www.tvfreak.cz
>
>
>
>

Nero Video Premium HD: v jednoduchosti je síla

Nero Video Premium HD: v jednoduchosti je síla
, , recenze
Nero už není jen vypalovací program Nero Burning ROM, ale i spousta dalších programů pro přehrávání videa, multimédií, konverzi zvukových i video formátů a střih videa. A právě na balík, který je zaměřen na střih videa pro domácí uživatele, se podíváme.
Kapitoly článku:
 1. Nero Video Premium HD: v jednoduchosti je síla
 2. Nastavení
 3. Vytvoření projektu
 4. Editace
 5. Nástroje
 6. Export
 7. Media Hub
 8. Závěr
reklama
Pryč jsou doby, kdy Nero (tehdy ještě Ahead) prodával jediný produkt, kterým byl vypalovací program Nero Burning ROM. Poté k němu přibaloval stále více a více programů, až vznikl téměř megabalík různých programů a utilit, jenž měl na tu dobu neuvěřitelnou velikost. Stalo se to dokonce terčem kritiky, takže se pak výrobce rozhodl, že některé aplikace půjde koupit i samostatně.


Jedním z takových balíků je Nero Video Premium HD, který v sobě zahrnuje dva programy:

 • Nero Vision Xtra
  - určený pro střih a tvorbu videa a tvorbu foto-slideshow, naše verze je 7.2.15400.16.100
 • Nero Media Hub
  - knihovna multimediálních souborů (video, zvuk a fotografie) a jejich přehrávač, naše verze je 1.2.12900.31.100

Součástí je i program ControlCenter, který zabezpečuje aktualizace výše uvedených programů a jejich registraci, ten ale do seznamu počítat nebudeme, přesto se na něj podíváme jako první.


Nero ControlCenter

Instalace Video Premium HD zabere na disku 1,7 GB, což je i na dnešní dobu docela velké číslo. Takovou velikost nemívají ani profesionální střihové programy, na druhou stranu při kapacitě dnešních disků to není zase takový problém. Pokud někdo chce stříhat HD video (jako že již podle názvu balíku bude chtít), tak musí počítat s mnohem větším místem na disku.

Nero Vision Xtra z toho zabírá 220 MB, Nero Media Hub se spokojí se 180 MB, ale 1,3 GB zabírá Nero Content, což je balík efektů a témat, která mají u sebe množství obrázků, zvuků a videí.

Při instalaci musíme zadat sériové číslo a pak pomocí Nero ControlCenter provedeme upgrade na nejnovější verzi. Stahují se jen nutné součásti, ne celý program, takže aktualizace je rychlá. ControlCenter je rozdělen do 3 záložek. V první se provádí správa sériových čísel, ve druhé již zmíněné aktualizace a ve třetí můžeme zapnout sledování aktualizací a přihlásit se do programu vylepšování produktů - tedy provádět zpětnou vazbu výrobci.


Úvodní okno Nero Vision Xtra

Nejvíce nás bude zajímat Nero Vision Xtra, takže se podíváme nejprve na něj, Media Hub si necháme až na konec. Úvodní obrazovka programu je velice jednoduchá, dominuje mu menu, které nám zpřístupní hlavní funkce. Kromě tvorby videa a zachytávání je to i vytváření optických disků DVD, CD a Blu-ray nebo AVCHD disků a karet. Vždy jde o tvorbu video nebo zvukových disků, nelze s programem jednoduše vypalovat soubory jako s Burning ROM, i když menu k tomu trochu svádí.

Ve spodní části okna je lišta, která lze schovat, protože se normálně nepoužívá. Najdeme na ní jednak nastavení, tak i stejné položky jako v menu Disc Tools - vymazat disk, informace o disku a finalizaci disku.

Nejnovější články
Hisense představil své první OLED TV, zradil tak QLED Alliance? Hisense představil své první OLED TV, zradil tak QLED Alliance?
Hisense, mimochodem jeden ze zakládajících členů QLED Alliance, uvádí na trh svou první OLED TV. Jedná se o elegantní model s tenkým designem, který lze pořídit ve dvou velikostech. Dorazit by mohl i na evropské trhy.
17.11.2018, aktualita, Jáchym Šlik
Netflix zkouší mobilní streamování za poloviční cenu Netflix zkouší mobilní streamování za poloviční cenu
Některé trhy jsou na cenu streamovacích služeb citlivější než jiné, a proto Netflix zkouší zavést ještě levnější plány předplatného svých služeb. Tentokrát půjde o možnost přehrávat obsah jen na mobilních zařízeních.
16.11.2018, aktualita, Milan Šurkala
Samsung QLED TV pro rok 2019 poodhalují své zbraně Samsung QLED TV pro rok 2019 poodhalují své zbraně
Samsung si zaregistroval velké množství ochranných známek, které označují technologie pro vylepšení obrazu i zvuku. Většinu z nich by mohl využít u příští generace svých televizorů, kterou ukáže na CES 2019.
16.11.2018, aktualita, Jáchym Šlik
Streamovací služba Hulu se rozšíří do celého světa Streamovací služba Hulu se rozšíří do celého světa
Disney, které se brzy stane většinovým akcionářem ve společnosti Hulu, má v plánu tuto streamovací službu rozšířit mimo USA. Netflix a Amazon tedy v budoucnu získají další konkurenci na mezinárodních trzích.
14.11.2018, aktualita, Jáchym Šlik
Philips OLED+ 903 vstupuje na český trh. Jaká je cena? Philips OLED+ 903 vstupuje na český trh. Jaká je cena?
Philips uvedl na český trh svou další OLED TV . Tentokrát se jedná o cenami ověnčený model, který by měl kromě výborné obrazové kvality nabídnout také nadprůměrný zvuk. Ve výbavě totiž nalezneme integrovaný soundbar od Bowers & Wilkins.
13.11.2018, aktualita, Jáchym Šlik