www.tvfreak.cz
>
>
>
>
>

Pinnacle VideoSpin 2.0: levnější to nebude

Pinnacle VideoSpin 2.0: levnější to nebude
, , recenze
Pinnacle, který je nyní součástí Avidu, je znám především svým střihovým software Studio pro domácí uživatele. Firma se nyní snaží oslovit i ty zákazníky, kteří ještě se střihem váhají a snaží se je nalákat na software, který je zdarma. Ovšem něčím za to zaplatit musíme.
K oblíbeným
Kapitoly článku:
  1. Pinnacle VideoSpin 2.0: levnější to nebude
  2. Export a závěr
reklama
VideoSpin nabízí základní střih a import a export základních formátů. Těch základů je hodně, ale mnoha uživatelům bude stačit. V tom problém není. Musíme ale zkousnout dvě nepříjemnosti - během práce poměrně značnou část pracovního okna zabírá reklama a za export do formátů MPEG-2, MPEG-4 a DivX si musíme připlatit. Vlastně třetí nepříjemností je fakt, že instalace není možná bez připojení k internetu.Grafické rozhraní, tedy okno programu, je rozděleno do čtyř částí. V dolní polovině je časová osa, ve které jsou čtyři stopy - společná pro video se zvukem, druhá pro titulky, další pro komentář a poslední pro zvukový doprovod.

Další tři části jsou v horní polovině okna. Vlevo je panel nástrojů, uprostřed je část s reklamami a vpravo je náhledové okno. Všechny části mají přibližně stejnou velikost.

Celková velikost okna je 1024x768 bodů a nejde změnit, ani zmenšit, ani zvětšit. Problém to bude hlavně na větších monitorech, kde nemůžeme využít větší plochu obrazovky.


Grafické rozhraní
(klepněte pro zvětšení obrázku)

Způsob práce a obsah panelu nástrojů přepínáme záložkami zcela nahoře - Edit a Make Movie. Jejich význam určitě nemusíme vysvětlovat. V prvém případě ukazuje panel nástrojů Edit šest tlačítek, která zobrazí seznam:
  • klipů - jde o průzkumník, zobrazující podporované typy souborů jako ikonky
  • přechodů - malé ikonky ukazující průběh přechodu, obsahuje základní přechody, přestupy a především šoupání videa z různých stran a směrů
  • titulků - různé druhy přednastavených titulků
  • obrázků - opět průzkumník se seznamem obrázků v podobě ikonek
  • zvukových efektů - různé zvuky zvířat, lidí, skřeky apod.
  • písní - pár ukázek hudby na pozadí

Střih v programu je velmi jednoduchý, stejně jako jeho možnosti. Videoklipy přetahujeme z průzkumníka do časové osy přímo za sebe nebo mezi sebe. Stejně tak přetahujeme přechody mezi jednotlivé klipy. Mezi klipy nemůže být díra. Zvuk ale můžeme posunout kamkoliv v časové ose. Obrázky přetáhneme úplně stejně jako videoklipy a tak si můžeme snadno vytvořit i slideshow.

Vlevo dole u časové osy můžeme tlačítky + a - přibližovat nebo roztahovat osu, dvě tlačítka vpravo nahoře slouží pro rozdělení klipu na pozici jezdce a smazání označeného klipu.

Programu nechybí ani možnost modelovat hlasitost zvuku u vložených klipů. Myší vkládáme značky v podobě bodíků na křivku a potažením myší můžeme hlasitost měnit. Tím dostaneme vše, co je nutné pro základní střih.

Kromě průzkumníka videoklipů máme i možnost importovat (tedy zkopírovat) klipy a obrázky z paměťových karet nebo disků. K tomu je k dispozici zvláštní nástroj, který nabídne volbu jednotky, nastavení cílového adresáře a výběr požadovaných souborů.


Import videoklipů a obrázků
(klepněte pro zvětšení obrázku)

Titulek vložíme do časové osy a pak ho můžeme dále upravovat. Práce je podobná jako v Pinnacle Studiu, kromě textu můžeme vkládat i základní objekty - čáry, elipsy, obdélníky a obrázky. Můžeme je centrovat a zarovnat na různé strany, na střed apod. Lze nastavit i různé pozadí, kromě transparentního to může být i jednolitá barva, gradientní barva přecházející do různých barev ve čtyřech rozích nebo obrázek. Je možné vytvořit i jednoduchý rolovací titulek, když vybereme mód třemi tlačítky vlevo nahoře.


Tvorba titulků

Bez obalu lze říci, že editace je tak jednoduchá, že ji zvládne úplně každý. Stačí k tomu základy práce na počítači a pak již jen pracujeme s myší taháním sem a tam. Vše je tak jednoduché, že by si program zasloužil ocenění nejjednodušší videoeditor.
reklama
Nejnovější články
Netflix vylepšuje rodičovskou kontrolu nejen zavedením PINu Netflix vylepšuje rodičovskou kontrolu nejen zavedením PINu
Netflix chce být konkurenceschopnější mezi streamovacími službami, které nabízí mnoho obsahu i pro děti, a proto se rozhodl dále vylepšit svou rodičovskou kontrolu. Zavádí např. PIN nebo vylepšené filtry.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
LG přidá AirPlay 2 a HomeKit i na televize z roku 2018 LG přidá AirPlay 2 a HomeKit i na televize z roku 2018
LG rozšíří podporu technologií AirPlay 2 a HomeKit na modely televizorů z roku 2018, ačkoliv byla původně avizovaná pouze pro modely od roku 2020. Podpora bude přidána prostřednictvím budoucí aktualizace.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Android TV posílala chybné notifikace do telefonů, oprava je na světě Android TV posílala chybné notifikace do telefonů, oprava je na světě
Možná i vás v uplynulých dnech překvapila notifikace na vašem smartphonu, která chybně informovala o používání funkce Cast. Nejčastěji chybu zaznamenali majitelé zařízení od Nvidie nebo Xiaomi.
6.4.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Disney kvůli koronaviru posunulo filmové premiéry až do roku 2022 Disney kvůli koronaviru posunulo filmové premiéry až do roku 2022
Pandemie onemocnění COVID-19 zkomplikovala práci hollywoodským studiím. Disney kvůli tomu upravilo data premiér mnoha filmů až do roku 2022. Zpozdí se některé marvelovky nebo třeba nový Indiana Jones.
6.4.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Seriál Obi-Wan dostává nového scénáristu, je jím Joby Harold Seriál Obi-Wan dostává nového scénáristu, je jím Joby Harold
Seriál Obi-Wan to nemá jednoduché. Počátkem roku kolovaly zvěsti, že byl rozpuštěn tým, který na seriálu pracoval, a měl být odložen zhruba o půl roku. Nyní jsou tu podobné informace znovu, scénárista filmu měl být skutečně nahrazen.
3.4.2020, aktualita, Milan Šurkala