Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

PCIe TV tunery: 2x Compro

18.5.2010, Radek Jahoda, recenze
Televizní tunery pro sběrnici PCI Express patří dnes již mezi běžná zařízení, a tak nesmí chybět ani v portfóliu firmy Compro, která má s TV tunery již dost zkušeností. Podíváme se rovnou na dva DVB-T tunery této firmy, každý ovšem z trochu jiného segmentu.
V testu máme dva duální DVB-T tunery, modely VideoMate E750 a hybridní VideoMate Vista E900F. Oba dva dostanete v krabici stejné velikosti a stejného vzhledu. E750 má ale vnější papírový obal, který dodává vzhled, a vnitřní kartonovou krabici, která dodává zajištění obsahu proti pohybu. E900F je rovnou v kartonové krabici, která má popisky přímo na sobě.


Balení obou karet

Obsah obou krabic je v podstatě totožný, liší se jen karta a hlavně mají stejný dálkový ovladač černé barvy. Ten je uzpůsoben pro použití s Windows Media Center. Jako první na něm zaujme velké zelené tlačítko s logem Windows a ovládací kříž nad ním. Ten je tvořen z jednoho gumového celku, je to tedy vlastně jedno velké tlačítko, samozřejmě s rozděleným ovládáním šipek a prostředního potvrzujícího tlačítka.

Uprostřed ovladače jsou tlačítka pro nahrávání a přehrávání a pod nimi kolébková tlačítka pro změnu stanic a hlasitosti. Dále jsou zde tlačítka pro přepínání funkcí Media Center (TV, Video, rádio, hudba atd.), které ale v dodávané aplikaci ComproDTV nefungují. Dole v místě držení jsou méně používaná tlačítka - numerická a barevná.


Dálkový ovladač shora

Celkově je koncepce ovladače a velice dobrá a umístění tlačítek je vynikající. Tlačítka mají ale docela hluboký stisk, především ovládací kříž, což zprvu působí trochu nepříjemně.


Boční pohled na dálkový ovladač

Držení ovladače je díky malé šířce dobré, malé AAA baterie jsou umístěny dole, takže těžiště je přímo v dlani. Zde je také ovladač tlustší a směrem nahoru se zužuje, což také spolu se zaoblením spodní části přispívá k dobrému držení.


Samolepky k dálkovému ovladači

K ovladači jsou dodávány ještě samolepky, které lze nalepit do spodní části k numerickým tlačítkům. Najdeme zde dvě verze, jednu univerzální, která doplní jen písmenka nad číslice, druhá v polské verzi, která doplní i pojmy Wyczyść a Wprovadź nad klávesy Clear a Enter. Vypadá to, že se nám dostaly do rukou polské verze...