www.tvfreak.cz
>
>
>
>
>

Test DVB-T set-top-boxů: Evolve DT-0402-A

Test DVB-T set-top-boxů: Evolve DT-0402-A
, , recenze
Srovnáme-li druhý testovaný přijímač DT-0402-A s předchozím typem od CyberHome, najdeme pouze málo rozdílů. Na první pohled totiž vypadají téměř stejně, ovšem několik podstatných rozdílů tu je.
K oblíbeným
reklama
Hned první je v balení - přijímač je dodáván v černé ladné krabici. Kromě přijímače je obsahem balení i dálkový ovladač s bateriemi a návod k použití.Vzhled přijímače je podobný předchozímu typu jak velikostí, tak barvou, není ale použit externí zdroj.


Klepněte pro zvětšení obrázku

Přední panel je trochu rozdílný. Tři ovládací tlačítka jsou hned vlevo - pro zapnutí přístroje resp. uvedení do stand-by režimu a pro přepínání programů. Uprostřed jsou tři stavové diody a vpravo čtyřmístný displej, který zobrazuje číslo přijímaného programu.


Klepněte pro zvětšení obrázku

Zadní panel obsahuje vedle přímo vyvedené napájecí šňůry i vypínací tlačítko, které kompletně odpojí zařízení od sítě. Uprostřed jsou dva SCART konektory, jeden pro připojení TV a druhý pro připojení videorekordéru. Na prvním je opět RGB nebo kompositní výstup, druhý pak má pouze kompositní výstup a vstup.Vedle síťového vypínače je i sériový RS232 konektor, který lze použít pro aktualizaci firmware. Čtyři konektory cinch hned vedle slouží pro výstup kompositního videa, analogového zvuku a digitálního S/PDIF zvuku.Vlevo jsou anténní konektory - jeden vstupní a druhý výstupní.Dálkový ovladač je velmi podobný tomu od CyberHome, pouze některé klávesy mají jinou funkci. Základní rozložení je ale stejné - numerická klávesnice nahoře a ovládací kříž uprostřed.


Klepněte pro zvětšení obrázku

Podívejme se do útrob přístroje. Téměř celou plochu zaplňují dvě desky, navzájem spojené propojkou, jedna z nich je napájecí zdroj. Na druhé pak najdeme tuner, který je tentokrát od Philipse typ TD1311A.Hlavní čip je Zoran ZR39160 z řady SupraTV 160, což je téměř stejný obvod jako použil CyberHome, pouze novější a s některými funkcemi navíc, které ale nejsou využity (např. podpora dvou tunerů, podpora nahrávání, USB 2.0 rozhraní). Demodulátor je Zoran ZL10353.Samotná funkčnost přístroje je pak téměř identická. I menu používá podobné rozložení. V horní části jsou opět velké ikonky.Pod záložkou Nastavení je základní nastavení přístroje. Jednak typ výstupu (RGB a CVBS) a poměr stran - 16:9, 4:3 LB, 4:3 PS a 4:3 Full frame. Při nastavení na 16:9 se automaticky mění poměr stran TV podle SCARTu podle vysílaného poměru stran. Dále se zde nastavuje časová zóna, letní čas, doba automatického vypnutí, rodičovský zámek a napájení antény.Zde najdeme i časovač nahrávání, kam lze přidávat i přímo z EPG.Ladit stanice lze automaticky nebo manuálně po kanálech.Automatické našlo všechny stanice obou multiplexů a vložilo je do seznamu.Při přepnutí programu nebo stisknutí tlačítka INFO se zobrazí informace o vysílaném pořadu a následujícím pořadu.Tlačítkem AUDIO lze zvolit vysílanou zvukovou stopu a také zvolit mód - stereo. levý nebo pravý.EPG zobrazuje seznam všech stanic po řádkách, na kterých sou vysílané pořady. V nich se lze pohybovat i "za roh", po klepnutí tlačítkem OK se zobrazí bližší podrobnosti. Čeština funguje bez problémů.Stejně tak i teletext je bez problémů včetně češtiny, druhé stisknutí tlačítka aktivuje průhledný režim.Teletextové titulky také fungují jak mají.Tomuto přístroji lze vytknout v podstatě jen jednu věc - absenci S-video výstupu, jinak vše funguje jak má a hodnocení je tak jednoznačné - výborný.


Jednoduché a přehledné ovládání
Chybí S-video výstup
Druhý SCART výstup
Ikona Odkaz na databázi
Ikona Odkaz na databáziIkona Odkaz na databázi
Orientační prodejní cena: 1120,- Kč bez DPH

Za zapůjčení přijímače děkujeme firmě Abacus.

reklama
Nejnovější články
LG DVLED TV: až 8K rozlišení s 325" (825,5cm) úhlopříčkou LG DVLED TV: až 8K rozlišení s 325" (825,5cm) úhlopříčkou
LG představilo nové televize s technologií DVLED (Direct View LED). Nabízí se v rozlišeních 2K, 4K a 8K, poměrech stran 16:9 i 32:9. Úhlopříčky mohou mít 108" až 325" u klasického poměru, s tím nejširším se končí dokonce až na 393".
Včera, aktualita, Milan Šurkala
TCL X92 a X92 Pro s displeji Mini LED a 8K rozlišením TCL X92 a X92 Pro s displeji Mini LED a 8K rozlišením
Společnost TCL připravila dva nové modely televizí. Jde o X92 Series Pro OD Zero Mini LED 8K a X92 Series Mini LED 8K. Jak už naznačují jména, mají vysoké rozlišení 8K a technologii Mini LED.
13.9.2021, aktualita, Milan Šurkala
JVC představilo laserové 8K projektory DLA-NZ7 až NZ9 JVC představilo laserové 8K projektory DLA-NZ7 až NZ9
Společnost JVC před měsícem oznámila, že uvede 8K projektory. Nyní se oficiálně představují a zvládnou 8K při 60p nebo dokonce 4K při 120p. Vysokého rozlišení dosahují díky technologii 8K/e-shift(X).
8.9.2021, aktualita, Milan Šurkala
Xiaomi vévodí čínskému trhu s OLED TV, má více než 50% podíl Xiaomi vévodí čínskému trhu s OLED TV, má více než 50% podíl
Xiaomi je jedničkou na čínském trhu s televizemi, které mají OLED panel. Prozatím stále minoritní technologie vystrkuje růžky a v podání Xiaomi velmi úspěšně. Firma má více než 50% podíl na trhu s OLED TV.
5.9.2021, aktualita, Milan Šurkala
Philips představuje nové televize OLED+936 a OLED+986 Philips představuje nové televize OLED+936 a OLED+986
V nabídce televizí společnosti Philips se objevily dva nové modely s obrazovkou typu OLED. Jde o varianty OLED+936 a OLED+986. Nové panely mají zvýšit jas až o 20 % a chybět nebude ani funkce Ambilight.
1.9.2021, aktualita, Milan Šurkala