tam nevyskytovala. Verze firmware testovaného kusu byla TF-HTCE 7.00.34.

Ještě si vyjmenujme nejdůležitější specifikace přístroje:


FrekvenceVHF(174 ~ 230MHz), UHF(470 ~ 862MHz)
Napájení anténního zesilovače5V, max 100mA
DemodulaceOFDM
DekodérMPEG-2, MPEG-4 AVC (H.264)
Rozlišení video výstupu576i, 576p, 720p, 1080i
Poměr stran výstupu16:9, 4:3
Video/Audio výstupyHDMI, TV SCART (RGB, YPbPr, S-Video, CVBS), VCR SCART (S-Video, CVBS), YPbPr, CVBS, stereo audio, S/PDIF
Ostatní vstupy/výstupyUSB 2.0, RS-232
Dekodéry2 CI sloty
Spotřebamax 23W, standby 7W
Rozměry (šířka, výška, hloubka)340x60x265mm


U tohoto typu přístroje je důležitá i cena a tak ji nemůžeme opomenout. Nebudeme ji samozřejmě hodnotit, názor ať si udělá každý sám, spíše na ní upozornit - přes 6 tisíc za přijímač je docela dost, nesmíme ale zapomenout na podporu HD.

Další malé upozornění jde pak ke všem výrobcům set-top-boxů, - marně hledám přijímač, který by se hodil do sestavy ke standardním 43cm širokým výrobkům elektroniky, což je nejběžnější velikost. Trend je ale zřejmě opačný a dnes se vše zmenšuje.

Abychom nezapomněli - závěrečné hodnocení je i přes malé nedostatky výborné.


HDMI výstup
Dvě drobné softwarové chyby
Podpora HD - 720p, 1080i
Chybí diakritika velkých písmen
Dekodér MPEG-4
u teletextu
2 CI sloty pro dekodéry
Ikona Odkaz na databázi
Cena v době testování: 6100 Kč bez DPH



Stále aktuální cena v českých obchodech


Graf ceny produktu Topfield TF 7700 HTCI poskytuje server Heureka.cz
Porovnat ceny >>




Za zapůjčení přijímače děkujeme firmě iSAT.CZ.




Vývoj ceny testovaného produktu:


reklama
Nejnovější články
Natáčení seriálu Obi-Wan odloženo na rok 2021, prý se přepisují scénáře Natáčení seriálu Obi-Wan odloženo na rok 2021, prý se přepisují scénáře
Seriál Obi-Wan čekají změny. Internetem kolují zvěsti o rozpuštění štábu a přeložení natáčení až na příští rok kvůli nevyhovujícím scénářům. Ewan McGregor nicméně problémy popírá a příprava prý není ohrožena.
26.1.2020, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
The Witcher na Netflixu přijde ve verzi anime The Witcher na Netflixu přijde ve verzi anime
Streamovací služba Netflix se chce svézt na vlně úspěchu seriálu The Witcher. Vedle druhé řady seriálu chce připravit úplně jiný formát na tyto motivy. V plánu je totiž další seriál Zaklínače ve formě anime.
24.1.2020, aktualita, Milan Šurkala
Philips OLED805 a OLED855 přichází s lepší AI Philips OLED805 a OLED855 přichází s lepší AI
Philips aktualizoval nabídku svých televizí pro rok 2020 a mezi nimi jsou i nové OLED modely OLED805 a OLED855. Ty mají obrazový procesor P5, který využívá pomoci umělé inteligence  pro vylepšení obrazu.
24.1.2020, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Netflix mění počítání diváků, úspěšného Witchera sleduje 76 milionů lidí Netflix mění počítání diváků, úspěšného Witchera sleduje 76 milionů lidí
The Witcher (Zaklínač) je nejúspěšnějším seriálem Netflixu. Vysoké sledovanosti však dopomohl i jeden početní trik. Netflix totiž změnil způsob, jak bude od nynějška počítat aktivní diváky seriálů a filmů.
22.1.2020, aktualita, Milan Šurkala
Disney+ zamíří do Evropy dříve, než se čekalo Disney+ zamíří do Evropy dříve, než se čekalo
Disney+ je v USA poměrně úspěšnou streamovací službou. Přináší např. marvelovky nebo Star Wars, nicméně v Evropě dosud nebyla dostupná. To se ale brzy změní a objeví se tu o trochu dříve, než se čekalo.
21.1.2020, aktualita, Milan Šurkala