www.tvfreak.cz
>
>
>

Samsung QE65Q8DN: to nejlepší za rozumný peníz?

Samsung QE65Q8DN: to nejlepší za rozumný peníz?
, , recenze
Úkol zněl jasně. Vybrat tu nejlépe vybavenou televizi na trhu s podporou posledních technologií, avšak za cenu, která se nebude blížit rozpočtu běžné domácnosti na několik měsíců. Zvládne to Samsung s řadou Q8D?
K oblíbeným
reklama
Jsme na samém závěru dnešní recenze a pojďme si nejdříve zrekapitulovat zadání pro dnešní test. Cílem bylo najít na trhu televizor, který by obsahoval ty novější funkce a zároveň příznivou cenu. Snahou bylo vybrat takovou televizi, která by s vámi přečkala několik dalších let, aniž by technologicky výrazně zaostala. Splní tyto požadavky Samsung řady Q8D?
 
 
Po stránce výbavy nechybí Samsungu prakticky nic. Obsahuje certifikované DVB-T2 tunery, obrazovka disponuje 4K a podporou HDR10+. Uvnitř televizoru se nachází výkonný čipset schopný zajistit plynulé přechody v menu a nezaskočí ho ani přehrávání náročnějších videí. Kapituluje pouze u snímků, které mají takřka nekomprimovanou kvalitu.
 
Ovládání systému i ovladač samotný jsou jednoduché a přehledné. Velmi rychle se tak se systémem Tizen naučíte pracovat a nebude vás prakticky omezovat. Tedy především ty z vás, kteří si chcete pustit jeden z televizních kanálů, nebo vybranou aplikaci typu YouTube a Netflix. Kromě toho se můžete podívat na internet a nebo si z televizoru udělat "obraz" na stěně.
 
Ostatně zastavme se u obrazu, který je při kvalitním zdroji signálu doslova dechberoucí. HDR je jednoznačně přínosem a byť to tvůrci obsahu občas přeženou s podáním barev, je radost sledovat takto zachycené snímky. QLED je v tomto směru velmi napřed, byť přímé srovnání s OLED panelem by nejspíše dopadlo remízou. Ptáte se proč?
 
Podsvícení nikdy nebude tak dokonalé jako u OLEDu, respektive nikoliv se současnými postupy. Byť byla obrazovka opatřena podsvícením pod celým panelem, nejsou výsledky tak dobré a místy to bylo vidět i při přehrávání filmů nebo statickém obrazu. Zkrátka v něčem má navíc QLED a v něčem jiném zase OLED.
 
Pro méně náročného uživatele, který vyžaduje vybavený televizor s větší obrazovkou, je však tato řada nadmíru dostačující a ve velikosti 55" i cenově přijatelná. Náročnější zákazníci mohou po chvilce používání začít narážet na limity operačního systému.
 
Tizen se od svého počátku posunul mílovými kroky kupředu a dnes se jedná o svižný a přehledný systém. Nicméně pro náročnějšího uživatele se velmi brzy stane nepříjemným soupeřem, který vám toho mnoho nedovolí. Pokud jste zvyklí na volnost a bohaté možnosti operačního systému Android, pak můžete být v případě Tizenu nepříjemně zaskočeni.
 
 

Televizor je vhodný pro:


Zákazníky vyžadující vybavený a cenově dostupný televizor
 
 

Plusy

 
+ Barevné podání, zejména HDR
+ Bohatá výbava
+ Rychlost reakcí
+ Stylový design
 
 

Minusy

 
- Nerovnoměrné podsvícení
- Limity operačního systému
- Omezené množství aplikací
 
 
Za zapůjčení televizoru děkujeme společnosti Samsungu.

 
Cena v době testování: cca 30 000 Kč s DPHVývoj ceny testovaného produktu:
Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Sharp prodává největší 8K displej na světě. Měří 120 palců Sharp prodává největší 8K displej na světě. Měří 120 palců
Zdají se vám současné 8K TV příliš malé? Sharp začal prodávat největší obrazovku světa s rozlišením 8K. Není určena do obýváků, ale pro profesionální použití. Z toho důvodu neobsahuje televizní tuner.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
LG Eclair: nejmenší soundbar s Dolby Atmos na světě LG Eclair: nejmenší soundbar s Dolby Atmos na světě
LG letos začne prodávat mimořádně kompaktní soundbar, který ovšem poskytne plnohodnotné řešení k ozvučení obýváku. A dokonce podporuje také formát prostorového zvuku Dolby Atmos, který byl dosud vyhrazen jen pro větší soundbary.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Xiaomi posílá do Evropy dostupné televize Mi TV P1 s HDMI 2.1 a Android TV Xiaomi posílá do Evropy dostupné televize Mi TV P1 s HDMI 2.1 a Android TV
Xiaomi představilo nové televizory řady Mi TV P1, které jsou určeny pro evropské trhy. Zahrnuje kvarteto LCD TV, které s výjimkou nejmenšího modelu spoléhají na rozlišení 4K. Ve výbavě mají operační systém Android TV.
10.5.2021, aktualita, Jáchym Šlik
BenQ TK700STi: herní projektor slibuje nejnižší latencí ve 4K BenQ TK700STi: herní projektor slibuje nejnižší latencí ve 4K
BenQ přináší nový projektor zaměřený hlavně na hráče. Slibuje totiž vstupní odezvu 16 ms při rozlišení 4K, která by měla být nejnižší na trhu. Výhodou je také 100" obraz při velmi krátké projekční vzdálenosti nebo systém Android TV.
9.5.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Čínské televize Skyworth špehovaly uživatele, přiznal výrobce Čínské televize Skyworth špehovaly uživatele, přiznal výrobce
Jeden z největších výrobců televizorů na světě připustil, že se v jeho televizích s Androidem nacházela aplikace třetí strany, která shromažďovala příliš mnoho informací o uživatelích. Problém se údajně týkal pouze zařízení na čínském trhu.
9.5.2021, aktualita, Jáchym Šlik