Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Audio a domácí kina
Kamery
Multimediální centra
Projektory
Streaming videa
Televize
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně  |  Svět audia

Test 13 DVD přehrávačů: závěr

, , recenze
Test 13 DVD přehrávačů: závěr
V předchozích recenzích jste si mohli udělat obrázek o 13 různých DVD přehrávačích. Dnes už nás čeká jenom zpřehlednění závěrečného shrnutí výsledků dosažených jednotlivými modely, aby si svůj vlastní obrázek mohli udělat i ti, co ho ještě nemají.
Test 13 DVD přehrávačů: závěr
Kapitoly článku:
  1. Test 13 DVD přehrávačů: závěr
  2. Přehled výsledků a závěr

Shrnutí


Testované modely lze v zásadě rozělit na dvě kategorie. Jednou z nich jsou přehrávače s podporou HDMI a do druhé kategorie patří ty, které tuto podporu nemají implementovanou.

Do první kategorie náleží pět testovaných přehrávačů a protože prostřednictvím HDMI (High Definition Multimedia Interface) se video i audio data přenášejí digitálně, je nejlepší volbou pro spojení se zobrazovacím zařízením. Proto i s přihlédnutím do budoucna v první řadě volte tyto přehrávače, cena oproti modelům bez podpory HDMI není o mnoho vyšší.


Přehrávače s podporou HDMI


Sencor SDV-7301H

Jak jste dozajista postřehli z dosud uváděných grafů, skončil tento přehrávač na prvním místě. Na toto místo ho pasovaly v souhrnu všechny jeho vlastnosti. Přehrávač vynikl v oblasti přehrávání a byl zdaleka nejlépe vybaven konektory a nejobsáhlejším příbalem. Ani designově jeho hodnocení nevyznívá špatně, naopak design je vcelku povedený.
Orava DVD-510

U tohoto přehrávače mě zaujalo už jeho zobrazení na krabici a po vybalení to bylo ještě lepší. Jeho design je nejpovedenější ze všech testovaných modelů. Naštěstí i jeho výkony byly slušně, takže se nezůstalo pouze u povedeného vzhledu.
LG DVX298H

Dalším z testovaných modelů s rozhraním HDMI je přehrávač od LG. Ten nepřekvapil v žádné z testovaných kategorií, jeho vlastnosti u všech kategorií jsou vzácně vyvážené. Bohužel poměr cena/výkon ho staví do nezáviděníhodné pozice, ze které by ho mohlo vytáhnout výrazné snížení ceny.
Samsung DVD-HD870

Ani Samsung nezapomněl do svého přehrávače integrovat rozhraní HDMI, avšak i přesto je to zcela průměrný přehrávač, který nevyniká ničím dalším, až na design, který je velmi povedený. Se stávající verzí firmwaru neumí zobrazit české znaky v titulcích DivX a Xvid.
Daewoo DV-2500H

Přehrávače Daewoo jsou samostatnou kategorií. Kromě toho, že tento přehrávač také podporuje HDMI, má ještě jednu zvlášnost, kterou je implementace systému KARAOKE. O designu by se dalo říct, že je povedený, tedy pokud by ho nehyzdily právě ovladače pro ono zmíněné Karaoke.
Přehrávače bez podpory HDMI


Do druhé kategorie se řadí přehrávače bez podpory HDMI, u kterých pro připojení k TV můžete použít komponentní video, S-Video, SCARt či kompozitní video.


Sencor SDV-7108

Tento model od Sencoru z nich dopadl nejhůře a v celkovém hodnocení se umístil třetí od konce. Do této pozice ho postavila ergonomie a vybavení, zejména neergonomický ovladač či lacinější vzhled spolu s velikostí. V kategorii přehrávání si naopak vedl velmi dobře.
Sencor SDV-7107

Další přehrávač od Sencoru si vedl podstatně lépe, o čemž svědčí jeho umístění na třetím místě. V kategorii přehrávání se v ničem neliší od modelu SDV-7108, ale dopředu ho dostala lepší ergonomie a bohatší vybavení, kam lze zařadit i osazení konektorem USB. I design je vcelku povedený.
Sencor SDV-7104

Ani poslední ze Sencorů si nevedl špatně, jeho páté místo je dostatečným důkazem. I tento přehrávač vyniká v oblasti přehrávání, stejně jako ostatní Sencory. Design bych vyzvihl nad ostatní, ze Sencorů je nejpovedenější, malou vadou na kráse je ale ostře modře zářící dioda ve stavu STANDBY.
Toshiba SD-270E

Přehrávač od Toshiby je další v řadě designových skvostů, k čemuž přispívají i velmi dobré výsledky v testu přehrávání. Přesto se ale umístil až předposlední. Za toto velmi špatné umístění může především jeho velmi chudá výbava a trochu větší hlučnost při načítání disků.
Daewoo DV-1300S

Přehrávač se umístil na posledním místě a nejvíce bodů ztratil díky nemožnosti přehrát formáty JPEG a MP3 umístěné na DVD, něco ztratil i za přečnívající knoflíky ovládání Karaoke, jak už bylo řečeno nepůsobí to moc pěkně. A aby Karaoke nebylo málo, přineslo mu i kladné body za implementaci této funkce.
Daewoo DV-2000S

Tento přehrávač Dawoo se z modelů této značky dlouhou dobu jevil jako nejlepší, v kategorii přehrávání z nich dosáhl nejlepších výsledků, bohužel ale nepodporuje české znaky u titulků DivX a Xvid. A vybavení je také chudší než u modelu DV-2500H. Kdyby přehrávač podporoval české titulky, sáhl bych po něm radši než po modelu DV-2500H, a to i přesto, že nemá jako on rozhraní HDMI.
Manta DVD-024 Prince 3 a Manta DVD-030 Emperor IV Neron

Poslední dva testované modely vyrábí polská firma Manta a musím říct, že jsou oba velmi povedené, zvláštností obou je přítomnost výstupu VGA. Designově jsou oba modely velmi povedené a nebál bych se zařadit vyšší model hned na druhé místo za Oravu.


- Manta DVD-024 Prince 3 -

Menším mínusem je jejich chudší vybavení a momentální nepřítomnost tištěného českého manuálu, což se dá ale napravit. Na webu Manty se dá pro model DVD-024 český manuál stáhnout, pro DVD-030 ještě není k dispozici, ale brzy už bude.


- Manta DVD-030 Emperor IV Neron -

Vyšší model má ještě jednu bonusovou záležitost, kterou nemá žádný jiný přehrávač v testu. Je to čtečka karet SD (Secure Digital), MMC (Multi Media Card) a MS (Memory Stick).