www.tvfreak.cz
>
>
>

Rollei Actioncam Skibrille 135: specialista na svahy?

Rollei Actioncam Skibrille 135: specialista na svahy?
, , recenze
Fotografie z dovolené jsou v dnešní době tak trochu přežitkem a prim hraje video doplněné o dynamickou hudbu. Je pro tyto účely lepší koupit univerzální kameru, nebo raději sáhnout po specializovaném řešení? Co třeba kamera zabudovaná v lyžařských brýlích?
K oblíbeným
reklama

A jedeme dolů...


Možnosti nastavení u lyžařských brýlí jsou na svahu prakticky nulové a veškerou práci tak musíte odvést ještě doma společně s notebookem. Brýle propojíte pomocí dodaného USB kabelu a poté přistoupíte na výměnný disk. Zde se nachází textový soubor, v kterém můžete měnit rozlišení, frekvenci či hodnotu EV. Pokud chcete mít videa i časově a datově označená, musíte si vytvořit další textový soubor a do něj aktuální hodnoty vepsat.
Nastavování parametrů nahrávání není pro každého

Na svahu již pouze podržíte tlačítko pro zapnutí a brýle krátce ale poměrně znatelně zavibrují. Opětovným stiskem tlačítka se znovu spustí vibrační motorek a kamera začne nahrávat. Až budete s délkou záznamu spokojeni, opět stiskněte tlačítko a nahrávání se za doprovodu vibrací zastaví. Delším podržením pak kameru vypnete zcela, zde jsou vibrace citelně nejdelší a nejznatelnější.
Design se povedl na jedničku, stejně tak rozhled z brýlí

Aby výrobce nahrávání ještě více zpřehlednil, instaloval do brýlí diodu, kterou umístil v horní pravé části. Podle jejích barev je možné indikovat, zda se zrovna nahrává či kamera pouze čeká na váš pokyn. V domácích podmínkách je dioda poměrně viditelná, ale na svahu za plného slunečního svitu jsem ji prakticky neviděl a většinu času tak nahrával „naslepo“. Pokud se však naučíte pracovat s „vibracemi“, nebudete ji ani potřebovat.


Testovací video

Výdrž


Univerzální kamery svou výdrží často vystačí na krátké záznamy po celý den, u brýlí si troufám tvrdit, že to místy není úplně ono. Doba nahrávání totiž velmi výrazně závisí na venkovní teplotě a zatímco při pokojové teplotě se akumulátor vybije po 70 minutách kontinuálního nahrávání, při 8° C klesne hodnota na polovinu, tedy 35 minut. V rámci testování se mi podařilo vyzkoušet chod i při -8°C, kdy se projevila ještě jedna nepříjemná vlastnost, a to samovolné vypínání nahrávání cca po 4-5 minutách.

V horských podmínkách jsou i brýle schopné pracovat do -10°C a relativně snadno se tak dostanete na limit elektroniky. Tentokrát vás ale již dříve začne zlobit akumulátor, který je zřejmě málo izolovaný od okolí a velmi citlivě tak reaguje na změnu teplot. 

reklama
Nejnovější články
LG DVLED TV: až 8K rozlišení s 325" (825,5cm) úhlopříčkou LG DVLED TV: až 8K rozlišení s 325" (825,5cm) úhlopříčkou
LG představilo nové televize s technologií DVLED (Direct View LED). Nabízí se v rozlišeních 2K, 4K a 8K, poměrech stran 16:9 i 32:9. Úhlopříčky mohou mít 108" až 325" u klasického poměru, s tím nejširším se končí dokonce až na 393".
Včera, aktualita, Milan Šurkala
TCL X92 a X92 Pro s displeji Mini LED a 8K rozlišením TCL X92 a X92 Pro s displeji Mini LED a 8K rozlišením
Společnost TCL připravila dva nové modely televizí. Jde o X92 Series Pro OD Zero Mini LED 8K a X92 Series Mini LED 8K. Jak už naznačují jména, mají vysoké rozlišení 8K a technologii Mini LED.
13.9.2021, aktualita, Milan Šurkala
JVC představilo laserové 8K projektory DLA-NZ7 až NZ9 JVC představilo laserové 8K projektory DLA-NZ7 až NZ9
Společnost JVC před měsícem oznámila, že uvede 8K projektory. Nyní se oficiálně představují a zvládnou 8K při 60p nebo dokonce 4K při 120p. Vysokého rozlišení dosahují díky technologii 8K/e-shift(X).
8.9.2021, aktualita, Milan Šurkala
Xiaomi vévodí čínskému trhu s OLED TV, má více než 50% podíl Xiaomi vévodí čínskému trhu s OLED TV, má více než 50% podíl
Xiaomi je jedničkou na čínském trhu s televizemi, které mají OLED panel. Prozatím stále minoritní technologie vystrkuje růžky a v podání Xiaomi velmi úspěšně. Firma má více než 50% podíl na trhu s OLED TV.
5.9.2021, aktualita, Milan Šurkala
Philips představuje nové televize OLED+936 a OLED+986 Philips představuje nové televize OLED+936 a OLED+986
V nabídce televizí společnosti Philips se objevily dva nové modely s obrazovkou typu OLED. Jde o varianty OLED+936 a OLED+986. Nové panely mají zvýšit jas až o 20 % a chybět nebude ani funkce Ambilight.
1.9.2021, aktualita, Milan Šurkala