Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Topfield SRP-2411 s bohatou výbavou

6.9.2010, Jiří Piškula, recenze
Produkty značky Topfield mají čeští satelitní fandové v oblibě. Není tedy divu, že výrobce přináší na náš trh pravidelně nové produkty. Dnes testovaný dvoutunerový model s integrovaným pevným diskem a funkcí PVR se poprvé objevil na jaře 2010.
V posledních měsících je v České republice znát neutichající zájem diváků o satelitní HDTV přijímače s možností záznamu pořadů. Satelitní platforma totiž nabízí v současné době nejpestřejší paletu programů vysílaných ve vysokém rozlišení, a tak to zřejmě ještě nějakou dobu zůstane (možná navždy). Topfield SRP-2411 je dvoutunerový (twin) satelitní přijímač s funkcí PVR (Personal Video Recorder) určený k příjmu programů jak ve standardním (SD), tak ve vysokém rozlišení (HD). Pro záznam vysílání je vybaven interním pevným diskem s kapacitou 500 GB.Pracuje ve standardech DVB-S a DVB-S2 (oba tunery) s podporou kompresních formátů MPEG-2 i MPEG-4 AVC (H.264). Kromě toho umí přehrávat mnoho multimediálních formátů včetně DivX, Xvid a MKV i s titulky. Jako bonus obsahuje i videohru Battle Tank. V krabici je společně s přijímačem také dálkové ovládání včetně dvou mikrotužkových baterií, česká i anglická uživatelská příručka a HDMI kabel.


Topfield SRP-2411.
-pro zvětšení obrázku klikněte-

Design přístroje černé barvy lze hodnotit jako velmi povedený. Přední panel s lesklou úpravou je zcela hladký, bez jakýchkoliv vyčnívajících tlačítek, konektorů či jiných prvků. Uprostřed mu vévodí dvanáctimístný VFD displej, který je velmi dobře čitelný i za denního světla. Po odklopení krytu předního panelu (odklápí se celý) najdete v jeho levé části pět ovládacích tlačítek (power on/off, channel +/– a volume +/–). Mezi tlačítky a displejem je patrný optický snímač dálkového ovládání. V pravé části panelu se nachází dva neobsazené CI sloty, integrovanou čtečku karet přístroj nemá (naznačený prolis je zaslepen).


Přijímač má zdařilý design, který dobře zapadne do různých prostředí.
-pro zvětšení obrázku klikněte-


Přední panel ukrývající tlačítka a CI sloty je odklopný jako celek.
-pro zvětšení obrázku klikněte-


Detail CI slotů, čtečku karet přístroj nemá (otvor je zaslepen).

Konektorová výbava zadního panelu je velmi bohatá. Najdete zde LNB vstupy prvního a druhého tuneru se smyčkovými výstupy (4× F konektor), kompozitní výstup včetně stereo audio out (3× RCA), komponentní výstup (3× RCA), dvojici konektorů SCART (TV a VCR), jeden HDMI výstup, eSATA port pro připojení externího disku, síťový port (RJ-45), trojice konektorů USB 2.0 a také optický i koaxiální digitální audio výstup. V pravé části panelu jsou sací otvory pro interní ventilátor, kolébkový síťový vypínač a napevno připojený napájecí kabel.


Konektorová výbava je u modelu SRP-2411 velmi bohatá.
-pro zvětšení obrázku klikněte-

Přiložený dálkový ovladač (DO) dokáže obsloužit všechny funkce přístroje včetně PVR a kromě toho může ovládat ještě další tři zařízení (kódy jsou uvedeny v uživatelské příručce).Tlačítka jsou dostatečně velká, jsou však mezi nimi malé rozestupy. Některá tlačítka by mohla být odlišně tvarována nebo umístěna mimo maticové uspořádání pro snadnější ovládání. Stisk tlačítek je velmi jistý a přesný, zdá se, jako by měla každá klávesa svůj vlastní mikrospínač, čemuž odpovídá i zvuk vydávaný při jejím stisku. I když ovladač není nijak ergonomicky tvarovaný, docela dobře padne do ruky. Trochu nepraktická je bílá barva jeho těla. Citlivost přijímače na povely z DO je výborná, není nutné mířit přímo na přijímač a dobře reaguje i na signál odražený od stěn místnosti.


Dálkový ovladač obslouží veškeré funkce přístroje, včetně PVR.

Přijímač si dokáže poradit s obrazovými formáty 1080i, 720p, 576i, 576p, podporuje přepínání mezi více zdroji VF signálu (DiSEqC 1.0/1.1) a spolupracuje s natáčecími zařízeními dle DiSEqC 1.2, v paměti má uloženo 133 satelitních pozic a lze manuálně přidávat další. Pro snadné vyhledání satelitů při použití otočné antény je vybaven funkcí USALS (Universal Satellites Automatic Location System). Souhrn technických parametrů přístroje je uveden v tabulce níže.

Technické parametry přijímače Topfield SRP-2411
Počet a typ tunerů 2× DVB-S/S2
Kmitočtový rozsah (vstup) 950–2150 MHz (oba tunery)
Vstupní citlivost (75 Ω) –65 až –25 dBm
Demodulace QPSK (DVB-S, DVB-S2), 8PSK (DVB-S2)
Napájení LNB V/H 14/20 V naprázdno, 11,5/17,2 V při odběru 400 mA
DiSEqC 1.0/1.1/1.2 + podpora USALS
Dekódování obrazu MPEG-2 MP@ML, MP@HL, MPEG-4 AVC (H.264), MPEG-4 ASP, DivX HD
Dekódování zvuku MPEG-1 & MPEG-2 Layer I a II; MP3
Rozlišení obrazu 1080i, 720p, 576i, 576p
Formát obrazu 4:3 (Pan & Scan, Letterbox), 16:9
Zvukové módy Mono, levý kanál, pravý kanál, Stereo
Čtečka karet ne
CI sloty
Audio/video výstupy 1× HDMI, 1× TV SCART (RGB, CVBS, S-Video),
1× VCR SCART (RGB, CVBS, S-Video vstup, CVBS výstup),
3× RCA komponentní, 3× RCA kompozitní (A/V), 1× digitální optický,
1× digitální koaxiální.
Ostatní rozhraní 1× External SATA 2.0, 1× LAN 10/100 Mb/s, 3× USB 2.0.
Interní HDD Ano, 500 GB.
Displej fluorescenční (VFD), 12 znaků
Napájení 90–250 V/50 Hz
Spotřeba 60 W max./1 W (pasivní pohotovostní režim)
Rozměry (š × v × h) 430 × 60 × 265 mm
Hmotnost 3,1 kg