Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Audio a domácí kina
Kamery
Multimediální centra
Projektory
Streaming videa
Televize
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně  |  Svět audia

LifeView FlyDVB-T Duo PCMCIA

, , recenze
V dnešní době se rozšiřuje digitální TV vysílání, které ale ještě není na většině území. Zatímco doma chytáme digitální TV a na chatě jen analogovou, je ideální koupit TV kartu, jež zvládne oboje. Zaměřil jsem se na kartu do notebooku, který už má dnes kdekdo a poptávka po těchto kartách je značná.
Kartu a příslušenství obdržíte v krabici 25x20x5cm, vlastní karta je pěkně na vrchu pod průhledným obalem, aby na ní bylo vidět. Po rozbalení krabice na Vás čeká PCMCIA karta, dálkové ovládání, malá prutová anténa, kabel pro vstup videa, kamery…a, redukce a rozdvojka k anténě, manuál a samozřejmě instalační CD.
Instalace ovládacího softwaru je velmi jednoduchá a nejsou s ní žádné problémy. Na ploše se nám objeví ikonka „LifeView DTV“ , kterou spustíme vlastní program.

Na hlavní obrazovce se nám objeví tyto ikony:

1) TV – Analogová televize
2) AV in – Vstup z externího zdroje AV
3) S-Video – Vstup z externího vstupu S-Video
4) DVB – Digitální televize
5) PIP – Obraz v obraze (viz. Obrázek PIP)
6) Twin
7) Scan – Vyhledávání programů u zvoleného typu TV (Analog nebo Digital)
8) Tx – Teletext (viz. Obrázek teletext)
9) Dole ještě najdeme ikony pro spuštění nahraného souboru, nahrávání z TV, zastavení nahrávání, nastavení zvuku a vytvoření obrázku.

Hned jak se pustíte do práce s programe, zjistíte, že tuhne. A to při přepínání programů, při změně druhu TV a dalších úkonech. Vyhledávání programů u analogové televize není zrovna nejrychlejší, zatím jsem se ještě nesetkal s tunerem, co by takhle dlouho vyhledával programy (viz. Obrázek vyhledávání programů).
Když konečně vyladíte TV můžete být spokojeni, ale také velmi zklamáni, jelikož při spuštění Digitální TV, se vám zobrazí hláška, že signál není dostačující. Není to tím, že by jste byli někde, kde doopravdy není, je tu a dokonce v dostatečné míře. Na stejném místě jsem testoval další 3 tunery a všechny šly bez problémů, ani se nesekal obraz a signál byl velmi dobrý až výborný. A další věc, co vás zaskočí, až konečně na nějakém místě rozjedete DVT a pustíte nějaký program, který vysílá dvoujazyčně, zastihne vás další zklamání, budete marně hledat, jak změnit, aby šel pouze jeden zvuk. Já jsem to v programu nenašel.
Analogová televize mě naštěstí nezklamala, ta funguje celkem bez problému. V nahrávání není také problém, v tool/setting (viz. Obrázek nastavení) si nastavíte kam a v jakém formátu chcete video uložit a dáte nahrávat. Je tu i časové nahrávání, které taky funguje bez problémů.
V programu je k dispozici teletext, s tím není naštěstí problém, funguje spolehlivě, neseká se a nevykazuje žádné problémy a chyby.

Specifikace:
Způsob připojení: PCMCIA
Video vstup: S-Video
Podpora analogové video: NTSC M/J, PAL BG/DK/I, PAL M/N, SECAM BG/DK, SECAM LL
Podpora digitálního videa: DVB-T Digital TV
Rozměry: 129mm x 55mm x 24mm
Hmotnost: 65 gramů

Systémové požadavky:
- Pentium 4 nebo AMD 2.0GHz a vyšší
- Minimálně 256MB-Ram, doporučeno 512MB-Ram
- Windows 2000/XP
- DirectX 9
- 100MB volného místa na disku
- Zvuková karta

Závěrem, tato karta se mi nejeví jako dobrá koupě. Přeci jenom dodávaný software, je velmi zanedbaný a má plno nedořešených věcí. Chybí spousta důležitých nastavení, bez kterých se neobejdeme. Možná kdyby se k této kartě dodával lepší software, dalo by se uvažovat o její koupi. Ale já bych si ji určitě nekoupil, na trhu jsou jiné hybridní karty, ve stejné cenové relaci, ale minimálně o třídu lepší!
Alois K R E J Č Í
e-mail: dips@centrum.cz