Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Samsung UE46F7000: televize, co vás vidí

7.8.2013, Pavel Kovač, recenze
V nedávné době jsme měli v redakci televizi Sony, jež na nás zapůsobila. Tentokrát se podíváme na bratříčka v podobě Samsungu, který je ovšem výrazně levnější a nabízí atraktivní design. Jaký je pod povrchem?

Pátrání po chybách? Téměř marné


Ihned po vybalení televize na vás čeká takové menší puzzle. Tedy pouze v případě, že chcete televizi postavit na stolek. Noha je totiž složena z několika částí, které se k sobě ve stylu tetris či puzzle skládají a šroubují. Budete tak potřebovat šroubovák a chvilku trpělivosti. Na druhou stranu televize solidně na stojanu drží. Ihned po složení se můžete kochat Samsung designem, který je tak trošku převzatý od telefonů.Sony KDL-46W905A

Základní pohled na televizi (klikněte pro zvětšení)


Nejvíce zaujme velmi tenký rámeček, který má pouze 7 mm. To vzhledem k velikosti 46" působí opravdu minimalisticky a subtilně. V podstatě po chvilce rámeček přestanete zcela vnímat. Všimnete si jej pouze pokud na televizi posvítí slunce. Jde totiž o lesklou obrazovku a leštěný rámeček odleskům moc neubírá.


Sony KDL-46W905A přední strana

Televize z čelního pohledu (klikněte pro zvětšení)


Z čelního pohledu se na vás směje Arnold... no vlastně televize. V horní části si můžete všimnout jedné "smart" funkce televize. Jde o kameru, díky které leze ovládat televizi gesty a hlasem. O tom však později. Ještě se podíváme na rámeček.


Sony KDL-46W905A zadní strana detail

Rámeček televize


Samotný rámeček je vyroben z kovového pásu, který není na hranách spojen, ale čistě ohnut. Sem tam se objeví drobné vychýlení od roviny, ale to může být způsobeno zapůjčeným kusem, který se již hodně nacestoval (jde o ukázkový). Fotografie tento jev hodně zvýrazněla a ve skutečnosti si toho téměř nevšimnete. Přesto by si jistě televize zasloužila pevnější kov, ale to by zase neměla tak tenký rámeček. Inu kompromis a tentokrát tak akorát.

Sony KDL-46W905A zadní strana

Zadní strana televize (klikněte pro zvětšení)


Na zadní straně naleznete prakticky jen konektory a otvory pro uchycení na držák. Tentokrát s roztečí 400×400 mm. V pravé části (na fotce) je drobná prohlubeň ve které je schován napájecí konektor. V levé části jsou pak ostatní konektory seřazeny do tvaru L.


Sony KDL-46W905A konektory

Konektory (klikněte pro zvětšení)


A zde již máme konektory detailně. Vezmeme to pěkně popořádku. Začínáme dvojicí USB, následuje optický audio výstup, další USB pro externí pevný disk. Čtveřice HDMI vstupů s různou funkcí (každý připraven pro jiné zařízení), výstup pro infra a RGB vstup ke kterému však potřebujete redukci. Nejedná se o standardní konektor.

Ve spodní části je na prvním místě sluchátkový výstup, vstupy pro TV signál (DVB-T/T2, S/S2, C). Komponentní vstup a audio vstup. V neposlední řadě je zde RJ45 pro internet resp. domácí síť. Lze také využít Wi-Fi.

Jistou výhodou je možnost instalovat takzvaný "Evolution Kit", který rozšíří funkce televize, resp u předchozích modelů fungoval tak že v podstatě povýšil televizi na novější řadu. Obvykle obsahuje nový procesor a firmware. Prozatím není Evolution Kit pro tuto televizi k dispozici. Jde totiž o novinku.

Trošku problém jsem měl s umístěním USB konektorů, které jsou hodně hluboko za okrajem televize a pokud chcete často připojovat například flash disk, tak se připravte na proklínání výrobce. Rozhodně by si tato televize zasloužila alespoň jeden USB konektor na samém kraji televize.


Sony KDL-46W905A rámeček detail

Konektory (klikněte pro zvětšení)


Dodávané příslušenství:
  • Dálkové ovládání
  • Dálkové ovládání dotykovou vrstvou (netestováno)
  • 3D brýle (netestováno)
  • Manuál
  • Napájecí kabel
  • Infra Extender (netestováno)

Jak už dnes bývá u televizí zvykem, tak v balení najdete dva dálkové ovladače. Jeden je tradiční a druhý vždy nějaký speciální. Protože šlo ovšem o předváděcí vzorek, tak se k nám dostal pouze první tradiční dálkový ovladač. Navíc s popisky, které v naší zemi přečte opravdu jen málokdo. Jeho ergonomie je zcela standardní. Až bych si dovolil říci, že televize za více téměř čtyřicet tisíc by si zasloužila i kvalitnější ovladač. Působí zkrátka lacině. Jeho konstrukce je ovšem zcela v opačném duchu. Je až neuvěřitelně pevný a ani při velmi hrubém zacházení nikde nevrže. Onen pocit laciného ovladače tedy zmizí ihned po tom co jej začnete používat. A abych nezapomněl napájen je dvěma AAA bateriemi.


Sony KDL-46W905A dálkové ovládání

Dálkové ovládání klasické


Druhý dálkový ovladač přibalen bohužel k testovanému kusu nebyl. Podíváme se tedy pouze na obrázku. Z něj lze vypozorovat trošku mobilní vzhled. Zkrátka opět v duchu dnešní doby. Bohužel vlastní zkušenosti s tímto ovladačem nemám. To jak se s ním televize ovládá nezjistíme.


Samsung UE46F7000
Vlastnost
Hodnota
Úhlopříčka
46'' (16 : 9)
Odezva
neuvedeno
Frekvence zobrazení
800 Clear Motion Rate
Jas
neuvedeno (naměřeno 250cd/m2)
Kontrast (dynamický)
neuvedeno/neuvedeno
Technologie
LCD (Edge LED podsvícení)
Podpora 3D
Ano (aktivní)
Pozorovací úhly (horizontální/vertikální)
178 / 178
Počet barev
neuvedeno (zjištěno 8 bitů)
Rozteč bodů
0,53 mm
Nativní rozlišení
1920 x 1080 px
Vestavěné reproduktory
Ano (2x 10 W)
Tunery
Analog, DVB-T(T2), DVB-C, DVB-S(S2), CI+ slot
Vstupy
4× HDMI, komponentní video , Audio IN, Digital Audio OUT (optický), anténní vstup (TV, SAT), RJ-45, CI+ slot, satelitní koaxiální
USB
4x USB 2.0 (FAT16, FAT 32, exFAT, NTFS)
Výstup pro sluchátka
Ano (vlastní hlasitost)
DLNA
Ano
Internet (prohlížeč)
Ano (Ano)
Wi-Fi/Bluetooth
Ano (802.11n)/Ne
Světelný senzor
Ano
Energetická norma(spotřeba)
A (typ 71 W)
Možnost montáže na stěnu
ANO VESA 400×400 mm
Rozměry (šxvxh)
1037x622-650x34-257
Hmotnost
15,7 kg se stojanem, 11,4 kg bez stojanu
Norma TCO
6.0
Progressive scan
Ano
Teletext / EPG
Ano/Ano
Různé variace
Ne
Speciální vlastnosti
aktivní 3D, ovládání gesty a hlasem, kamera, dotykové dálkové ovládání