Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Sapphire HD5570 XtendTV: zpět ke starým časům?

8.4.2011, Radek Jahoda, recenze
Při prvním pohledu na tuto kartu na mne padla nostalgie. Že by návrat ke kořenům? Že by návrat slavných karet All In Wonder? Že by návrat ATI Multimedia Center? No tak horké to snad nebude. Ta doba je pryč.
Kapitoly článku:
  1. Sapphire HD5570 XtendTV: zpět ke starým časům?
  2. Karta
  3. Mirics FlexiTV
  4. FlexiStream
  5. Závěr
Že nejde o navázání na dávnou tradici ATI karet All In Wonder značí i to, že výrobcem není přímo kanadská ATI (kterou pohltila firma AMD) a také jméno si Sapphire zvolil vlastní. XtendTV je prostě a jednoduše grafická karta AMD Radeon HD5570, která byla vybavena přijímačem DVB-T. Balení je příkladné, uvnitř je ještě jedna kartonová krabice, veškerý obsah je zabalen v antistatických pytlících, nejdůležitější navíc se vzduchovými bublinami.


Balení Sapphire Radeon HD5570 XtendTV

Uvnitř nalezneme kromě karty i dálkový ovladač, čidlo dálkového ovladače s upevňovací nálepkou rozpojitelnou na suchý zip, teleskopickou anténu s magnetickým podstavcem, redukci z DVI na D-SUB, dvě CD a leták s rychlou instalací. Ale k čemu je ten krátký USB na mini-USB kabel?


Obsah balení
(klepněte pro zvětšení obrázku)

Dálkový ovladač je klasický pro ovládání Windows Media Center, není opatřen žádným logem, má klasické ovládací prvky. Gumová tlačítka jsou poměrně měkká a také jejich rozmístění je opačné oproti zvyklostem. Není to špatně, berte to jako konstatování. Numerická klávesnice je dole, tlačítka pro přehrávání nahoře. Ovládací kříž a tlačítka pro změnu hlasitosti a programů jsou uprostřed.


Dálkový ovladač

Čidlo dálkového ovladače se připojuje do USB portu a je docela veliké. Připevnit lze dodávanou samolepkou, kterou lze rozdělit pomocí suchého zipu.


Čidlo dálkového ovladače

Spolu s kartou je dodávána i teleskopická anténa. Jestli čekáte vysunutí o jeden článek, budete překvapeni.


Anténa v zasunutém stavu

Vysunout lze celkem čtyři články, takže anténa se stane docela dlouhou.


Anténa ve vysunutém stavu

Podívejme se na samotnou kartu.