www.tvfreak.cz
>
>
>
>
>

Topfield TF7710HTCI - pozemní přijímač s HD

Topfield TF7710HTCI - pozemní přijímač s HD
, , recenze
Před časem jsme se podívali na řadu základních set-top-boxů pro příjem pozemního digitálního vysílání TV. Dnes zde máme jeden z nejvyšších modelů firmy Topfield, který se může pyšnit digitálním HDMI výstupem a podporou HD rozlišení.
K oblíbeným
Kapitoly článku:
  1. Topfield TF7710HTCI - pozemní přijímač s HD
  2. Nastavení
  3. Ovládání
  4. Závěr
reklama
Začněme ale hned od začátku - od balení. To je jednoduché, na bílé kartonové krabici je vyobrazen přijímač a název firmy. Uvnitř toho ale zase tolik nenajdeme. Kromě přijímače ještě dálkový ovladač včetně baterií a návod k obsluze v anglickém jazyce. Podívejme se nejprve na set-top-box. Ten je stříbrné barvy, která je přerušena pouze tmavým plexisklem, který skrývá displej. Velikost přístroje je 340x60x265mm (šířka x výška x hloubka).


Displej má zelenou barvu (focena při nízkém osvětlení) a zobrazuje číslo naladěné stanice, ve stand-by režimu čas a také různé informace při procházení menu, ladění stanic apod. (je ale jen sedmisegmentový, takže některé nápisy nejsou ideální).


Klepněte pro zvětšení obrázku

Vlevo od něj jsou ještě tři LED diody, horní žlutá svítí při přepnutí na externí vstup, prostřední zelená blikne při stisknutí tlačítka na dálkovém ovladači a spodní červená svítí ve stand-by režimu.Vlevo najdeme pět tlačítek, největší zapíná přístroj a čtyři malá tlačítka slouží pro přepínání stanic a ovládání hlasitosti.Vpravo jsou za dvířkami dva CI sloty pro vložení dekodérů, u nás jsou zatím nepoužitelné, protože u nás zatím placené stanice nevysílají, ve vzdálené budoucnosti se ale možná budou hodit. Jen pro upřesnění jsou to ty dva spodní sloty ve tvaru PCMCIA, horní dva otvory jsou nepoužité.Zajímavější pohled je na zadní panel. Tam najdeme všechny konektory. Zcela vlevo jsou to anténní konektory, horní pro připojení přijímací antény, spodní pro loopback do dalšího zařízení (TV, VCR). Hned vedle najdeme malý přepínač, který má dvě polohy - YPbPr a SCART. Ten slouží pro přepínání výstupů. V první poloze musí přepínač být, pokud chceme připojit TV ve vysokém rozlišení přes YPbPr výstupy nebo přes HDMI. Pokud používáme pouze TV s nižším rozlišením, tak ho přepneme do polohy SCART. V tomto případě budou HD výstupy vypnuté a i v menu budou příslušné položky zašedlé. Jako HD rozlišení lze použít 720p nebo 1080i, přičemž lze klasické SD rozlišení 576i interpolovat na tato vyšší rozlišení. Co je ještě důležitější, umí přijímat i video ve formátech MPEG-2 i MPEG-4 v HD 720p i 1080i. Toto jsem bohužel moc ověřit nemohl, protože u nás v HD vysílá pokusně jedna stanice v multiplexu B, která ale vysílá jen černočernou tmu (nebo ji alespoň tento přijímač i má karta v PC zobrazuje).

Další konektory jsou již zmíněný HDMI výstup, hned vedle je USB konektor, který lze použít pro aktualizaci firmware připojením flashky s nahraným firmware souborem. Dále jsou dvě řady cinch konektorů, v první je kompozitní video výstup a stereo audio výstup a ve druhé je YPbPr výstup. SCART konektory jsou dva, jeden pro výstup na TV a druhý pro vstup a výstup na video rekordér. Na prvním je zapojeno i RGB a na obou je vyveden S-video signál. Nechybí zde ani optický digitální zvukový výstup S/PDIF a sériové rozhraní pro aktualizaci firmware.

Síťový přívod je připojen přímo bez konektoru, síťový vypínač chybí.


Klepněte pro zvětšení obrázku

Nahlédněme ještě do útrob přístroje. Zde jsou čtyři desky plošných spojů - zdroj, hlavní deska, malá deska se sériovým rozhraním a optickým výstupem a další je na předním panelu pro displej.

Veškerá funkční logika je na hlavní desce. Zde je v rohu umístěn tuner Samsung DNOS886ZV302A, který v sobě obsahuje i demodulátor Intel WJCE6353. Hlavní procesor a dekodér je ukryt pod přilepeným hliníkovým chladičem, takže nevím přesně, co je to za obvod.Dálkový ovladač má stejnou barvu jako přijímač. Je hranatý, takže není příliš "anatomický", drží se ale dobře, protože AAA baterie jsou umístěny ve spodní části a tlačítka jsou v horní části. Jejich rozmístění je klasické - ovládací kříž ve spodní části a numerické klávesy v horní. Tlačítko V.Format zcela nahoře přepíná formát video výstupu a jeho rozlišení (na HD výstupech 720p a 1080i).


Klepněte pro zvětšení obrázku

reklama
Nejnovější články
Dumb Drum předělali trailer k novým Star Wars se supernízkým rozpočtem Dumb Drum předělali trailer k novým Star Wars se supernízkým rozpočtem
Film Star Wars: The Rise of Skywalker se objeví v kinech už za necelé dva týdny. Fanoušci filmů Dumb Drum proto nenechávají nic náhodě a tradičně se pokusili o předělávku traileru k filmu doslova v domácích podmínkách.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Nokia 4K TV: první Smart TV Nokie má na svědomí Flipkart Nokia 4K TV: první Smart TV Nokie má na svědomí Flipkart
Nokia je dnes už jen jméno, které se licencuje. První Smart TV této značky tak má na svědomí indický prodejce s elektronikou Flipkart. Ten uvádí model 55CAUHDN s 55" úhlopříčkou a vysokým rozlišením 4K.
8.12.2019, aktualita, Milan Šurkala
Plex spouští "bezplatnou" streamovací službu, počítejte s reklamami Plex spouští "bezplatnou" streamovací službu, počítejte s reklamami
Na trhu streamovacích služeb je poslední dobou pěkně narváno a máme tu dalšího hráče. Služba Plex rozšiřuje svou nabídku právě o streamování filmů, seriálů a dokumentů, navíc takřka bezplatně. Budou tu totiž reklamy.
6.12.2019, aktualita, Milan Šurkala
No Time To Die s Jamesem Bondem má první trailer No Time To Die s Jamesem Bondem má první trailer
V příštím roce nás čeká další bondovka s pořadovým číslem 25. Současně je pátou, kde se zahraje Daniel Craig. Objeví se tu nová záporná postava Rami Maleka, vrátí se ale také Christopher Waltz.
5.12.2019, aktualita, Milan Šurkala
Black Widow od Marvela dostává první trailer Black Widow od Marvela dostává první trailer
Film Black Widow na sebe nechá sice čekat ještě zhruba půl roku, ale Marvel Studios už konečně zveřejňují první trailer. Postava Natalie Romanoff se tak konečně dočká svého vlastního sólo filmu.
3.12.2019, aktualita, Milan Šurkala