Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Test DVB-T set-top-boxů: TechniSat DigitMod T1

20.6.2007, Radek Jahoda, recenze
Do ruky se nám dostává druhý přijímač od firmy TechniSat, tentokrát miniaturní verze s externím zdrojem. Jeho určení je tedy jasné - buď do karavanu na cesty, na chatu nebo tam, kde máme opravdu málo místa. Půjde ale o plnohodnotný set-top-box?
Balení je opět standardní v papírové krabici, obsah zajištěn proti pohybu. Uvnitř najdeme jak přijímač, tak i dálkový ovladač včetně baterií stejný jako u typu DigiPal 2 TX, externí napájecí zdroj 12V, plně zapojený kabel SCART-SCART, návod na instalaci a použití v němčině a češtině a také barevný katalog výrobků firmy. Přijímač má opravdu miniaturní rozměry 160x36x108mm, které jsou téměř srovnatelné s typem SRT50 od Strong, který je ale určen pro zasunutí přímo do SCART konektoru.

Tento přijímač je oproti tomu klasické koncepce, pouze značně zmenšený. Výhrady mohou být k provedení - šedivý plast jeho šasi vypadá lacině, spojení horní a spodní části pouze přes záklapky také není nejpevnější a deska uvnitř se při protřepání klepe. Přesto nevypadá nejhůře a určitě neudělá ostudu, navíc při své velikosti nebude příliš vidět.Pod tmavým plexisklem v přední části se nachází čidlo dálkového ovladače a také dvě LED diody - červená svítí při vypnutí a zelená při zapnutí přístroje.Zadní část obsahuje jen nezbytné konektory - zprava napájecí konektor, dále SCART konektor se zapojeným RGB a kompozitním výstupem a pak už jen anténní konektory - vstupní a výstupní průchozí pro připojení dalšího případného zařízení.Pohleďme do útrob přijímače, kde je vše nahuštěno na jednu stranu desky plošných spojů, jak jen to bylo možné. Tuner nese označení Thomson DM4-T-19 a je zřejmě stejný jako u DigiPal 2 TX. Demodulátor je rovněž stejný - Philips TDA10046, a čipset jakbysmet - Conexant CX24146.


Klepněte pro zvětšení obrázku

Dálkový ovladač je naprosto shodný, TechniSat ho dává ke všem svým výrobkům a jak již bylo řečeno - je velmi praktický. Základní ovládací tlačítka jsou uprostřed, ovládá se nejen křížem, ale i barevnými tlačítky nad ním a tlačítkem Exit pod křížem uprostřed. Funkce barevných tlačítek se mění podle prováděných úkonů a je vždy vysvětlena na obrazovce v menu.


Klepněte pro zvětšení obrázku

Máme-li stejný hardware, tak nepřekvapí, že je i stejný software. A to doslova, takže ho zde nebudeme dále popisovat. Po prvním startu se spustí stejný průvodce "Automatickou instalací", menu je stejné, teletext je stejný i EPG je stejné, takže si tento popis najděte v recenzi na DigiPal 2 TX.

V menu najdeme pouze jeden rozdíl, u nastavení Audio/Video je volba pro poměr stran 16:9 nebo 4:3, možnost vybrat preferovanou zvukovou stopu nebo titulky, nelze ale nastavit typ výstupu (RGB nebo kompozitní).Budu se tedy opakovat a pouze konstatovat, že přijímač je bezproblémový. Funguje bezvadně čeština jak u EPG, tak teletextu, ovládání je výborné díky dobře provedenému dálkovému ovladači - finální hodnocení výborný. Vytknout by se mohla absence digitálního výstupu, vzhledem k zaměření přístroje to ale určitě nevadí.


Miniaturní rozměry
Chybí S-video výstup
Dálkový ovladač
Ikona Odkaz na databázi
Výborné ovládání
Ikona Odkaz na databázi
Cena v době testování: 1880 Kč s DPH
 

Za zapůjčení přijímače děkujeme firmě 100MEGA distribution.