www.tvfreak.cz
>
>
>

Samsung QE65Q8DN: to nejlepší za rozumný peníz?

Samsung QE65Q8DN: to nejlepší za rozumný peníz?
, , recenze
Úkol zněl jasně. Vybrat tu nejlépe vybavenou televizi na trhu s podporou posledních technologií, avšak za cenu, která se nebude blížit rozpočtu běžné domácnosti na několik měsíců. Zvládne to Samsung s řadou Q8D?
K oblíbeným
reklama
Jsme na samém závěru dnešní recenze a pojďme si nejdříve zrekapitulovat zadání pro dnešní test. Cílem bylo najít na trhu televizor, který by obsahoval ty novější funkce a zároveň příznivou cenu. Snahou bylo vybrat takovou televizi, která by s vámi přečkala několik dalších let, aniž by technologicky výrazně zaostala. Splní tyto požadavky Samsung řady Q8D?
 
 
Po stránce výbavy nechybí Samsungu prakticky nic. Obsahuje certifikované DVB-T2 tunery, obrazovka disponuje 4K a podporou HDR10+. Uvnitř televizoru se nachází výkonný čipset schopný zajistit plynulé přechody v menu a nezaskočí ho ani přehrávání náročnějších videí. Kapituluje pouze u snímků, které mají takřka nekomprimovanou kvalitu.
 
Ovládání systému i ovladač samotný jsou jednoduché a přehledné. Velmi rychle se tak se systémem Tizen naučíte pracovat a nebude vás prakticky omezovat. Tedy především ty z vás, kteří si chcete pustit jeden z televizních kanálů, nebo vybranou aplikaci typu YouTube a Netflix. Kromě toho se můžete podívat na internet a nebo si z televizoru udělat "obraz" na stěně.
 
Ostatně zastavme se u obrazu, který je při kvalitním zdroji signálu doslova dechberoucí. HDR je jednoznačně přínosem a byť to tvůrci obsahu občas přeženou s podáním barev, je radost sledovat takto zachycené snímky. QLED je v tomto směru velmi napřed, byť přímé srovnání s OLED panelem by nejspíše dopadlo remízou. Ptáte se proč?
 
Podsvícení nikdy nebude tak dokonalé jako u OLEDu, respektive nikoliv se současnými postupy. Byť byla obrazovka opatřena podsvícením pod celým panelem, nejsou výsledky tak dobré a místy to bylo vidět i při přehrávání filmů nebo statickém obrazu. Zkrátka v něčem má navíc QLED a v něčem jiném zase OLED.
 
Pro méně náročného uživatele, který vyžaduje vybavený televizor s větší obrazovkou, je však tato řada nadmíru dostačující a ve velikosti 55" i cenově přijatelná. Náročnější zákazníci mohou po chvilce používání začít narážet na limity operačního systému.
 
Tizen se od svého počátku posunul mílovými kroky kupředu a dnes se jedná o svižný a přehledný systém. Nicméně pro náročnějšího uživatele se velmi brzy stane nepříjemným soupeřem, který vám toho mnoho nedovolí. Pokud jste zvyklí na volnost a bohaté možnosti operačního systému Android, pak můžete být v případě Tizenu nepříjemně zaskočeni.
 
 

Televizor je vhodný pro:


Zákazníky vyžadující vybavený a cenově dostupný televizor
 
 

Plusy

 
+ Barevné podání, zejména HDR
+ Bohatá výbava
+ Rychlost reakcí
+ Stylový design
 
 

Minusy

 
- Nerovnoměrné podsvícení
- Limity operačního systému
- Omezené množství aplikací
 
 
Za zapůjčení televizoru děkujeme společnosti Samsungu.

 
Cena v době testování: cca 30 000 Kč s DPHVývoj ceny testovaného produktu:
Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Netflix uvedl omezený bezplatný plán dokonce bez reklam, ale jen v jediné zemi Netflix uvedl omezený bezplatný plán dokonce bez reklam, ale jen v jediné zemi
Netflix zkouší další způsob, jak získat nové uživatele. Jedním z nich je bezplatný plán dokonce i bez reklam. Pochopitelně přinese několik omezení a dostupný bude jen v jedné zemi. A ta naše to bohužel není.
25.9.2021, aktualita, Milan Šurkala
GoPro Hero10 Black umí 5.3K video při 60 fps GoPro Hero10 Black umí 5.3K video při 60 fps
GoPro uvádí novou generaci svých odolných outdoorových kamer Hero10 Black. Nový procesor GP2 slibuje vyšší výkony a posouvá schopnosti videa zase o něco dále. Těšit se můžeme na 4K při 120 fps nebo 5.3K při 60 fps.
18.9.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
LG DVLED TV: až 8K rozlišení s 325" (825,5cm) úhlopříčkou LG DVLED TV: až 8K rozlišení s 325" (825,5cm) úhlopříčkou
LG představilo nové televize s technologií DVLED (Direct View LED). Nabízí se v rozlišeních 2K, 4K a 8K, poměrech stran 16:9 i 32:9. Úhlopříčky mohou mít 108" až 325" u klasického poměru, s tím nejširším se končí dokonce až na 393".
15.9.2021, aktualita, Milan Šurkala
TCL X92 a X92 Pro s displeji Mini LED a 8K rozlišením TCL X92 a X92 Pro s displeji Mini LED a 8K rozlišením
Společnost TCL připravila dva nové modely televizí. Jde o X92 Series Pro OD Zero Mini LED 8K a X92 Series Mini LED 8K. Jak už naznačují jména, mají vysoké rozlišení 8K a technologii Mini LED.
13.9.2021, aktualita, Milan Šurkala
JVC představilo laserové 8K projektory DLA-NZ7 až NZ9 JVC představilo laserové 8K projektory DLA-NZ7 až NZ9
Společnost JVC před měsícem oznámila, že uvede 8K projektory. Nyní se oficiálně představují a zvládnou 8K při 60p nebo dokonce 4K při 120p. Vysokého rozlišení dosahují díky technologii 8K/e-shift(X).
8.9.2021, aktualita, Milan Šurkala