www.tvfreak.cz
>
>
>
>

Nero Video Premium HD: v jednoduchosti je síla

Nero Video Premium HD: v jednoduchosti je síla
, , recenze
Nero už není jen vypalovací program Nero Burning ROM, ale i spousta dalších programů pro přehrávání videa, multimédií, konverzi zvukových i video formátů a střih videa. A právě na balík, který je zaměřen na střih videa pro domácí uživatele, se podíváme.
Kapitoly článku:
 1. Nero Video Premium HD: v jednoduchosti je síla
 2. Nastavení
 3. Vytvoření projektu
 4. Editace
 5. Nástroje
 6. Export
 7. Media Hub
 8. Závěr
reklama
Pryč jsou doby, kdy Nero (tehdy ještě Ahead) prodával jediný produkt, kterým byl vypalovací program Nero Burning ROM. Poté k němu přibaloval stále více a více programů, až vznikl téměř megabalík různých programů a utilit, jenž měl na tu dobu neuvěřitelnou velikost. Stalo se to dokonce terčem kritiky, takže se pak výrobce rozhodl, že některé aplikace půjde koupit i samostatně.


Jedním z takových balíků je Nero Video Premium HD, který v sobě zahrnuje dva programy:

 • Nero Vision Xtra
  - určený pro střih a tvorbu videa a tvorbu foto-slideshow, naše verze je 7.2.15400.16.100
 • Nero Media Hub
  - knihovna multimediálních souborů (video, zvuk a fotografie) a jejich přehrávač, naše verze je 1.2.12900.31.100

Součástí je i program ControlCenter, který zabezpečuje aktualizace výše uvedených programů a jejich registraci, ten ale do seznamu počítat nebudeme, přesto se na něj podíváme jako první.


Nero ControlCenter

Instalace Video Premium HD zabere na disku 1,7 GB, což je i na dnešní dobu docela velké číslo. Takovou velikost nemívají ani profesionální střihové programy, na druhou stranu při kapacitě dnešních disků to není zase takový problém. Pokud někdo chce stříhat HD video (jako že již podle názvu balíku bude chtít), tak musí počítat s mnohem větším místem na disku.

Nero Vision Xtra z toho zabírá 220 MB, Nero Media Hub se spokojí se 180 MB, ale 1,3 GB zabírá Nero Content, což je balík efektů a témat, která mají u sebe množství obrázků, zvuků a videí.

Při instalaci musíme zadat sériové číslo a pak pomocí Nero ControlCenter provedeme upgrade na nejnovější verzi. Stahují se jen nutné součásti, ne celý program, takže aktualizace je rychlá. ControlCenter je rozdělen do 3 záložek. V první se provádí správa sériových čísel, ve druhé již zmíněné aktualizace a ve třetí můžeme zapnout sledování aktualizací a přihlásit se do programu vylepšování produktů - tedy provádět zpětnou vazbu výrobci.


Úvodní okno Nero Vision Xtra

Nejvíce nás bude zajímat Nero Vision Xtra, takže se podíváme nejprve na něj, Media Hub si necháme až na konec. Úvodní obrazovka programu je velice jednoduchá, dominuje mu menu, které nám zpřístupní hlavní funkce. Kromě tvorby videa a zachytávání je to i vytváření optických disků DVD, CD a Blu-ray nebo AVCHD disků a karet. Vždy jde o tvorbu video nebo zvukových disků, nelze s programem jednoduše vypalovat soubory jako s Burning ROM, i když menu k tomu trochu svádí.

Ve spodní části okna je lišta, která lze schovat, protože se normálně nepoužívá. Najdeme na ní jednak nastavení, tak i stejné položky jako v menu Disc Tools - vymazat disk, informace o disku a finalizaci disku.

Nejnovější články
Vuze XR Dual: 360° kamerka schopná i 180° 3D záznamu Vuze XR Dual: 360° kamerka schopná i 180° 3D záznamu
Vuze XR Dual je velmi zajímavou kamerkou pro dva druhy záznamu. Umí totiž nejen 360° 2D režim, ale také 3D záznam s úhlem záběru 180°.  Má totiž výklopné objektivy. A nechybí ani 5,7K rozlišení.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Walmart uvažuje o streamování filmů: konkurence Amazonu a Netflixu? Walmart uvažuje o streamování filmů: konkurence Amazonu a Netflixu?
Obchodní řetězec Walmart se vydal na boj s konkurenčním Amazonem. Nejenže se dal dohromady s Microsoftem, ale chystá také levnější alternativu streamovacím službám Netflix a Amazon Prime Video.
19.7.2018, aktualita, Milan Šurkala
Sony Channel Editor: udělejte si pořádek v TV kanálech Sony Channel Editor: udělejte si pořádek v TV kanálech
Sony vydalo program, pomocí kterého lze pohodlněji editovat seznam naladěných televizních programů. Budete k tomu potřebovat podporovaný televizor, USB flash disk a počítač. Nástroj navíc umí česky.
19.7.2018, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Apple konečně vydal AirPlay 2. Jaké reproduktory ho podporují? Apple konečně vydal AirPlay 2. Jaké reproduktory ho podporují?
Po měsících napjatého očekávání byl zpřístupněn bezdrátový audio protokol Apple Airplay 2. Pro jeho využívání musíte mít zařízení iOS 11.4 či tvOS 11.4 a některý z podporovaných reproduktorů – přinášíme jejich seznam.
2.6.2018, aktualita, Jáchym Šlik
Letošní Sony TV se naučily Dolby Vision Letošní Sony TV se naučily Dolby Vision
Na vybrané televizory Sony u roku 2018 míří aktualizace, která přidává podporu standardu Dolby Vision. Nový firmware přináší pár dalších drobných novinek, a to také na modely z předchozích let.
2.6.2018, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář