www.tvfreak.cz
>
>
>

Samsung QE65Q8DN: to nejlepší za rozumný peníz?

Samsung QE65Q8DN: to nejlepší za rozumný peníz?
, , recenze
Úkol zněl jasně. Vybrat tu nejlépe vybavenou televizi na trhu s podporou posledních technologií, avšak za cenu, která se nebude blížit rozpočtu běžné domácnosti na několik měsíců. Zvládne to Samsung s řadou Q8D?
K oblíbeným
reklama
Jsme na samém závěru dnešní recenze a pojďme si nejdříve zrekapitulovat zadání pro dnešní test. Cílem bylo najít na trhu televizor, který by obsahoval ty novější funkce a zároveň příznivou cenu. Snahou bylo vybrat takovou televizi, která by s vámi přečkala několik dalších let, aniž by technologicky výrazně zaostala. Splní tyto požadavky Samsung řady Q8D?
 
 
Po stránce výbavy nechybí Samsungu prakticky nic. Obsahuje certifikované DVB-T2 tunery, obrazovka disponuje 4K a podporou HDR10+. Uvnitř televizoru se nachází výkonný čipset schopný zajistit plynulé přechody v menu a nezaskočí ho ani přehrávání náročnějších videí. Kapituluje pouze u snímků, které mají takřka nekomprimovanou kvalitu.
 
Ovládání systému i ovladač samotný jsou jednoduché a přehledné. Velmi rychle se tak se systémem Tizen naučíte pracovat a nebude vás prakticky omezovat. Tedy především ty z vás, kteří si chcete pustit jeden z televizních kanálů, nebo vybranou aplikaci typu YouTube a Netflix. Kromě toho se můžete podívat na internet a nebo si z televizoru udělat "obraz" na stěně.
 
Ostatně zastavme se u obrazu, který je při kvalitním zdroji signálu doslova dechberoucí. HDR je jednoznačně přínosem a byť to tvůrci obsahu občas přeženou s podáním barev, je radost sledovat takto zachycené snímky. QLED je v tomto směru velmi napřed, byť přímé srovnání s OLED panelem by nejspíše dopadlo remízou. Ptáte se proč?
 
Podsvícení nikdy nebude tak dokonalé jako u OLEDu, respektive nikoliv se současnými postupy. Byť byla obrazovka opatřena podsvícením pod celým panelem, nejsou výsledky tak dobré a místy to bylo vidět i při přehrávání filmů nebo statickém obrazu. Zkrátka v něčem má navíc QLED a v něčem jiném zase OLED.
 
Pro méně náročného uživatele, který vyžaduje vybavený televizor s větší obrazovkou, je však tato řada nadmíru dostačující a ve velikosti 55" i cenově přijatelná. Náročnější zákazníci mohou po chvilce používání začít narážet na limity operačního systému.
 
Tizen se od svého počátku posunul mílovými kroky kupředu a dnes se jedná o svižný a přehledný systém. Nicméně pro náročnějšího uživatele se velmi brzy stane nepříjemným soupeřem, který vám toho mnoho nedovolí. Pokud jste zvyklí na volnost a bohaté možnosti operačního systému Android, pak můžete být v případě Tizenu nepříjemně zaskočeni.
 
 

Televizor je vhodný pro:


Zákazníky vyžadující vybavený a cenově dostupný televizor
 
 

Plusy

 
+ Barevné podání, zejména HDR
+ Bohatá výbava
+ Rychlost reakcí
+ Stylový design
 
 

Minusy

 
- Nerovnoměrné podsvícení
- Limity operačního systému
- Omezené množství aplikací
 
 
Za zapůjčení televizoru děkujeme společnosti Samsungu.

 
Cena v době testování: cca 30 000 Kč s DPHCeny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Samsung doporučuje pravidelnou kontrolu antivirem u Smart TV Samsung doporučuje pravidelnou kontrolu antivirem u Smart TV
Výrobce chytrých televizí Samsung doporučuje, aby jejich uživatelé pravidelně spouštěli antivirus. I chytrá televize totiž může být napadena zákeřným malwarem, pokud je připojena do internetu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Dohoda za 500 milionů USD: J.J. Abrams bude dělat pro WarnerMedia Dohoda za 500 milionů USD: J.J. Abrams bude dělat pro WarnerMedia
Ve streamovacích službách začíná být pořádný chaos. Producent a režisér J.J. Abrams je totiž v posledních fázích jednání s WarnerMedia, která jeho společnosti Bad Robot zajistí dohodu ve výši 500 milionů dolarů.
18.6.2019, aktualita, Milan Šurkala
Russian Doll: povedená seriálová časová smyčka Russian Doll: povedená seriálová časová smyčka
Produkce Netflixu má na svědomí mnoho vlastního filmů i seriálů a jedním z nich je i seriál Russian Doll. Nadia v podání Natashy Lyonne zde umírá a opět se probouzí do stejného okamžiku. Podaří se jí reinkarnaci někdy ukončit?
18.6.2019, recenze, Milan Šurkala
Samsung uvede na trh další microLED TV, tentokrát s až 292" a 8K Samsung uvede na trh další microLED TV, tentokrát s až 292" a 8K
Samsung začátkem roku představil televizor The Wall Luxury, který využívá technologii microLED a modulární konstrukci. Nyní víme, že se tento model začne prodávat v červenci a v několika úhlopříčkách.
13.6.2019, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Nová služba Rakuten Sports funguje i v ČR Nová služba Rakuten Sports funguje i v ČR
Provozovatel online videopůjčovny Rakuten TV přidává službu určenou sportovním fanouškům, která umožní sledovat zápasy japonské fotbalové ligy po celém světě. Není vyžadováno žádné předplatné a brzy bude databáze rozšířena o další sporty.
13.6.2019, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář