www.tvfreak.cz
>
>
>

Rollei Actioncam Skibrille 135: specialista na svahy?

Rollei Actioncam Skibrille 135: specialista na svahy?
, , recenze
Fotografie z dovolené jsou v dnešní době tak trochu přežitkem a prim hraje video doplněné o dynamickou hudbu. Je pro tyto účely lepší koupit univerzální kameru, nebo raději sáhnout po specializovaném řešení? Co třeba kamera zabudovaná v lyžařských brýlích?
K oblíbeným
Kapitoly článku:
reklama
Je tedy lepší pořizovat pro účely sportu specializované kamery, nebo raději sáhnout po univerzálním řešení? Rollei Actioncam Skribrille se v dnešním testu pokusily zaujmout sportovněji laděné lyžaře, kteří by si tak mohli snadněji zaznamenávat své jízdy a kousky na sjezdovkách. Podařilo se to?

Samotné brýle lze chválit, neboť takto široké přední sklo odbourává tradiční omezené pozorovací úhly. Takřka zrcadlová povrchová úprava skvěle funguje i při ostrém horském slunci. Konstrukce brýlí je dostatečně bytelná a zároveň lehká. Bohužel se mi i přes veškerou opatrnost během testovacího týdne podařilo udělat na povrchu několik nepěkných vrypů.

Technické zpracování kamery by si ale zasloužilo více pozornosti. Jednak je zde napevno daný sklon, takže si často budete nahrávat špičky lyží a nikoliv to, co se odehrává před vámi. Z počátku zlobí i délka kabelu a na větších helmách budou brýle často vystřelovat. Kvalita videa je někde na pomezí mezi přijatelné a nepříliš dobré, stejně tak výdrž baterie.

Zkrátka je co zlepšovat a bude velmi záležet, zda berete funkci kamery jako hlavní funkci, či jako doplňkovou např. k jiné kameře. Pokud si totiž od brýlí slibujete dech beroucí, křišťálově čisté záběry, pak vás výsledek asi zklame. Navýšení ceny běžných lyžařských brýlí za integraci kamery je v tomto případě 2-3 tisíce Kč.


Rollei Actioncam Skibrille jsou vhodné pro:


1) Aktivní lyžaře, kteří chtějí mít záznamy z jízdy
2) Lyžaře, kteří si nechtějí lepit držáky na helmu
3) Lyžaře hledící na neokoukaný design


Plusy


+ Perfektní výhled z brýlí
+ Elegantní design
+ Jednoduché ovládání
+ Lehkost a pevnost


Minusy


- Fixní poloha objektivu
- Pouze 1080p a nepříliš kvalitně
- Napájecí kabel strhává brýle z větší helmy
- Nastavení přes TXT soubor
- Nižší výdrž při nižších teplotách
- Mini USB konektor

 
Za zapůjčení Rollei Actioncam Skibrille děkujeme Digitoru.

 

Cena v době testování: cca 5 000 Kč s DPHVývoj ceny testovaného produktu:


reklama
Nejnovější články
LG DVLED TV: až 8K rozlišení s 325" (825,5cm) úhlopříčkou LG DVLED TV: až 8K rozlišení s 325" (825,5cm) úhlopříčkou
LG představilo nové televize s technologií DVLED (Direct View LED). Nabízí se v rozlišeních 2K, 4K a 8K, poměrech stran 16:9 i 32:9. Úhlopříčky mohou mít 108" až 325" u klasického poměru, s tím nejširším se končí dokonce až na 393".
Včera, aktualita, Milan Šurkala
TCL X92 a X92 Pro s displeji Mini LED a 8K rozlišením TCL X92 a X92 Pro s displeji Mini LED a 8K rozlišením
Společnost TCL připravila dva nové modely televizí. Jde o X92 Series Pro OD Zero Mini LED 8K a X92 Series Mini LED 8K. Jak už naznačují jména, mají vysoké rozlišení 8K a technologii Mini LED.
13.9.2021, aktualita, Milan Šurkala
JVC představilo laserové 8K projektory DLA-NZ7 až NZ9 JVC představilo laserové 8K projektory DLA-NZ7 až NZ9
Společnost JVC před měsícem oznámila, že uvede 8K projektory. Nyní se oficiálně představují a zvládnou 8K při 60p nebo dokonce 4K při 120p. Vysokého rozlišení dosahují díky technologii 8K/e-shift(X).
8.9.2021, aktualita, Milan Šurkala
Xiaomi vévodí čínskému trhu s OLED TV, má více než 50% podíl Xiaomi vévodí čínskému trhu s OLED TV, má více než 50% podíl
Xiaomi je jedničkou na čínském trhu s televizemi, které mají OLED panel. Prozatím stále minoritní technologie vystrkuje růžky a v podání Xiaomi velmi úspěšně. Firma má více než 50% podíl na trhu s OLED TV.
5.9.2021, aktualita, Milan Šurkala
Philips představuje nové televize OLED+936 a OLED+986 Philips představuje nové televize OLED+936 a OLED+986
V nabídce televizí společnosti Philips se objevily dva nové modely s obrazovkou typu OLED. Jde o varianty OLED+936 a OLED+986. Nové panely mají zvýšit jas až o 20 % a chybět nebude ani funkce Ambilight.
1.9.2021, aktualita, Milan Šurkala