LifeView FlyDVB-T Duo PCMCIA

, , recenze
V dnešní době se rozšiřuje digitální TV vysílání, které ale ještě není na většině území. Zatímco doma chytáme digitální TV a na chatě jen analogovou, je ideální koupit TV kartu, jež zvládne oboje. Zaměřil jsem se na kartu do notebooku, který už má dnes kdekdo a poptávka po těchto kartách je značná.
K oblíbeným
reklama
Kartu a příslušenství obdržíte v krabici 25x20x5cm, vlastní karta je pěkně na vrchu pod průhledným obalem, aby na ní bylo vidět. Po rozbalení krabice na Vás čeká PCMCIA karta, dálkové ovládání, malá prutová anténa, kabel pro vstup videa, kamery…a, redukce a rozdvojka k anténě, manuál a samozřejmě instalační CD.
Instalace ovládacího softwaru je velmi jednoduchá a nejsou s ní žádné problémy. Na ploše se nám objeví ikonka „LifeView DTV“ , kterou spustíme vlastní program.

Na hlavní obrazovce se nám objeví tyto ikony:

1) TV – Analogová televize
2) AV in – Vstup z externího zdroje AV
3) S-Video – Vstup z externího vstupu S-Video
4) DVB – Digitální televize
5) PIP – Obraz v obraze (viz. Obrázek PIP)
6) Twin
7) Scan – Vyhledávání programů u zvoleného typu TV (Analog nebo Digital)
8) Tx – Teletext (viz. Obrázek teletext)
9) Dole ještě najdeme ikony pro spuštění nahraného souboru, nahrávání z TV, zastavení nahrávání, nastavení zvuku a vytvoření obrázku.

Hned jak se pustíte do práce s programe, zjistíte, že tuhne. A to při přepínání programů, při změně druhu TV a dalších úkonech. Vyhledávání programů u analogové televize není zrovna nejrychlejší, zatím jsem se ještě nesetkal s tunerem, co by takhle dlouho vyhledával programy (viz. Obrázek vyhledávání programů).
Když konečně vyladíte TV můžete být spokojeni, ale také velmi zklamáni, jelikož při spuštění Digitální TV, se vám zobrazí hláška, že signál není dostačující. Není to tím, že by jste byli někde, kde doopravdy není, je tu a dokonce v dostatečné míře. Na stejném místě jsem testoval další 3 tunery a všechny šly bez problémů, ani se nesekal obraz a signál byl velmi dobrý až výborný. A další věc, co vás zaskočí, až konečně na nějakém místě rozjedete DVT a pustíte nějaký program, který vysílá dvoujazyčně, zastihne vás další zklamání, budete marně hledat, jak změnit, aby šel pouze jeden zvuk. Já jsem to v programu nenašel.
Analogová televize mě naštěstí nezklamala, ta funguje celkem bez problému. V nahrávání není také problém, v tool/setting (viz. Obrázek nastavení) si nastavíte kam a v jakém formátu chcete video uložit a dáte nahrávat. Je tu i časové nahrávání, které taky funguje bez problémů.
V programu je k dispozici teletext, s tím není naštěstí problém, funguje spolehlivě, neseká se a nevykazuje žádné problémy a chyby.

Specifikace:
Způsob připojení: PCMCIA
Video vstup: S-Video
Podpora analogové video: NTSC M/J, PAL BG/DK/I, PAL M/N, SECAM BG/DK, SECAM LL
Podpora digitálního videa: DVB-T Digital TV
Rozměry: 129mm x 55mm x 24mm
Hmotnost: 65 gramů

Systémové požadavky:
- Pentium 4 nebo AMD 2.0GHz a vyšší
- Minimálně 256MB-Ram, doporučeno 512MB-Ram
- Windows 2000/XP
- DirectX 9
- 100MB volného místa na disku
- Zvuková karta

Závěrem, tato karta se mi nejeví jako dobrá koupě. Přeci jenom dodávaný software, je velmi zanedbaný a má plno nedořešených věcí. Chybí spousta důležitých nastavení, bez kterých se neobejdeme. Možná kdyby se k této kartě dodával lepší software, dalo by se uvažovat o její koupi. Ale já bych si ji určitě nekoupil, na trhu jsou jiné hybridní karty, ve stejné cenové relaci, ale minimálně o třídu lepší!
Alois K R E J Č Í
e-mail: dips@centrum.cz
reklama
Nejnovější články
Nepředstavené televize Philips OLED986 a OLED936 ukázaly svůj design Nepředstavené televize Philips OLED986 a OLED936 ukázaly svůj design
Philips připravuje další dvě OLED TV, které představí v roce 2021. Ještě před tím byly nominovány na iF Design Award, díky čemuž si novinky můžeme prohlédnout v předstihu. Vybaveny budou opět zvukovým systémem Bowers & Wilkins.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Nová řada LG A1 na českém trhu. Kolik stojí levné OLED TV? Nová řada LG A1 na českém trhu. Kolik stojí levné OLED TV?
Na český trh v tichosti vstoupily nové LG OLED TV pro rok 2021 a mezi nimi také zbrusu nová série A1, která by měla tuto technologii zpřístupnit dalším domácnostem. Prozatím jsou k dispozici dvě úhlopříčky, později se přidají další.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
První dojmy ze 110" microLED TV od Samsungu. Zatím není dokonalá, napsal novinář První dojmy ze 110" microLED TV od Samsungu. Zatím není dokonalá, napsal novinář
Redaktor webu FlatpanelsHD dostal nedávno možnost poprvé na vlastní oči spatřit microLED TV o úhlopříčce 110", kterou chce Samsung letos uvést na trh. Na jedné straně ocenil bohaté barvy nebo temnou černou, ale našel i několik nedostatků.
18.4.2021, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
TCL potvrzuje OLED TV s vlastními panely v roce 2023. Mohly by zamávat cenami TCL potvrzuje OLED TV s vlastními panely v roce 2023. Mohly by zamávat cenami
Divizi LG Display roste konkurence. Do výroby televizních OLED panelů pomocí tisku se chce do 2 let pustit čínské TCL. Firma to potvrdila na nedávné konferenci. A pro zákazníky je to výborná zpráva.
18.4.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Panasonic v roce 2021 nepředstaví nový UHD Blu-ray přehrávač Panasonic v roce 2021 nepředstaví nový UHD Blu-ray přehrávač
Čekáte na nový Ultra HD Blu-ray přehrávač od Panasonicu? Letos se nedočkáte. Výrobce potvrdil, že nechystá žádnou novinku. Malou útěchou by měl být aspoň drobný upgrade stávajícího modelu UB9000.
17.4.2021, aktualita, Jáchym Šlik