Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Test DVB-T set-top-boxů: Evolve DT-0402-A

24.5.2007, Radek Jahoda, recenze
Srovnáme-li druhý testovaný přijímač DT-0402-A s předchozím typem od CyberHome, najdeme pouze málo rozdílů. Na první pohled totiž vypadají téměř stejně, ovšem několik podstatných rozdílů tu je.
Hned první je v balení - přijímač je dodáván v černé ladné krabici. Kromě přijímače je obsahem balení i dálkový ovladač s bateriemi a návod k použití.Vzhled přijímače je podobný předchozímu typu jak velikostí, tak barvou, není ale použit externí zdroj.


Klepněte pro zvětšení obrázku

Přední panel je trochu rozdílný. Tři ovládací tlačítka jsou hned vlevo - pro zapnutí přístroje resp. uvedení do stand-by režimu a pro přepínání programů. Uprostřed jsou tři stavové diody a vpravo čtyřmístný displej, který zobrazuje číslo přijímaného programu.


Klepněte pro zvětšení obrázku

Zadní panel obsahuje vedle přímo vyvedené napájecí šňůry i vypínací tlačítko, které kompletně odpojí zařízení od sítě. Uprostřed jsou dva SCART konektory, jeden pro připojení TV a druhý pro připojení videorekordéru. Na prvním je opět RGB nebo kompositní výstup, druhý pak má pouze kompositní výstup a vstup.Vedle síťového vypínače je i sériový RS232 konektor, který lze použít pro aktualizaci firmware. Čtyři konektory cinch hned vedle slouží pro výstup kompositního videa, analogového zvuku a digitálního S/PDIF zvuku.Vlevo jsou anténní konektory - jeden vstupní a druhý výstupní.Dálkový ovladač je velmi podobný tomu od CyberHome, pouze některé klávesy mají jinou funkci. Základní rozložení je ale stejné - numerická klávesnice nahoře a ovládací kříž uprostřed.


Klepněte pro zvětšení obrázku

Podívejme se do útrob přístroje. Téměř celou plochu zaplňují dvě desky, navzájem spojené propojkou, jedna z nich je napájecí zdroj. Na druhé pak najdeme tuner, který je tentokrát od Philipse typ TD1311A.Hlavní čip je Zoran ZR39160 z řady SupraTV 160, což je téměř stejný obvod jako použil CyberHome, pouze novější a s některými funkcemi navíc, které ale nejsou využity (např. podpora dvou tunerů, podpora nahrávání, USB 2.0 rozhraní). Demodulátor je Zoran ZL10353.Samotná funkčnost přístroje je pak téměř identická. I menu používá podobné rozložení. V horní části jsou opět velké ikonky.Pod záložkou Nastavení je základní nastavení přístroje. Jednak typ výstupu (RGB a CVBS) a poměr stran - 16:9, 4:3 LB, 4:3 PS a 4:3 Full frame. Při nastavení na 16:9 se automaticky mění poměr stran TV podle SCARTu podle vysílaného poměru stran. Dále se zde nastavuje časová zóna, letní čas, doba automatického vypnutí, rodičovský zámek a napájení antény.Zde najdeme i časovač nahrávání, kam lze přidávat i přímo z EPG.Ladit stanice lze automaticky nebo manuálně po kanálech.Automatické našlo všechny stanice obou multiplexů a vložilo je do seznamu.Při přepnutí programu nebo stisknutí tlačítka INFO se zobrazí informace o vysílaném pořadu a následujícím pořadu.Tlačítkem AUDIO lze zvolit vysílanou zvukovou stopu a také zvolit mód - stereo. levý nebo pravý.EPG zobrazuje seznam všech stanic po řádkách, na kterých sou vysílané pořady. V nich se lze pohybovat i "za roh", po klepnutí tlačítkem OK se zobrazí bližší podrobnosti. Čeština funguje bez problémů.Stejně tak i teletext je bez problémů včetně češtiny, druhé stisknutí tlačítka aktivuje průhledný režim.Teletextové titulky také fungují jak mají.Tomuto přístroji lze vytknout v podstatě jen jednu věc - absenci S-video výstupu, jinak vše funguje jak má a hodnocení je tak jednoznačné - výborný.


Jednoduché a přehledné ovládání
Chybí S-video výstup
Druhý SCART výstup
Ikona Odkaz na databázi
Ikona Odkaz na databáziIkona Odkaz na databázi
Orientační prodejní cena: 1120,- Kč bez DPH

Za zapůjčení přijímače děkujeme firmě Abacus.

reklama
reklama