www.tvfreak.cz
>
>

Raspberry Pi 3: obhájce trůnu?

Raspberry Pi 3: obhájce trůnu?
, , recenze
Miniaturní malinový počítač byl původně určen spíše vývojářům, ale všestrannost druhé generace jej vystřelila na trůn mezi nejlevnějšími multimediálními centry. Udrží žezlo i následovník Raspberry Pi 3?
K oblíbeným
reklama
Všeobecné
Napájení DC (2A / 5V)
Spotřeba (min / max) 1,4 W / 3,7 W
Rozměry (Š x V x H) 85,6 x 56,5 x 17 mm
Hmotnost 45 g
Podporované video formáty Dle operačního systému
Podporované audio formáty Dle operačního systému
Podporované obrazové formáty Dle operačního systému
Podporované titulky Dle operačního systému
Systém
Operační systém Android / Linux / Windows
Procesor
Cortex-A53 (4x 1,2 GHz)
Paměť
1 GB LPDDR2 (900 MHz)
Grafická karta
VideoCore IV
Pevný disk / Interní paměť
Ne / Ne
Optická mechanika Ne
Tuner Ne
NAS - Network Attached Storage Dle operačního systému
LCD displej Ne (lze dokoupit)
Vstupy / Výstupy
Ethernet Ano
Wi-Fi
Ano
Bluetooth Ano
USB Ano (4x USB 2.0)
SATA / e-SATA Ne / Ne
Čtečka karet Ano (MicroSD)
HDMI
Ano
S-Video Ne
Komponentní video Ne
Kompozitní video Ne
Koaxiální audio Ne
Optický audio Ne
Obsah balení
Kabeláž Ne
Návody Online (Anglicky)
Dokumentace Online
Dálkový ovladač Ne
Wi-Fi anténa Integrovaná
 
Oproti minulé generaci si Raspberry Pi 3 polepšilo v několika směrech. Zřejmě největší změnou je nasazení 4jádrového procesoru, který má dramaticky vyšší výkon. V porovnání s konkurencí je stále co dohánět, ale v rámci vlastní platformy se jedná o vítané vylepšení.
 
Bohužel pro nás se Pi Foundation rozhodlo ponechat grafické jádro stejné, jako v modelu Raspberry Pi 2 a tím pádem můžeme zapomenout na podporu 4K, HDR či hardwarovou akceleraci H.265. Výrobce se samozřejmě bude ohánět určením pro vývojáře, ale zbytečně tím brání dalšímu rozšiřování platformy jako takové.
 
Bonusem na závěr jsou bezdrátová rozhraní, která v RPi 2 absentovala zcela. V případě RPi 3 máme k dispozici Bluetooth a Wi-Fi. V obou případech však počítejte s výrazně menším dosahem, neboť antény jsou integrované a jejich zisk tak bude značně nižší.

reklama
Nejnovější články
Tip: Vyrazte na virtuální projekci filmu a podpořte své oblíbené kino Tip: Vyrazte na virtuální projekci filmu a podpořte své oblíbené kino
Koronavirová krize může být likvidační pro některá menší kina. Proto vznikly dva projekty, které umožňují fanouškům zakoupit si vstupenky na virtuální projekci. Kvůli filmu samozřejmě nemusí nikam chodit, stačí si otevřít webový prohlížeč.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Trh s televizory čeká špatný rok, dojde k poklesu o 10 % Trh s televizory čeká špatný rok, dojde k poklesu o 10 %
Opatření zavedená v reakci na onemocnění COVID-19 včetně zrušených sportovních událostí způsobí pokles na celosvětovém trhu s televizory, jaký analytici nepamatují. Data z Británie ovšem ukazují, že vlivem pandemie může dojít i ke krátkodobému vzrůstu prodeje.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
O2 TV: Sledovanost zpravodajských kanálů se zvýšila až o 346 % O2 TV: Sledovanost zpravodajských kanálů se zvýšila až o 346 %
O2 TV hlásí o pětinu vyšší sledovanost v důsledku omezení kvůli pandemii koronaviru. Kuki zaznamenává vysoký nárůst u cestovatelského či erotického kanálu. Oba poskytovatelé se ovšem shodují, že k nejvyššímu nárůstu došlo u zpravodajských porgramů.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Digi TV se dnes změnila na Telly. Co je nového? Digi TV se dnes změnila na Telly. Co je nového?
Digi TV od dnešního dne přestala existovat, služba i celá společnost totiž vystupuje pod novým názvem Telly. Změnilo se nejen logo, ale také nabídka programových balíčků. V případě internetové verze byl kvůli úspoře dat nasazen modernější kodek H.265.
1.4.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Samsung letos ukončí výrobu LCD panelů, co to bude znamenat pro televize? Samsung letos ukončí výrobu LCD panelů, co to bude znamenat pro televize?
Samsung oznámil, že do konce roku 2020 ukončí produkci LCD panelů ve všech svých továrnách. Místo toho se chce zaměřit na QD-OLED a další technologie blízké budoucnosti. Přesto LCD TV s logem Samsungu zůstanou ještě nějaký čas na trhu.
1.4.2020, aktualita, Jáchym Šlik