Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Sony KDL-46W905A: prakticky dokonalá!

16.7.2013, Pavel Kovač, recenze
Pokud dnes sháníte novou televizi, je téměř jisté, že sáhnete po LCD s LED podsvícením. Samozřejmě bude chytrá a velká. SONY navíc přidává prakticky dokonalé barvy a opravdu slušný kontrast. Co víc si přát?

Většina dnešních televizí je uzpůsobena k tomu, aby se zavěsila na zeď. Právě z toho důvodu nemají televize nikterak sofistikovaný stojan. Jde jen o nutné zlo, co je potřeba k monitoru přibalit. V tomto případě je to lesklý chromový ovál, ke kterému se televize přichytí čtyřmi šrouby. Ale to trošku přebíháme. Nejprve se podíváme na design.Sony KDL-46W905A

Základní pohled na televizi (klikněte pro zvětšení)


Velmi potěšující je absence lesklého rámečku a také to, že není televize takzvaně "bezrámečková". Konstrukce je tedy tradiční a v tradičním duchu se nese i celá televize. Jediná odlišnost je ve spodním rámečku, kde je umístěno logo výrobce a také dioda indikující stav televize. Tato dioda naštěstí svítí jen lehce a ani v noci neruší. Za světla trošku ruší fakt, že logo je vystouplé oproti rámečku a je lesklé. Samozřejmě je to otázka vkusu, ale jistě by nebylo na škodu logo zapustit do rámečku.


Sony KDL-46W905A přední strana

Televize z čelního pohledu (klikněte pro zvětšení)


Na levé straně jsou tradičně umístěna tlačítka pro ovládání. Ty budete potřebovat ovšem jen sporadicky či vůbec. K televizi jsou totiž přibaleny rovnou dva dálkové ovladače. Jeden tradiční a jeden pro pohodlnější ovládání i v noci. Má totiž velká tlačítka a koncepčně je zkrátka daleko jednodušší.


Sony KDL-46W905A tlačítka

Tlačítka na zadní straně televize (klikněte pro zvětšení)


Co se týče odvětrání televize a uchycení na Vesa držák, tak zde najdete vše zcela standardní. Otvory mají rozteč 300×300 mm a odvětrání je umístěno pouze v horní straně. Vzhledem k LED podsvícení by možná ani nebylo potřeba, ale proč jej nevyužít, když je televize stejně většinu času v této části neviditelná.


Sony KDL-46W905A zadní strana detail


Sony KDL-46W905A zadní strana

Zadní strana televize (klikněte pro zvětšení)


Na zadní straně naleznete mimo velkého množství konektorů (o nich později) také otvory pro připevnění na zeď. Naštěstí jsou otvory se standardní roztečí 300x300 mm.


Sony KDL-46W905A rámeček detail


Sony KDL-46W905A konektory

Konektory (klikněte pro zvětšení)


Co se týče konektorů, tak zde Sony nasadilo zcela vše, na co si jen vzpomenete. Jsou zde moderní HDMI, a to včetně jednoho s MHL. Samozřejmostí u televize je tuner, v tomto případě DVB-T(T2)/C/S(S2), takže připojíte opravdu vše, co v našich podmínkách je k dispozici.

Dále jsou zde USB konektory. Jeden určen pro připojení externího disku pro nahrávání a dva standardní, které jsou umístěny v prostoru s tlačítky. Někomu by se mohla zdát absence USB 3.0 jako nedostatek, ale vzhledem k tomu, že datový tok u televize není nijak velký, tak i USB 2.0 bohatě stačí.

Umístění CI+ slotu pro dekódovací kartu je hodně příjemné a v případě výměny nemáte problém ji vyměnit ani když je televize přišroubována pevně ke stěně. Trošku méně šikovně jsou umístěny vstupy SCART, YPbPr, LAN a Optický zvukový výstup. Kabely jsou totiž kolmo k televizi a při zavěšení na zeď trošku překážejí. Nejvíce asi SCART a optický. U SCARTu je to dáno velikostí konektoru a u optického tuhostí kabelu. Nejvíce asi zamrzí právě optický výstup. SCART už budete používat daleko méně.


Sony KDL-46W905A rámeček detail


Dodávané příslušenství:
  • Dálkové ovládání
  • Dálkové ovládání s NFC
  • Instalační příručka
  • 4 ks 3D aktivních brýlí

V balení naleznete hned dva dálkové ovladače. První je tradiční a druhý s funkcí NFC. Bohužel osobně nevlastním telefon s NFC (zůstávám věrný BB), a tak jsem nebyl schopen tuto funkci ověřit. Vzhledem k tomu, jak televize fungovala, očekávám, že i aplikace bude vyladěná dobře.


Sony KDL-46W905A dálkové ovládání

Dálkové ovládání klasické


Sony KDL-46W905A dálkové ovládání NFC

Dálkové ovládání s funkcí NFC


Popisovat tradiční dálkové ovládání asi netřeba a fotografie bohatě stačí. Ovšem menší verze s NFC je podstatně zajímavější. Díky jeho rozměrům a velikosti tlačítek budete nejspíš používat primárně právě ten. Ovládání televize je totiž podstatně jednodušší a pohodlnější. Jediné, co je trošku problém, je vyťukávání delších číslic na OSD.


Sony KDL-46W905A 3D brýle

3D aktivní brýle


Sony KDL-46W905A
Vlastnost
Hodnota
Úhlopříčka
46'' (16 : 9)
Odezva
neuvedeno
Frekvence zobrazení
MotionFlow 800Hz
Jas
neuvedeno (naměřeno 250cd/m2)
Kontrast (dynamický)
neuvedeno/1 000 000:1
Technologie
LCD (Edge LED podsvícení)
Podpora 3D
Ano (pasivní)
Pozorovací úhly (horizontální/vertikální)
178 / 178
Počet barev
neuvedeno (zjištěno 8 bitů)
Rozteč bodů
0,53 mm
Nativní rozlišení
1920 x 1080 px
Vestavěné reproduktory
Ano (2x 10 W)
Tunery
Analog, DVB-T(T2), DVB-C, DVB-S(S2), CI+ slot
Vstupy
4× HDMI, 1x SCART (RGB), SCART, komponentní video , Audio IN, Digital Audio OUT (optický), anténní vstup (TV, SAT), RJ-45, CI+ slot, satelitní koaxiální
USB
3x USB 2.0 (FAT16, FAT 32, exFAT, NTFS)
Výstup pro sluchátka
Ano (vlastní hlasitost)
DLNA
Ano
Internet (prohlížeč)
Ano (Ano - Opera)
Wi-Fi/Bluetooth
Ano (802.11n)/Ne
Světelný senzor
Ano
Energetická norma(spotřeba)
A+ (max jas 144 W)
Možnost montáže na stěnu
ANO VESA 300×300 mm
Hmotnost
17,3 kg se stojanem, 15,2 kg bez stojanu
Norma TCO
6.0
Progressive scan
Ano
Teletext / EPG
Ano/Ano
Různé variace
Ne
Speciální vlastnosti
aktivní 3D a dálkový ovladač s NFC